Data modyfikacji:

Jaki aparat do mierzenia ciśnienia kupić?

Osoby mające problem z ciśnieniem powinny je codziennie mierzyć i kontrolować. Kłopoty z nieprawidłowym ciśnieniem są większym zagrożeniem dla życia niż palenie tytoniu czy zła dieta. Przedstawiamy przegląd najlepszych aparatów do mierzenia ciśnienia. Dowiedź się, jaki model wybrać i na co zwracać uwagę.

Jak wybrać najlepszy ciśnieniomierz?

Najdokładniejsze pomiary ciśnienia następują w trakcie korzystania z manualnego aparatu. Przewagą ciśnieniomierzy w pełni zautomatyzowanych (elektronicznych) jest możliwość samodzielnego pomiaru. Zwróć uwagę na szerokość mankietu, gdyż w zależności od jego wielkości można uzyskać prawidłowy lub nieprecyzyjny pomiar ciśnienia. Standardowa szerokość to około 20-32 cm. Wybierz model, który wyposażony jest w duży wyświetlacz. Ekran ogrywa istotną rolę, zwłaszcza gdy z aparatu korzystają osoby niepełnosprawne mające kłopoty ze wzrokiem lub starsi ludzie. Im dokładniejsze i czytelniejsze wyniki badań, tym lepiej dla pacjenta. Warte uwagi są także dodatkowe informacje wyświetlane na ekranie, takie jak sygnalizacja o arytmii serca czy niewłaściwie założonym rękawie, określenie konieczności ponownego wykonania badania.

Najlepiej, aby ciśnieniomierz miał możliwość zasilania sieciowego. Funkcja zapamiętywania pomiarów pozwala na lepszą kontrolę choroby oraz sprawdzanie jej kierunku rozwoju. Sprawdzi się u osób, które regularnie mierzą ciśnienie. Niektóre egzemplarze mają możliwość zapamiętywania pomiarów dla dwóch innych osób. Opcją wartą uwagi jest także wskaźnik słabej baterii, który pomoże uniknąć nagłego rozładowania urządzenia.

Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy – który wybrać?

Decydując się na rodzaj ciśnieniomierza pamiętaj o trzech bardzo ważnych aspektach. Po pierwsze, aparaty naramienne są najbardziej powszechne na rynku i cieszą się większą renomą niż nadgarstkowe. Są bowiem bardziej dokładne i dają dużo bardziej wiarygodny wynik pomiaru. Po drugie, modele nadgarstkowe sprawdzają się u osób z nadwagą, u których obwód ramienia nie pozwala na korzystanie z modelu naramiennego. Po trzecie, pamiętaj, że wszystkie aparaty naramienne mają opcję zasilania jedynie bateriami.

Większość ciśnieniomierzy dostępnych na Ceneo.pl posiada futerał chroniący produkty przed zarysowaniami i ewentualnymi zagrożeniami. Znajdź model, który będzie odpowiedni dla ciebie i twojej rodziny. Zadbaj o zdrowie swoich bliskich i miej pewność, że trzymasz rękę na pulsie.

Przeczytaj również: Jak dbać o stawy?

OMRON M6 Comfort – najlepszy ciśnieniomierz naramienny 2019

Najlepszym ciśnieniomierzem 2019 roku został model OMRON M6 Comfort, który jest w pełni zautomatyzowany i mierzy ciśnienie za pomocą pomiaru oscylometrycznego.

OMRON M6 Comfort może zapamiętać 90 pomiarów (opcja zapisu w pamięci urządzenia) oraz wyświetla średnią z trzech ostatnich pomiarów. Ciśnieniomierz jest zasilany na 4 baterie typu AA. Oznacza to, że od momentu wymiany baterii wystarczy na około 1500 pomiarów. Tańszą wersją, także zautomatyzowaną, są wersje OMRON M3.

Zalety:

  • Duży wyświetlacz, dzięki któremu osoby starsze nie mają problemu z odczytaniem wyniku
  • System informujący o prawidłowości wykonanego pomiaru
  • Opcja wykrywania nieprawidłowej pracy serca

    OMRON M3 Comfort – ciśnieniomierz dla starszych osób

    OMRON M3 Comfort to ciśnieniomierz naramienny, który zapisuje w pamięci 60 pomiarów. Jest bardzo lekki, niewielki i łatwo jest go przetransportować. Proces pompowania się rękawa jest kontrolowany, dzięki czemu nie dojdzie do nadmiernego nacisku.

    Zalety:

    • Pełna automatyzacja
    • Duży wyświetlacz
    • Prosta obsługa

    Microfile BP A2 BASIC – dla dorosłych i dzieci

    Ten model jest wyjątkowy ze względu na to, że rozmiar rękawa jest odpowiedni nie tylko dla osób dorosłych i starszych, ale także dla dzieci. Zakup Microfile BP A2 BASIC jest idealnym pomysłem, jeśli z ciśnieniomierza ma korzystać wiele osób.

    Zalety:

    • Walidacja kliniczna – produkt testowany, spełniający najwyższe standardy
    • Prosta obsługa
    • Technologia PAD wykrywająca nieprawidłowe pomiary

    Autorka: Karolina Siejda