Data modyfikacji:

Wybieramy najlepszą odzież do jogi

Joga to nie tylko doskonała forma ćwiczeń wzmacniająca całe ciało i poprawiająca jego elastyczność, ale też dobre miejsce do zrelaksowania się po ciężkim dniu i odstresowania. Intensywne ćwiczenia i wysoka dynamika zajęć ustępują tu więc często sztuce kontrolowania oddechu, płynnym przejściom pomiędzy kolejnymi figurami i nauce świadomego pracowania konkretnych grup mięśni, bez nadmiernego obciążenia. Twoja odzież do jogi powinna odzwierciedlać tę filozofię! W co ubrać się na zajęcia jogi, by poczuć się swobodnie i w pełni komfortowo?
jaki strój do jogi

Wygodna odzież do jogi – zacznij od podstaw

Joga nie bez powodu określana jest mianem sztuki kontrolowania własnego ciała. Poza niektórymi odmianami zajęć, skupiającymi się na tzw. „power joga”, znaczna część ćwiczeń stawia na powolne, kontrolowane ruchy i umiejętność odczuwania pracy każdego mięśnia naszego ciała. Zbyt luźna lub zbyt obcisła odzież z pewnością nie ułatwi Ci poruszania się po macie i pozostawania w danej pozie przez określony czas. Dobranie legginsów, t-shirtu, czy stanika sportowego odegra tu niezwykle ważną rolę.

Sprawdź materiał swojego t-shirtu do jogi

Nie tylko intensywne ćwiczenia na siłowni będą powodowały pocenie się podczas zajęć. Wbrew pozorom nawet spokojna joga może porządnie zmęczyć organizm, który w nagrodę odpłaci nam się szybszą utratą wody z organizmu. Jak zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi i nieatrakcyjnym plamom potu na ubraniach podczas zajęć? Zawsze sprawdzaj skład ubrań do jogi, które kupujesz i stawiaj na te najbardziej oddychające. Len, cienka bawełna, a także materiały sztuczne zapożyczone z odzieży do biegania spiszą się tu doskonale.

Odzież do jogi – nie za luźna, niezbyt obcisła

Delikatny przewiew i luz w odzieży do jogi jest jak najbardziej wskazany. To właśnie tu u trenerek można dostrzec często nieco szersze spodnie, typu „alladynki” czy mocniej wycięte topy odsłaniające fragmenty kolorowego, stylowego stanika sportowego. W jodze jest to jak najbardziej dopuszczalne, choć musimy pamiętać, że zbyt luźne ubrania będą przeszkadzały przy wykonywaniu pozycji odwróconych. Zdecydowanie nie polecamy tu jednak ubrań obcisłych – joga to często jedyna okazja, by podczas wysiłku poczuć się w pełni swobodnie!

Luźne spodnie czy obcisłe legginsy

Nawiązując częściowo do kwestii komfortu podczas ćwiczeń, wybór spodni do jogi może zaważyć na tym jak łatwe okaże się wchodzenie w kolejne pozycje. Luźne spodnie są doskonałe przy wykonywaniu szpagatów i wykroków, a często dają też dobre zaczepienie dla stopy przy pozycjach wykonywanych na jednej nodze. Z drugiej jednak strony legginsy mogą okazać się lepszym wyborem dla początkujących, którzy dopiero poznają kolejne figury i muszą obserwować dokładnie ustawienie nóg względem maty. Ostatecznie i jeden, i drugi krój są w jodze jak najbardziej na miejscu, więc przy zakupach można kierować się równie dobrze ciekawymi, kolorowymi wzorami.

Gdzie szukać dobrej odzieży do jogi
Odzież do jogi

Wiedząc w co ubrać się na pierwsze zajęcia jogi, warto sprawdzić jeszcze gdzie można znaleźć te najlepsze. Na początek możesz oczywiście spróbować ćwiczeń w legginsach i koszulce, które masz już w swojej kolekcji, jednak z czasem kolorowy świat odzieży do jogi z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Co zrobić, by kolorowe wzory i modne kroje nie rozpraszały od wyboru komfortowej, wysokiej jakości odzieży? Wybierz zaufane sklepy z odzieżą sportową, oferujące cały szereg ciekawych i sprawdzonych marek. W jodze nie musisz ograniczać się do tych z rozpoznawalnym logo!

Addnature.pl to specjalizujący się w odzieży outdoorowej i sportowej sklep internetowy, w którego ofercie znalazły się nie tylko wielokolorowe, wytrzymałe i niezwykle wygodne koszulki, t-shirty i spodnie do jogi, ale także cały szereg dodatkowych akcesoriów, które mogą przydać się podczas zajęć i znacząco pogłębić efekty, jakie przynosi wchodzenie w każdą kolejną pozę. Bloki, taśmy, piłki – do podstawowego treningu jogi potrzebujesz jedynie dobrego stroju i wygodnej maty. Czym uzupełnisz go w miarę upływu czasu zależy wyłącznie od Twojej fantazji.

Jeśli chcesz zgłębić tajniki jogi i sprawdzić, dlaczego stała się ona w ostatnich latach jedną z najczęściej wybieranych form zajęć sportowych dla kobiet i mężczyzn, zacznij od wyboru wygodnej odzieży i sprawdź, na zorganizowanych zajęciach lub w domowym zaciszu jak dużą wartość wnoszą do życia relaksujące, rozciągające ćwiczenia.

Tekst: artykuł partnera