Data publikacji:

Jaki worek treningowy dla dorosłych wybrać?

Chcesz kupić worek treningowy do domu, ale nie wiesz, jak wybrać najlepszy model? Przychodzimy z pomocą. Wiemy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu i ile kosztują produkty dostępne aktualnie w sprzedaży. Pomożemy ci również w montażu nowego sprzętu do ćwiczeń. Sprawdź, jaki worek treningowy dla dorosłych będzie najlepszym wyborem do domu.
worek trningowy dla dorosłych

Jaki worek treningowy kupić? Na to warto zwrócić uwagę

Na samym początku warto określić rozmiar i wagę worka treningowego do domu. W tej kwestii kieruj się nie tylko poziomem zaawansowania, ale także swoją sylwetką. Zasada jest prosta – niski wzrost i drobna budowa wymagają zakupu mniejszego i lżejszego worka treningowego. I odwrotnie – wysokie osoby o większej masie ciała mogą z powodzeniem wybierać cięższe i większe sprzęty treningowe. Co istotne, dla osób początkujących polecamy modele, które sprawdzą się w przypadku drobnej sylwetki. Optymalnym wyborem jest sprzęt ważący 30–50 kg.
Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonano worek treningowy do domu. Najlepszym i jednocześnie najdroższym rozwiązaniem jest prawdziwa skóra. Choć podwyższa cenę sprzętu do ćwiczeń, to może pochwalić się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Właśnie dlatego, jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z taką formą treningu, warto rozważyć zakup tańszego worka z materiału skóropodobnego.
Warto pamiętać, że na rynku znajdziesz kilka rodzajów worków treningowych dla dorosłych. Najlepszym wyborem jest ten klasyczny – uniwersalny, mający kształt walca. 

Worek treningowy dla dorosłych czy gruszka bokserska?

Szukając sprzętu do ćwiczeń, trafisz między innymi na małe gruszki bokserskie. Ich największą zaletą jest kompaktowy rozmiar i możliwość powieszenia w dowolnym miejscu. Są również o wiele tańsze, jednak nie mogą pochwalić się tak dużą uniwersalnością, co klasyczne worki treningowe dla dorosłych.
Z kolei worek treningowy kosztuje więcej i zajmuje więcej miejsca, jednak sprawdza się o wiele lepiej w przypadku ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Ile kosztuje worek treningowy?

Ile kosztuje worek treningowy? To zależy od modelu, na który się zdecydujesz. Najtańsze sprzęty do ćwiczeń, np. te dmuchane, kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, jednak sprawdzą się raczej do zabawy zamiast do treningu. W cenie około 50 zł dostaniesz już gruszki, a pełnowymiarowe worki treningowe kupisz od 70 zł do 80 zł. W wersji profesjonalnej jest to już około 140 zł. Z kolei najdroższe propozycje mogą osiągać cenę nawet na poziomie ponad 2000 zł. Są to profesjonalne modele wykonane z prawdziwej skóry.

Jak powiesić worek treningowy? Praktyczne wskazówki

Wybrałeś już odpowiedni sprzęt do ćwiczeń i zastanawiasz się, jak zamontować worek treningowy? I w tym przypadku mamy kilka praktycznych wskazówek. Pamiętaj, że jest on dość ciężki (wyjątkiem są gruszki typu speed bag), dlatego upewnij się najpierw, czy możesz w ogóle powiesić go w swoim domu lub mieszkaniu. Nie należy montować go na sufitach wykonanych z kartonu gipsu. W takiej sytuacji alternatywą jest stojak na worek treningowy.
Masz możliwość zawieszenia go na suficie i nie wiesz, jak powiesić worek treningowy? Podstawą jest specjalny hak sufitowy albo śruba, które należy umieścić w otworze wykonanym wcześniej przy użyciu wiertarki udarowej. Innym rozwiązaniem są wieszaki sufitowe, które montuje się i do sufitu, i do ściany. Takie rozwiązanie ma jednak jedną wadę – nie możesz trenować dookoła worka.

Jaki worek treningowy wybrać? Polecane modele

Jaki worek treningowy do domu jest najlepszym wyborem? Wiesz już, na co zwrócić uwagę w trakcie jego zakupu oraz jak go zamontować w zależności od możliwości. Czas poznać konkretne produkty, dzięki którym będziesz w stanie trenować w zaciszu własnego domu. Zobacz najlepsze worki treningowe dla dorosłych.

Worek treningowy Kolos Ring 

Pierwszym polecanym workiem treningowym dla dorosłych jest model ważący około 60 kg. Propozycja marki Ring ma wysokość 180 cm i średnicę około 45 cm. W zestawie otrzymujesz łańcuch o długości 40 cm z możliwością samodzielnej regulacji. Sam worek jest wykonany z plawilu dwustronnego, a do jego wypełnienia użyto połączenie mikrogumy, ścinek bawełnianych i filcu. Sprzęt do ćwiczeń został wyprodukowany w Polsce.

Worek treningowy Marbo FI35

Kolejną propozycją jest worek treningowy marki Marbo, który podobnie jak poprzednik został wykonany z plawilu. Producent użył jego najmocniejszej odmiany, aby zabezpieczyć sprzęt przed przetarciami i rozerwaniem. W środku można umieścić skrawki tekstyliów (produkt jest dostarczany pusty). Worek ma 180 cm wysokości i jest sprzedawany w zestawie z torpedą, którą można napełnić suchym piaskiem, aby zwiększyć wagę sprzętu treningowego. Do innych zalet polecanego produktu możemy zaliczyć zastosowanie nici rdzeniowych najnowszej generacji Coats Epic, podwójne taśmy mocujące oraz odpowiednio zabezpieczone krawędzie.

Worek treningowy Bushido (pusty)

Budżetowym rozwiązaniem jest worek treningowy Bushido, który jest przeznaczony do samodzielnego wypełnienia (maksymalnie 80 kg). To model o wysokości 180 cm i średnicy 45 cm, który powstał z opatentowanej odmiany niemieckiego plawilu. Ma również wzmocnienie od wewnątrz i podwójne szycia nićmi rdzeniowymi. Nie zabrakło również łańcuchów zabezpieczonych przed skręceniem się i trójkątnych mocowań.

Wzmocniony worek treningowy Marbo 140 cm

Ostatnią propozycją jest wzmocniony worek treningowy Marbo, tym razem o wysokości wynoszącej 140 cm. Podobnie jak poprzednik, tak i on jest sprzedawany razem z torpedą, która zwiększy jego wagę. Produkt jest odporny na rozerwanie i przecieranie, ma szycia wykonane nićmi Coats Epic, a do wypełnienia można użyć skrawków tekstyliów. Sam worek treningowy jest dostarczany pusty.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.