Data modyfikacji:

Płaski brzuch z kółkiem do ćwiczeń

Autor: Sylwia Stwora

Jego wygląd jest niepozorny, ale trening z nim potrafi nieźle dać w kość. Kółko do ćwiczeń powinno znaleźć się w Twojej domowej siłowni, jeśli chcesz pozbyć się oponki i zyskać ładnie zarysowaną talię. Podpowiadamy, jak wypracować płaski brzuch z kółkiem do ćwiczeń.

Konstrukcja kółka do ćwiczeń, znanego też pod takimi nazwami jak kółko rehabilitacyjne, wałek treningowy lub AB wheel czy AB roller, zwykle składa się z dwóch kół połączonych stalowym prętem, który wystając po bokach, służy jako uchwyty.

W głównej mierze urządzenie pomaga wzmocnić i kształtować mięśnie brzucha, ramion, klatki piersiowej i grzbietu, ale na rynku znajdziesz również bardziej zaawansowane modele posiadające na rączkach pedał ze strzemionami, co pozwala pracować także nad dolnymi partiami ciała, w tym pośladkami i udami.

Wybierając kółko do ćwiczeń, sięgnij po wersję podwójną z wytrzymałego tworzywa (zapewnia lepszą stabilność) z obręczami pokrytymi antypoślizgową gumą. Zwróć też uwagę na to, aby uchwyty były ergonomiczne, a znajdujący się na nim materiał miał właściwości zapobiegające ślizganiu się dłoni. Zaopatrz się również w matę do podłożenia pod kolana.

Do podstawowych ćwiczeń z kółkiem gimnastycznym należą brzuszki. Uklęknij na macie, dłońmi chwyć rączki urządzenia, tak aby ręce w nadgarstkach były proste. Napinając mięśnie brzucha, odjeżdżaj kółkiem przez siebie jak najdalej potrafisz, a następnie wróć do pozycji startowej. Pamiętaj, aby nie dotykać tułowiem podłogi. Na początku możesz mieć stopy oparte palcami o podłoże. Z czasem skrzyżuj je w łydkach i unieś w górę. Gdy już dojdziesz do wprawy, spróbuj odjeżdżać kółkiem skręcając w bok. Z czasem przejdź do robienia brzuszków z pozycji stojącej.

Jeśli zdecydujesz się na kółko z pedałami, dobrym ćwiczeniem na płaski brzuch oraz szczupłe nogi będzie jazda urządzeniem do przodu i z powrotem, wychodząc z pozycji z ugiętymi nogami przy podniesionych pośladkach w leżeniu na plecach. To samo możesz robić w podporze do klasycznych pompek.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

2022-02-13
Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...
pole dance

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć?

2021-08-01
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
ręcznik na basen

Ręcznik na basen – jaki będzie najlepszy?

2021-06-18
Ręcznik na basen pozwala na szybkie wysuszenie skóry i włosów. Zobacz, jaki ręcznik na basen wybrać.
Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

2021-06-14
Nie masz jeszcze pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Spokojnie – zostało jeszcze sporo czasu na to, aby znaleźć dla ukochanego taty upominek idealny. Tym razem je...
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
zegarek do biegania dla kobiet

Jaki zegarek do biegania dla kobiet? Ranking

2021-03-08
Bieganie to coraz bardziej popularny sposób dbania o kondycję i piękną sylwetkę. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zakupu dużej ilości dodatkowego sprzętu. Do joggingu niezbędne są tylko dwie rzeczy – dobrze dobrane buty oraz zegarek do biegania. Sprawdź nasz ranking zegarków do biegania dla kobiet i wejdź na wyższy poziom joggingu.