Data modyfikacji:

Pierwsze kroki z Nordic Walking

Autor: Sylwia Stwora

Dużo słyszałaś o dobroczynnych właściwościach spacerowania z kijkami Nordic Walking na sylwetkę i zdrowie, a przyglądając się entuzjastom tej aktywności fizycznej stwierdziłaś, że nawet Ty ze swoją słabą kondycją sprostasz wyzwaniu. Kupiłaś parę specjalnych kijków i… no właśnie. Jeśli nie wypracujesz odpowiedniej techniki, Twój wysiłek pójdzie na marne.

Opanowanie prawidłowej techniki chodzenia z kijkami Nordic Walking wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań. Zanim wyjdziesz na pierwszy trening do parku czy lasu, poćwicz „na sucho”. Bez kijków wykonaj kilka spacerów tam i z powrotem, trzymając ręce luźno. Ruch ma być naturalny. Następnie załóż na nadgarstki końcówki kijków i ponów swobodny spacer (ciągnij sprzęt za sobą), koncentrując się na odpowiedniej synchronizacji pracy rąk i nóg. Gdy lewa noga jest z przodu, towarzyszy jej prawa ręka i odwrotnie. Opanowane?

Czas na włączenie odpychania się kijkami. W tym celu podnosząc ręce w górę, jednak zważając na to, aby dłonie nie wychodziły poza poziom pępka, a ręce były wyprostowane w łokciach (ale nie sztywne jak u robota), wbijaj je w ziemię, tak jakbyś jechał na nartach. Ruch wykonuje staw barkowy, nie łokciowy. Ręce mają pracować blisko ciała. Sylwetka w trakcie treningu Nordic Walking musi być wyprostowana i lekko pochylona do przodu. Pamiętaj o wciąganiu brzucha i stawianiu stopy zaczynając od pięty poprzez śródstopie, a na palcach kończąc. Stopniowo wydłużaj krok (do momentu aż poczujesz lekkie ciągnięcie w pachwinach).

Ważna jest także praca dłoni. Znajdująca się w tyle ma być otwarta, a przednia – zamknięta. Łapanie i puszczanie rękojeści kijka sprzyja poprawie krążenia, podniesieniu tętna, a co za tym idzie – lepszego dotlenienia organizmu.

Aby zyskać pewność, że prawidłowo chodzisz z kijkami, warto wybrać się na zajęcia prowadzone przez profesjonalnego instruktora Nordic Walkingu.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

pole dance

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć?

2021-08-01
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
ręcznik na basen

Ręcznik na basen – jaki będzie najlepszy?

2021-06-18
Ręcznik na basen pozwala na szybkie wysuszenie skóry i włosów. Zobacz, jaki ręcznik na basen wybrać.
Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

2021-06-14
Nie masz jeszcze pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Spokojnie – zostało jeszcze sporo czasu na to, aby znaleźć dla ukochanego taty upominek idealny. Tym razem je...
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
zegarek do biegania dla kobiet

Jaki zegarek do biegania dla kobiet? Ranking

2021-03-08
Bieganie to coraz bardziej popularny sposób dbania o kondycję i piękną sylwetkę. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zakupu dużej ilości dodatkowego sprzętu. Do joggingu niezbędne są tylko dwie rzeczy – dobrze dobrane buty oraz zegarek do biegania. Sprawdź nasz ranking zegarków do biegania dla kobiet i wejdź na wyższy poziom joggingu.
Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2020-11-23
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...