Data publikacji:

Olejek z drzewa herbacianego – właściwości i zastosowanie

Olejek z drzewa herbacianego to naturalna substancja o leczniczych właściwościach. Działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a jego charakterystyczny zapach ma wielu zwolenników. Jakie właściwości ma olejek z drzewa herbacianego? Jak go stosować? Sprawdź w artykule!
olejki

Olejek z drzewa herbacianego – zastosowanie i właściwości

Olejek z drzewa herbacianego to naturalny ekstrakt olejowy z australijskiego drzewa Melaleuca alternifolia. Wyróżnia się charakterystycznym, nieco kamforowym zapachem, a jego lecznicze działanie znane jest ludziom już od wieków.

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości odkażające i przeciwzapalne. Doskonale nadaje się do dezynfekcji ran, a także leczenia infekcji grzybiczych i bakteryjnych. Można go stosować nie tylko na skórę, lecz także np. do inhalacji czy odstraszania owadów.

Czy olejek z drzewa herbacianego jest szkodliwy? Generalnie należy on do bezpiecznych substancji, jednak może podrażniać i wysuszać wrażliwą skórę. Ponadto absolutnie nie wolno go spożywać!

Gdzie kupić olejek z drzewa herbacianego? Znaleźć go można praktycznie w każdej aptece oraz w Internecie.

Olejek z drzewa herbacianego na trądzik i pryszcze

Olejek z drzewa herbacianego, dzięki właściwościom antybakteryjnym, doskonale nadaje się do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Wysusza pryszcze i zapobiega powstawaniu nowych, a także łagodzi zapalenia skóry.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na twarz? Możesz smarować nim punktowo wypryski czy krostki lub dodać kilka kropel do ulubionego kremu.

W drogeriach oraz w Internecie znajdziesz także kosmetyki z olejkiem herbacianym przeznaczone do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.

Olejek z drzewa herbacianego na grzybicę paznokci

Olejek z drzewa herbacianego znalazł zastosowanie również w leczeniu grzybicy paznokci i stóp. Skutecznie hamuje rozwój grzybów, odkaża skórę i zapobiega rozwojowi infekcji.

Już po kilku dniach regularnego stosowania świąd znika, a skóra zaczyna się goić. Ponadto substancja wspomaga walkę z nadmierną potliwością stóp.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na grzybicę? Przygotuj ciepłą kąpiel dla nóg z dodatkiem kilku kropli olejku lub posmaruj nim czyste stopy i poczekaj do wchłonięcia.

Olejek z drzewa herbacianego na włosy

Twoje włosy często się przetłuszczają? A może walczysz z uporczywym łupieżem? Sięgnij po szampon z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego! Olejek skutecznie leczy stany zapalne i infekcje skóry głowy, a także odświeża włosy.

Uważaj tylko, aby podczas mycia głowy kosmetyk nie dostał ci się do oczu, gdyż może być silnie drażniący.

Olejek z drzewa herbacianego na katar i zatoki

Olejek z drzewa herbacianego można z powodzeniem stosować również do inhalacji. Wdychanie jego oparów pomaga odetkać nos, dzięki czemu przynosi ulgę podczas kataru czy zapalenia zatok.

Olejek działa przeciwbakteryjnie, wspomaga leczenie przeziębienia oraz infekcji górnych dróg oddechowych.

Olejek z drzewa herbacianego na kurzajki

Czy wiesz, że olejek z drzewa herbacianego pomaga pozbyć się kurzajek? To wszystko dzięki jego właściwościom antybakteryjnym oraz wysuszającym.

Smaruj kurzajkę patyczkiem do uszu namoczonym w olejku i zaklejaj plastrem. Czynność powtarzaj regularnie do czasu, aż uporczywy problem zniknie.

Olejek z drzewa herbacianego na opryszczkę

Olejek z drzewa herbacianego działa również na opryszczkę. To wszystko dzięki jego właściwościom antywirusowym. Dowiedziono, że ten naturalny olejek eteryczny może hamować rozwój wirusa, a tym samym wspomagać leczenie uciążliwej dolegliwości.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na opryszczkę? Nałóż go patyczkiem do uszu na zmienione chorobowo miejsce. Pamiętaj jednak, że olejku nie wolno spożywać! Dlatego podczas kuracji powstrzymaj się od jedzenia i oblizywania ust.

Autorka: Olga Wacholc