Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości odkażające i przeciwzapalne. Doskonale nadaje się do dezynfekcji ran, a także leczenia infekcji grzybiczych i bakteryjnych. Można go stosować nie tylko na skórę, lecz także np. do inhalacji czy odstraszania owadów.
Czy olejek z drzewa herbacianego jest szkodliwy? Generalnie należy on do bezpiecznych substancji, jednak może podrażniać i wysuszać wrażliwą skórę. Ponadto absolutnie nie wolno go spożywać!
Gdzie kupić olejek z drzewa herbacianego? Znaleźć go można praktycznie w każdej aptece oraz w Internecie.
Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na twarz? Możesz smarować nim punktowo wypryski czy krostki lub dodać kilka kropel do ulubionego kremu.
W drogeriach oraz w Internecie znajdziesz także kosmetyki z olejkiem herbacianym przeznaczone do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.
Wypróbuj nasze metody na to, jak pozbyć się pryszcza w jeden dzień
Już po kilku dniach regularnego stosowania świąd znika, a skóra zaczyna się goić. Ponadto substancja wspomaga walkę z nadmierną potliwością stóp.
Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na grzybicę? Przygotuj ciepłą kąpiel dla nóg z dodatkiem kilku kropli olejku lub posmaruj nim czyste stopy i poczekaj do wchłonięcia.
Uważaj tylko, aby podczas mycia głowy kosmetyk nie dostał ci się do oczu, gdyż może być silnie drażniący.
Olejek działa przeciwbakteryjnie, wspomaga leczenie przeziębienia oraz infekcji górnych dróg oddechowych.
Smaruj kurzajkę patyczkiem do uszu namoczonym w olejku i zaklejaj plastrem. Czynność powtarzaj regularnie do czasu, aż uporczywy problem zniknie.
Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na opryszczkę? Nałóż go patyczkiem do uszu na zmienione chorobowo miejsce. Pamiętaj jednak, że olejku nie wolno spożywać! Dlatego podczas kuracji powstrzymaj się od jedzenia i oblizywania ust.