Data modyfikacji:

Nieprzyjemny zapach z butów? Zwalcz go na 6 sposobów

Autor: Joanna Stanuch

Po każdym treningu spotyka cię ten sam problem – twoje ulubione buty sportowe pachną tak, że nie masz najmniejszej ochoty kolejny raz ich założyć. Chyba każdy zgodzi się, że pranie butów po każdym powrocie z joggingu czy siłowni nie ma większego sensu. Czas zwalczyć nieprzyjemny zapach z butów domowymi sposobami.

Sposób 1: potraktuj buty sportowe dezodorantem

To najprostszy i najbardziej oczywisty ze wszystkich sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z butów. Dezodoranty dedykowane odświeżaniu obuwia nabędziemy bez żadnych przeszkód, w różnych zapachach i formach.

 • Scholl Odour Control Dezodorant do butów - od 15,48 zł

 • Gehwol Dezodorant do stóp i butów - od 15,99 zł

 • Farmona Herbal Care dezodorant czarna mięta do stóp i butów - od 9,38 zł

 • NO 36 Odświeżający Spray do Butów - od 5,82 zł

  Sposób 2: herbata w torebkach na nieprzyjemny zapach z butów

  Jeśli brzydki zapach z twoich butów sportowych można określić jako „umiarkowanie nieprzyjemny”, możesz zwalczyć go prostym, babcinym sposobem – na noc włóż do butów po kilka torebek czarnej herbaty w torebkach, która pochłonie przykrą woń.

  Sposób 3: Żwirek do kuwet

  Brzmi dziwnie, ale działa – żwirek dla kotów doskonale pochłania nieprzyjemne zapachy z butów. Nasyp odrobinę żwirku do skarpetek, zwiąż je, a następnie umieść tak wypełnione "woreczki" w butach sportowych na całą noc.

  Sposób 4: wietrzenie butów sportowych

  Bezpośrednio po powrocie z treningu postaraj się umieścić buty w przewiewnym miejscu, np. na balkonie. Wyjmij z nich wkładki i zadbaj o to, aby wiatr i słońce mogły naturalnie wywietrzyć z nich brzydkie zapachy.

  Sposób 5: soda oczyszczona

  Kolejny z tradycyjnych sposobów na brzydki zapach obuwia to nasypanie ok. 2 łyżek sody oczyszczonej do każdego z butów. Brzydki zapach zniknie, wraz z bakteriami, które nagromadziły się w butach. Nazajutrz dokładnie wytrzep sodę z butów (może przydać się odkurzacz z odpowiednio małą końcówką).

  Sposób 6: buty sportowe… w zamrażarce?

  Jeśli znajdziesz odpowiednio dużo miejsca w zamrażalce, włóż swoje buty do foliowych worków, a następnie umieść je w niej na całą noc. Bakterie żyjące w obuwiu są ciepłolubne, zatem niskie temperatury powinny skutecznie pozbyć się ich z twoich ulubionych butów, wraz z nieprzyjemnym zapachem.

  Jak zrobić świąteczne pierogi w wersji fit?

  Jak zrobić świąteczne pierogi w wersji fit?

  2020-12-01
  Jeśli znajdą się osoby, które nie lubią pierogów, to z całą pewnością można policzyć je na palcach jednej ręki. Tym bardziej, jeśli chodzi o pyszne, świąteczne ...
  Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

  Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

  2020-11-23
  Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
  biustonosze sportowe dla dużego biustu

  Biustonosze sportowe do dużego biustu

  2020-05-24
  Jak dobrać stanik sportowy do dużego biustu? Ranking najlepszych biustonoszy sportowych w dużych rozmiarów.
  jak się ubrać do groty solnej?

  Jak się ubrać do groty solnej? Co to jest i jak działa?

  2020-05-07
  Grota solna to pomieszczenie stworzone z solnych bloków. Wewnątrz panuje mikroklimat bliski temu, który możesz spotkać nad morzem. Jakie działanie mają wizyty w grocie solnej i jak się do nich przygotować w prawidłowy sposób? Sprawdź też, jak się ubrać do groty solnej.
  rowery do ćwiczeń

  Najlepsze rowery do ćwiczeń w domu. Który rower treningowy wybrać?

  2020-04-13
  Rower stacjonarny ma jednak dużo więcej korzyści. Jak wybrać najlepszy rower do ćwiczeń w domu? Przed wami kilka wskazówek.
  Taśmy do ćwiczeń

  Taśmy do ćwiczeń. Trening w domu z gumowymi taśmami

  2020-03-16
  Taśma do ćwiczeń to prosty i tani gadżet, dzięki któremu wykonasz pełnowartościowy trening w domowym zaciszu. Są cenione przede wszystkim jako wsparcie w treningu pleców, jednak to nie jedyny sposób na ich wykorzystanie. Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać dzięki ćwiczeniom z taśmą!