Data publikacji:

Najlepsza morwa biała w tabletkach: którą wybrać?

Morwa biała to chińskie drzewo, które uznaje się za pomocne w walce ze skutkami cukrzycy typu 2. Naturalny składnik ma szereg innych zastosowań, które sprawiły, że producenci suplementów zaczęli oferować go w formie preparatów – tabletek, kapsułek, a nawet herbat. Jakie właściwości ma morwa biała w tabletkach i która jest najlepsza? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.
morwa biała tabletki która najlepsza

Tabletki z morwy białej – co warto wiedzieć?

Jak już wspomnieliśmy, morwa biała (Morus alba) jest gatunkiem drzewa pochodzącego pierwotnie z Chin. Współcześnie rośnie też w Ameryce Południowej i Północnej czy Afryce. Co ciekawe, niektórzy uprawiają ją także w Polsce. Nie bez powodu – morwa biała, a dokładniej jej liście, to substancja o potwierdzonych naukowo właściwościach.
To wszystko za sprawą bogactwa cennych składników zawartych w liściach morwy białej, a co za tym idzie – w produkowanych z nich tabletkach. Mowa o flawonoidach i fitosterolach, kwasie octowym i salicylowym, witaminach A, B i C oraz minerałach – miedzi, cynku i żelazie.

Biała morwa w tabletkach – jakie ma zastosowanie?

Lista działania morwy białej w tabletkach jest dość długa. Liście tego drzewa mają właściwości:
 • antyoksydacyjne (przeciwutleniające),
 • przeciwmiażdżycowe,
 • przeciwcukrzycowe,
 • hepatoprotekcyjne (chroniące wątrobę przed szkodliwymi toksynami),
 • odchudzające.
 • Suplementacja tabletkami z morwy białej może pomagać w:
 • zachowaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi,
 • odchudzaniu,
 • prawidłowym metabolizmie węglowodanów,
 • hamowaniu wydzielania sorbitolu,
 • profilaktyce miażdżycy,
 • redukcji stanów zapalnych.
 • Tabletki z morwy białej – skutki uboczne i przeciwwskazania

  Czy w trakcie przyjmowania tabletek z morwy białej istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych? Do tej pory nie wykazano niebezpiecznych działań niepożądanych. W nielicznych przypadkach spożywanie morwy białej w tabletkach czy w formie herbaty może prowadzić do wystąpienia zawrotów głowy lub dolegliwości ze strony układu pokarmowego, np. biegunki.
  A czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do przyjmowania morwy białej w tabletkach? Jednym z nich jest po prostu uczulenie na główny składnik preparatu. Z suplementacji powinny również zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Powodem jest brak dowodów potwierdzających bezpieczeństwo przyjmowania morwy białej w tabletkach albo kapsułkach przez kobiety ciężarne i w okresie laktacji.
  Uwaga! Choć tabletki z morwy białej pomagają w utrzymaniu optymalnego poziomu cukru we krwi, to nie należy łączyć suplementów z lekami przeciwcukrzycowymi, ponieważ może to doprowadzić do hipoglikemii. Jeżeli zdiagnozowano u ciebie to zaburzenie metaboliczne, to przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek suplementów należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

  Morwa biała – tabletki czy herbata?

  To, w jakiej formie będziesz przyjmować morwę białą – w tabletkach czy herbacie – zależy wyłącznie od twoich preferencji. Oba produkty powstają z jej liści. Co ciekawe, możesz też kupić sok albo suszone owoce morwy białej i dodawać je do owsianek czy traktować jako przekąskę.

  Morwa biała w tabletkach – która najlepsza?

  Chcesz kupić morwę białą w tabletkach? Która jest najlepsza? Poniżej znajdziesz propozycje suplementów diety dostępnych w aptekach.

  Colfarm Morwa biała Forte + berberyna

  Zastanawiając się, jaką kupić morwę białą w tabletkach i która jest najlepsza, warto zapytać farmaceutę o preparat Colfarm, który zawiera dodatkowo berberynę. Suplement diety pomaga w utrzymaniu optymalnego metabolizmu węglowodanów i prawidłowej produkcji insuliny. Oprócz tego preparat wspiera również pracę wątroby i pomaga w zachowaniu właściwego poziomu cholesterolu.

  Insulan

  Insulan to suplement diety dla diabetyków, który może być przechowywany w temperaturze pokojowej. Preparat zawiera ekstrakt z liści morwy białej, liści gurmaru, chrom, kwas foliowy oraz witaminy B6 i B12. Dzięki temu pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru, wspomaga metabolizm węglowodanów, zmniejsza uczucie zmęczenia oraz ogranicza apetyt na słodycze. Co istotne, producent zapewnia, że Insulan może być bez obaw łączony z lekami dla diabetyków.

  Avet Morwa biała Plus

  Kolejny suplement diety zawierający ekstrakt z liści morwy białej, tym razem w połączeniu z ekstraktem z nasion fasoli, niacyną (witaminą B3), tiaminą (witaminą B1) oraz witaminą B6. Taka mieszanka substancji jest polecana przez producenta osobom odchudzającym się i dbającym o ilość spożywanych cukrów. Avet Morwa biała Plus pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm makroskładników i zmniejsza przyswajanie węglowodanów.

  Domowa Apteczka Morwa biała Complex

  Tabletki z morwą białą zawierają dodatkowo wyciąg z kory cynamonowca i chrom. Nie bez powodu – substancje aktywne stabilizują poziom cukru we krwi. Preparat należy przyjmować 3 razy dziennie, aby utrzymać zrównoważony metabolizm węglowodanów.

  Trisulin 

  Trisulin to nie tylko morwa biała w tabletkach. Suplement diety zawiera szereg innych składników – ekstrakty roślinne z kozieradki i gurmaru, chrom oraz witaminy B6 i B12. Dzięki temu zapewnia kompleksowe wsparcie prawidłowego metabolizmu glukozy. Preparat dodatkowo pomaga w kontrolowaniu apetytu na słodycze. 

  HUMAVIT Morwa biała

  HUMAVIT to naturalny suplement diety z morwą białą w postaci tabletek, który powstaje z liści pochodzących z polskich upraw. W składzie nie znajdziesz żadnych dodatkowych substancji aktywnych. Preparat może ograniczać wchłanianie glukozy poprzez hamowanie działania enzymów rozkładających węglowodany. Dodatkowo ogranicza ryzyko skoków cukru we krwi po posiłku.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.