Data publikacji:

Która spirulina jest najlepsza? Polecane produkty

Spirulina to popularny superfood, który jest chętnie suplementowany przez osoby dbające o swoje zdrowie. Nic dziwnego – jest bogata w składniki odżywcze, takie jak m.in. przeciwutleniacze i kwasy omega-3. W sklepach dostępne są spiruliny różnych producentów. Na co zwracać uwagę, wybierając ten suplement? Która spirulina jest najlepsza? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami oraz rankingiem i wybierz najlepszy produkt dla siebie.
która spirulina jest najlepsza

Czym jest spirulina?

Spirulina (spirulina platensis) to jednokomórkowy mikroorganizm roślinny o charakterystycznym spiralnym kształcie i niebieskozielonej barwie. Zaliczany jest do grupy sinic.
Spirulina ceniona jest za bogactwo składników odżywczych. Jej cechą charakterystyczną jest wysoka zawartość białka (60–70%), które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Jest też źródłem witamin z grupy B, A, C, D i E. Nie brakuje w niej minerałów, m.in. magnezu, cynku, potasu i magnezu. Spirulina jest również źródłem kwasu gamma-linolenowego (GLA), a także chlorofilu.
Spirulina najczęściej dostępna jest w sklepach w postaci proszku, tabletek lub kapsułek. Która spirulina jest najlepsza? Dowiesz się w dalszej części artykułu.

Spirulina – właściwości

 • Działa antyoksydacyjnie – dzięki obecności przeciwutleniaczy, takich jak m.in. chlorofil i beta-karoten, spirulina posiada silne właściwości antyoksydacyjne i pomaga w zwalczaniu wolnych rodników. Tym samym zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu.
 • Zmniejsza poziom „złego” cholesterolu jednocześnie zwiększając poziom „dobrego”.
 • Wspiera układ immunologiczny – spirulina przyczynia się do zwiększenia produkcji przeciwciał, co może się przełożyć na minimalizowanie ryzyka zachorowania na „coś” wirusowego.
 • Obniża poziom glukozy we krwi.
 • Wpływa na obniżenie ciśnienia krwi.
 • Wspomaga trawienie – dzięki dużej zawartości błonnika spirulina pobudza ruchliwość jelit.
 • Dodaje energii – przez wysoką zawartość różnych składników odżywczych spirulina może pomóc w poprawie samopoczucia.
 • Wspomaga redukcję masy ciała – dzięki wielu składnikom odżywczym obecnym w spirulinie łatwiej jest w zdrowy sposób odchudzać się bez ryzyka niedostarczenia wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.
 • Dla kogo jest spirulina?

  Spirulinę do swojej codziennej diety może włączyć tak naprawdę każdy, kto chce cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem.

  Najlepsza spirulina w tabletkach i w proszku – ranking

  Terranova Spirulina And Chlorella

  Suplement diety, który w swoim składzie zawiera nie tylko spirulinę, ale również chlorellę. To połączenie jeszcze skuteczniej wesprze odporność organizmu, układ sercowo-naczyniowy, pokarmowy lub wspomoże regulację poziomu cholesterolu oraz glukozy. Miejscem pochodzenia spiruliny i chlorelli zawartych w opakowaniu jest Wewnętrzna Mongolia na płaskowyżu Erdos.

  Targroch Spirulina w proszku

  Tania i łatwo dostępna spirulina w formie proszku. Zaleca się, aby dziennie stosować jej 3–6 g. Opakowanie posiada wygodny klips, dzięki czemu można korzystać z niego wielokrotnie bez obaw, że produkt utraci swoje cenne właściwości.

  Svea Holistic Spirulina

  Organiczna spirulina w formie proszku. Pochodzi z Chin, ale jej krajem produkcji była Szwecja. Estetyczne opakowanie z klipsem wielorazowego użytku ułatwia i uprzyjemnia codzienne korzystanie z produktu i zachowanie jego wszystkich cech.

  Rainforest Foods Chlorella & Spirulina Bio

  Tabletki, w których nie brakuje zarówno spiruliny, jak i chlorelli. Mają one certyfikat ekologiczny Soil Associacion, dzięki czemu zyskujemy pewność, że produkt faktycznie nie został zanieczyszczony środkami do zwalczania szkodników i chwastów i jest najwyższej jakości. Zalecane dzienne spożycie tego produktu to 6 tabletek (najlepiej około 30 minut przed posiłkiem), co daje nam 1500 mg spiruliny i 1500 mg chlorelli.

  Spirulina Proszek algi morskie – Naturove

  Spirulina dostępna w postaci proszku. Opakowanie zawiera 500 g produktu. Producent zaleca dodanie jednej łyżeczki dziennie np. do smoothie, soku lub jogurtu, ale najlepiej jest wymieszać ją z sokiem z limonki. Spirulina została wyprodukowana w Polsce, a surowiec pochodzi z Chin.

  Gal Spirulina

  Spirulina w postaci kapsułek. W jednym opakowaniu jest 60 sztuk. Zalecane dzienne spożycie to 3 kapsułki w trakcie spożywania posiłku. W tej porcji zawartych jest m.in. 96% dziennego zapotrzebowania na witaminę B12, 20% dziennego zapotrzebowania na witaminę B6 oraz 26% dziennego zapotrzebowania na witaminę K.

  Spirulina hawajska – jaka najlepsza?

  KenayAG Spirulina Pacifica hawajska

  Najdroższa w naszym zestawieniu spirulina hawajska, ale w jednym opakowaniu znajduje się aż 600 tabletek produktu. Zalecana porcja dzienna to 6 tabletek, co daje nam 3 g spiruliny. W tej dawce mamy m.in. 360% dziennego zapotrzebowania na witaminę B12, 379% dziennego zapotrzebowania na beta-karoten oraz 125% dziennego zapotrzebowania na chrom.

  ALINESS Spirulina Hawajska Pacifica

  ALINESS Spirulina Hawajska Pacifica to suplement w formie tabletek, który pochodzi z osuszonych terenów basenu Pacyfiku Kailua-Kona na Hawajach. Dzięki opatentowanej metodzie osuszania zbiornika wodnego uzyskana w ten sposób spirulina jest bardzo wysokiej jakości. Potwierdza to certyfikat ISO 9001:2000 otrzymany w zakresie niemodyfikowania genetycznego organizmów i niestosowania pestycydów i innych podobnych środków. Opakowanie zawiera 90 tabletek. Jedna tabletka to 500 mg spiruliny.

  Oleofarm – Spirulina Hawajska

  Spirulina hawajska w postaci kapsułek. Opakowanie zawiera 90 szt. po 310 mg spiruliny w jednej kapsułce. Kosztuje około 40–45 zł. Dzienna porcja tego produktu to 3 kapsułki.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Agnieszka Ragus