Data publikacji:

Jaka jest najlepsza maść na ból barku? Poradnik

Boli cię bark? Przy drobnej kontuzji lub przeciążeniu najczęściej sięgamy po leki dostępne bez recepty, np. tabletki, spraye czy maści. Poniżej podpowiadamy, jaka jest najlepsza maść na ból barku. Zerknij do naszego przeglądu i sprawdź, którą z maści warto wybrać. Zapraszamy do lektury!
najlepsza maść na ból barku

Najlepsza maść na ból barku – jaką maść wybrać?

Jaka maść na ból barku sprawdzi się najlepiej? Poniżej przygotowaliśmy przegląd popularnych maści, a także maści w formie żelu dostępnych na rynku wraz z ich opisami i wskazaniami do stosowania. Koniecznie sprawdź i przekonaj się, jaka będzie najlepsza maść na ból barku.

Voltaren Max – najlepsza maść na ból barku

Ze wszystkich wymienionych klasycznych maści czy maści w żelu, Voltaren Max zyskał najwięcej pozytywnych opinii wśród kupujących serwisu Ceneo.pl. Voltaren został stworzony głównie do łagodzenia objawów bólowych przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, ale sprawdzi się także przy pourazowych stanach zapalnych mięśni czy stawów. Głównym składnikiem maści/żelu Voltaren jest diklofenak. Voltaren działa przeciwbólowo aż do 12 godzin. Dodatkowo ma działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Maść w formie żelu koncentruje się na miejscu bólu, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Lioton 1000 – dobra maść na ból barku

Drugi najlepiej oceniany produkt przez użytkowników serwisu Ceneo.pl. Substancją czynną tej maści w formie żelu jest heparyna. To lek przeznaczony do stosowania na skórę o działaniu miejscowym. Działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwzakrzepowo. Lioton 1000 można stosować w przypadku stłuczeń, wszelkich obrzęków barku, a także jest zalecany do stosowania podczas zapalenia żył czy do leczenia żylaków.

Altacet 1%

Do stosowania w przypadku urazów lub kontuzji – także barku. Altacet zmniejsza obrzęk, redukuje ból, a także ochładza. Może być również stosowany w przypadku oparzeń 1. stopnia.

Traumon

Maść/żel sprawdzi się w przypadku tępych urazów takich jak stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien czy stawów. Ponadto jest polecany przy chorobie zwyrodnieniowej stawów barkowych, kręgosłupa czy kolanowych. Może być również stosowany w bólach okolicy lędźwiowo-krzyżowej czy w zapaleniu nadkłykci. Substancją czynną maści/żelu Traumon jest etofenamat. To niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Difortan

Kolejna maść/żel z etofenamatem w składzie. Difortan to maść/żel do stosowania w celu łagodnych lub umiarkowanych bólów mięśni, stłuczeń, bólu pourazowego, reumatycznego czy zapalenia stawów.

Maść bursztynowa – maść rozgrzewająca na ból barku

Maść bursztynowa to kosmetyk leczniczy o działaniu rozgrzewającym. Maść wspomaga w stanach reumatycznych, rozluźnia mięśnie wokół stawów i poprawia ukrwienie skóry. Może być stosowana w przypadkach bólu mięśni, a także nerwobólów.

Stawosan krem laurowy

Krem/maść o działaniu rozgrzewającym. Wykazuje delikatne działanie. Nie sprawdzi się w przypadku dużego bólu i urazów. Krem/maść bazuje na składnikach naturalnych takich jak arnika, olejek z liści laurowych i kazidłowca, imbir, aloes oraz kamfora. Dodatkowo ma w składzie masło shea, a więc pielęgnuje skórę.

Arcalen maść

Arcalen to maść, która przyspiesza gojenie się siniaków, a także może być stosowana w celu łagodzenia bóli mięśniowych. Ponadto świetnie sprawdzi się do łagodzenia objawów wszelkich urazów lub stłuczeń. Maść działa przeciwzapalnie i przeciwkrzepliwie. Głównym składnikiem maści jest wyciąg z kwiatów arniki i nagietka.

Viprosal B

Maść o podłożu wodno-emulsyjnym, która zawiera w składzie nietypowy składnik – jad żmii zygzakowatej. Maść działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Działa wspomagająco w leczeniu stanów po urazach, stłuczeniach, naderwaniach mięśni oraz ścięgien. Maść działa rozgrzewająco.

Neo-Capsiderm

Lek w postaci maści. Działa rozgrzewająco, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Maść można stosować w bólach mięśniowych. Wspomaga leczenie wszelkich naciągnięć mięśni czy bolesne skurcze, świetnie działa w bólach stawowych, nerwobólach. Warto dodać, że maść należy stosować nie dłużej niż 2 dni. Później należy zrobić
14-dniową przerwę i ponownie można powtórzyć kurację. W przypadku dłuższego lub nieumiejętnego stosowania, maść może uszkodzić nerwy czuciowe.

Maść końska

Maść końska dostępna jest w dwóch wersjach – rozgrzewającej albo chłodzącej. Każda z nich ma inne zastosowanie. W przypadku bólu barku polecamy sięgać po maść rozgrzewającą. Ten wariant maści rozgrzewa bolące stawy, kości i stopy. Działa także w przypadku nerwobólów. Wspiera krążenie i łagodzi dolegliwości bólowe. Co znajdziecie w składzie końskiej maści o działaniu rozgrzewającym? Naturalne substancje takie jak imbir, kozłek lekarski, rumianek czy krwawnik pospolity.

Maść niedźwiedzia

Kolejna naturalna maść, która występuje w wersji chłodzącej lub rozgrzewającej. Do bólu barku polecamy jej rozgrzewającą wersję. Taka maść ma w składzie m.in. kamforę o działaniu rozgrzewającym, przeciwzapalnym i znieczulającym, eukaliptus, korzeń żeń-szenia, krwawnik pospolity i chmiel zwyczajny o działaniu przeciwzapalnym, a także melisę, olejki eteryczne czy rumianek. Maść zmniejsza stan zapalny, a także łagodzi bóle mięśni, stawów. Może być również stosowana w przypadku bólu kręgosłupa. Maść najlepiej stosować do masaży obolałych miejsc. Wtedy działa najskuteczniej.

Ból barku – kiedy udać się do lekarza?

Kiedy z bólem barku udać się do lekarza? Jeśli po stosowaniu maści czy żelu bez recepty przez około 14 dni nie widać poprawy. Ponadto warto udać się do lekarza, jeśli ból mimo leczenia nasila się, promieniuje do ramienia, nie daje spać w nocy, a podczas wykonywania ruchów w barku słyszalne są wyraźne trzaski lub chrupanie.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.