Data publikacji:

Najlepsza lecytyna na pamięć: polecane produkty

Z problemami z zapamiętywaniem oraz z obniżoną koncentracją zmaga się coraz więcej osób. Stres, coraz więcej obowiązków czy zła dieta mogą wpływać na pogorszenie procesów poznawczych. Może okazać się, że czasami niezbędne będzie sięgnięcie po suplementy, których składniki wspierają prawidłową pracę układu nerwowego. Jaką zatem najlepszą lecytynę na pamięć wybrać? Zobacz, wśród jakich suplementów diety możesz wybierać.
najlepsza lecytyna na pamięć

Suplementy diety z lecytyną – jakie wybrać?

Większość suplementów diety z lecytyną ma formę kapsułek żelatynowych, ale można znaleźć też preparaty w formie proszku do rozpuszczania w wodzie. Warto zwrócić uwagę na odmianę lecytyny zawartą w danym suplemencie, ponieważ każdy rodzaj ma inne proporcje kwasów tłuszczowych. W lecytynie sojowej oraz słonecznikowej przeważają kwasy omega-6, a w rzepakowej z kolei omega-9.
Oto lista popularnych suplementów diety z lecytyną – sprawdź, co się na niej znalazło.

Walmark Plus Lecytyna Forte 1200 mg, 80 kapsułek

To suplement diety w kapsułkach, który zawiera lecytynę pochodzącą z ziaren soi. Preparat został także wzbogacony kwasem linolowym – składnik ten wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Jedna kapsułka suplementu Walmark zawiera 1200 mg lecytyny.

Lecytyna MEMO 1200 mg, 60 kapsułek

Suplement diety zawierający miesięczny zapas kapsułek. Lecytyna zawarta w preparacie także pochodzi z plantacji soi. Składniki lecytyny sojowej to cholina, która pełni funkcję przekaźnika impulsów nerwowych, inozynol wspierający między innymi prawidłowy metabolizm serotoniny oraz nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), które odpowiadają za dobrą komunikację między komórkami nerwowymi.

Aliness Lecytyna Medica 1200 mg, 60 kapsułek

Suplement diety zawiera lecytynę sojową, która odpowiada między innymi za zwiększenie wydolności mięśni oraz ich szybszą regenerację. Lecytyna zawarta w preparacie pomaga w lepszym przyswajaniu witamin. Rekomendowana jest w szczególności osobom, które zmagają się ze stanami napięcia nerwowego, ogólnym wyczerpaniem czy podczas rekonwalescencji.

Bio Herbs Lecytyna 120 g, forma sproszkowana

Suplement diety, który ma sproszkowaną postać i jest przeznaczony dla osób dorosłych. Składniki zawarte w preparacie wspomagają prawidłową pracę układu nerwowego oraz wpływają korzystnie na procesy poznawcze. Lecytynę sojową zawartą w suplemencie należy spożywać w czterech dawkach po 500 mg, dodając ¼ łyżeczki do herbaty.

Lecytyna Avet 1200 mg, 40 kapsułek

To suplement diety rekomendowany osobom, które chcą dostarczać sobie lecytynę sojową w formie łatwych do połknięcia kapsułek.

Doppelherz Aktiv Dla mózgu, 30 kapsułek

To suplement diety zawierający kompleks składników wspierających prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. W jego składzie znalazła się nie tylko lecytyna sojowa, lecz także olej rybi z łososia zawierający min. 12% DHA i 18% EPA. Kwasy DHA wspomagają między innymi prawidłową pracę kory mózgowej. Oprócz tego preparat zawiera witaminy z grupy B, które również odpowiadają za usprawnianie funkcji umysłowo poznawczych.

Najlepsza lecytyna na pamięć? Postaw na dietę

Jeśli chcemy w naturalny sposób wesprzeć funkcjonowanie układu nerwowego, nie musimy od razu sięgać po suplementy diety. Najpierw dobrze jest przyjrzeć się swojej diecie, która powinna być bogata w białko czy zdrowe tłuszcze. Jaka zatem będzie najlepsza lecytyna na pamięć? Jej źródła w diecie to między innymi: żółtka jaj, wątróbka, orzechy, siemię lniane, oliwki czy awokado. Lecytynę znajdziemy także w rybach, nabiale czy pełnoziarnistym pieczywie.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Anna Mlonka