Data modyfikacji:

Mezoterapia igłowa: efekty, opinie

Chcesz ujędrnić skórę, zredukować zmarszczki lub zapobiec wypadaniu włosów? Świetnym rozwiązaniem jest mezoterapia igłowa, która cieszy się pozytywną opinią wśród kobiet. Zabieg daje efekty widoczne gołym okiem! Sprawdź, co warto o nim wiedzieć. 
mezoterapia igłowa efekty

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest wykonywana w gabinecie medycyny estetycznej. Jej głównym zadaniem jest osiągnięcie widocznego efektu poprawy kondycji skóry twarzy, ciała czy głowy. W trakcie zabiegu wprowadza się bezpośrednio pod skórę, delikatnie ją nakłuwając, dobrany do potrzeb koktajl, czyli preparat o działaniu odżywczym, regenerującym lub leczniczym. Aby ograniczyć dyskomfort, podczas mezoterapii stosuje się znieczulenie miejscowe.

Kiedy warto się zdecydować na mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa przynosi efekty w przypadku cellulitu i rozstępów oraz widocznego zwiotczenia i odwodnienia skóry. Z powodzeniem sprawdzi się także w przypadku pierwszych oznak łysienia – zabieg może pomóc w ograniczeniu wypadania włosów. Zachęca się także do skorzystania z usług kosmetyczki, aby zapobiegać zmarszczkom.

Mezoterapia igłowa jest polecana również osobom, które zmagają się z trądzikiem. Zabieg pomaga w jego leczeniu, jednocześnie poprawiając ogólną kondycję skóry. Można także wykonać go w przypadku chorób stawów i napięcia mięśniowego.

Mezoterapia igłowa – efekty

Czas sprawdzić, co możesz zyskać dzięki mezoterapii igłowej. Do efektów zabiegu można zaliczyć przede wszystkim pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za widoczne odżywienie, napięcie, nawilżenie i uelastycznienie skóry. Dodatkowo drobne zmarszczki są zredukowane, podobne jak cienie pod oczami czy przebarwienia.

Mezoterapia daje także efekty na ciele. W zależności od miejsca, w którym wykonano zabieg, możesz spodziewać się redukcji cellulitu, blizn i rozstępów oraz ograniczenia lub zatrzymania łysienia i wypadania włosów.

Mezoterapia igłowa – opinie na temat skutków ubocznych

Przed zapisaniem się na mezoterapię igłową powstrzymują cię ewentualne skutki uboczne? Opinie są zgodne – przeprowadzenie zabiegu w bezpieczny sposób i w zaufanym gabinecie sprawia, że efekty niepożądane ograniczają się wyłącznie do niewielkiego bólu czy widocznego obrzęku, krwiaków i sińców. Jest to spowodowane wykorzystaniem igieł podczas mezoterapii.

Do skutków ubocznych mezoterapii igłowej należy także reakcja alergiczna, jednak występuje ona wyłącznie w momencie uczulenia na jeden ze składników używanego w trakcie zabiegu preparatu. Aby jej uniknąć, bądź szczera w trakcie wywiadu z profesjonalistką i poinformuj ją o wszystkich ewentualnych alergiach.

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania

Choć mezoterapia igłowa może dawać spektakularne efekty, to, jak każdy inny zabieg, ma pewne przeciwwskazania. Należą do nich:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • skłonność do powstawania blizn,
  • nieleczona cukrzyca,
  • alergie na preparaty używane podczas zabiegu,
  • nowotwór,
  • opryszczka,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • infekcje bakteryjne i grzybicze skóry.
Mezoterapii igłowej nie przeprowadza się także w przypadku stanów zapalnych oraz przyjmowania leków przeciwkrzepliwych.

Jak często wykonywać mezoterapię igłową zgodnie z opinią kosmetyczek?

Warto pamiętać, że jeden zabieg mezoterapii igłowej może nie przynieść oczekiwanych efektów. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na serię procedur w zaufanym gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. W zależności od problemów skórnych, powinno wystarczyć od 3 do 6 sesji, które należy wykonywać co około 2 tygodnie. Po zakończeniu kuracji, która powinna trwać maksymalnie 4 miesiące, zaleca się wykonanie dodatkowego zabiegu pozwalającego na podtrzymanie efektu.