Data modyfikacji:

Tytany krok po kroku - co to jest i jak je zrobić?

Mówi się, że dłonie to wizytówka człowieka. W przypadku kobiet ma to jeszcze większe znaczenie – w końcu która z nas nie uwielbia perfekcyjnie zrobionego manicure'u. Do tej pory w świecie stylizacji paznokci królowała hybryda, jednak w tym roku pojawił się nowy trend, który stopniowo zastępuje tę metodę. To manicure tytanowy! Sprawdź, czym jest i jak zrobić go krok po kroku.

Czym jest manicure tytanowy i jakie ma zalety?

Manicure tytanowy, który z powodzeniem zrobisz sama w domu, to metoda przypominająca z wyglądu hybrydę i umożliwiająca przedłużanie paznokci tak jak akryl. Co ciekawe, pierwszy raz przedstawiono ją światu już w latach 90. w Stanach

Zjednoczonych, jednak dopiero w tym roku zyskuje popularność w Polsce. Nowa metoda stylizacji jest nieinwazyjna, daje naturalny efekt i wykorzystuje wyłącznie produkty wegańskie. Organiczne kosmetyki nie tylko nie są testowane na zwierzętach, ale także nie powodują reakcji alergicznych czy nieprzyjemnego pieczenia.

Manicure tytanowy może pochwalić się wieloma zaletami. Najważniejszą z nich jest bezpieczeństwo dla płytki paznokcia – nowoczesna metoda nie tylko jej nie osłabia, ale wręcz wzmacnia! Stosowane pudry zawierają mnóstwo cennych witamin i minerałów, które skutecznie chronią ją przed łamaniem i żółknięciem.

Co więcej, technika nie wymaga użycia lampy UV, której światło może odbijać się negatywnie na zdrowiu skóry dłoni. Nie bez znaczenia jest także szybkość wykonywania manicure'u tytanowego i jego trwałość. Pomalowanie paznokci trwa około 45 minut, a efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni.

Jak zrobić manicure tytanowy – stylizacja krok po kroku

Do zrobienia manicure'u tytanowego w domu potrzebujesz pilnika, bazy w żelu, specjalnych pyłków dedykowanych tej metodzie, lakieru nawierzchniowego, utwardzacza i oliwki do skórek. Zacznij od dezynfekcji dłoni, obcięcia paznokci i nadania im odpowiedniego kształtu.

Przed przystąpieniem do aplikacji kosmetyków nie zapomnij także o zmatowieniu płytki – dzięki temu zwiększysz przyczepność wykorzystanych produktów.

Gdy przygotujesz paznokcie, pokryj każdy z nich lakierem nawierzchniowym, czyli bazą, a następnie po kolei wkładaj je do pojemniczka z pudrem. Pyłki z dodatkiem kolorowych pigmentów i dwutlenku tytanu bez problemu przyklejają się do płytki. Aby uzyskać odpowiednie krycie, czynność należy powtórzyć dwa lub trzy razy.

Nie musisz robić przerw pomiędzy kolejnymi warstwami – manicure tytanowy schnie niezwykle szybko. Strzep nadmiar pudru oraz aplikuj lakier nawierzchniowy i utwardzacz, dzięki któremu przedłużysz trwałość stylizacji. Na samym końcu zwilż skórki odrobiną oliwki i gotowe!

Jak usunąć manicure tytanowy i ile kosztuje?

Prędzej czy później będziesz zmuszona do usunięcia lakieru. Jak to zrobić? Manicure tytanowy z powodzeniem spiłujesz w profesjonalnym salonie kosmetycznym przy użyciu popularnej frezarki. Wystarczy tylko chwila, aby warstwa chroniąca zniknęła z paznokci. Resztą zajmie się aceton, który wykorzystuje się także do zmywania hybrydy.

Możesz również usunąć manicure samodzielnie, używając zwykłego pilnika. Pamiętaj jednak, że trwa to o wiele dłużej niż w przypadku zastosowania frezarki do paznokci.

Wiesz już, jak zrobić manicure tytanowy krok po kroku. Ile w takim razie kosztuje stylizacja paznokci tą metodą? Jeśli zdecydujesz się na wykonanie jej samodzielnie, musisz liczyć się z jednorazowym wydatkiem rzędu kilkuset złotych.

Na szczęście zestaw startowy wystarcza nawet na kilkanaście miesięcy. W przypadku wizyty u kosmetyczki cena manicure'u tytanowego wynosi od 100 do nawet 150 zł.