Data publikacji:

Laserowe zamykanie naczynek – na czym polega?

Widoczne naczynka spędzają ci sen z powiek? Zmagasz się z trądzikiem różowatym lub rumieniem? Medycyna estetyczna znalazła na to rozwiązanie – zabieg, na który decyduje się coraz więcej nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Na czym polega laserowe zamykanie naczynek, jakie są wskazania i jakie mogą być możliwe skutki uboczne? Znamy odpowiedzi!
laser

Na czym polega i jak przebiega laserowe zamykanie naczynek?

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek na twarzy i nogach? W klinikach medycyny estetycznej wykorzystuje się nowoczesne technologie, które podgrzewają krew w problematycznym miejscu do momentu, aż osiągnie ona temperaturę pozwalającą na obkurczenie ścianek. Dzięki temu ulegają one zamknięciu, a przebarwienia znikają. Co istotne, laserowe zamykanie naczynek daje trwałe efekty – zabieg należy jednak powtórzyć kilka razy.
Laserowe zamykanie naczynek rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, który ocenia każdą zmianę – bada jej wielkość czy odcień. W ten sposób może dobrać odpowiednie parametry urządzenia wykorzystywanego w trakcie zabiegu. Przed rozpoczęciem przeprowadza się próbę w celu sprawdzenia, czy moc i ilość impulsów lasera zostały odpowiednio dobrane. Pamiętaj, że przez przynajmniej 14 dni przed laserowym zamykaniem naczynek nie można przyjmować światłouczulających ziół czy leków.

Laserowe zamykanie naczynek – wskazania

Głównym wskazaniem do skorzystania z laserowego zamykania naczynek są widoczne, rozszerzone i, co najważniejsze, trwale obecne na skórze naczynka. Główną przyczyną powstawania tego typu zmian jest przede wszystkim nadmierna ekspozycja na słońce – stąd warto pamiętać o codziennym chronieniu twarzy przed szkodliwym działaniem promieni UV, smarując się specjalnymi kremami z filtrem. Równie często naczynka pojawiają się po regularnych wizytach w solarium.
Co ciekawe, najczęściej klienci klinik decydują się na laserowe zamykanie naczynek na twarzy. Oprócz widocznych i płytko osadzonych naczynek wskazaniem do zabiegu są także pojawiające się zmarszczki, trądzik różowaty, rumień, wiotka skóra czy naczyniaki różnego rodzaju. Jeśli czekasz na wizytę u lekarza, możesz z powodzeniem skorzystać z drogeryjnych lub naturalnych kosmetyków, które pozwolą chwilowo załagodzić problem.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego zamykania naczynek

Należy pamiętać, że laserowe zamykanie naczynek nie jest dla wszystkich – niektóre schorzenia uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Zaliczamy do nich przede wszystkim choroby nowotworowe, uszkodzenia skóry, przyjmowanie leków powodujących rozrzedzanie krwi, epilepsję, a także zaawansowaną cukrzycę. Z wizyty w klinice medycyny estetycznej i dermatologicznej muszą zrezygnować również kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy i nogach – skutki uboczne

Jak każdy inny zabieg, tak i laserowe zamykanie naczynek na twarzy czy nogach niesie za sobą możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Do najpopularniejszych zaliczamy pojawienie się obrzęku lub rumienia. Rzadziej występują strupki i pęcherzyki, które jednak powinny zniknąć po kilku dniach. Sam proces regeneracji skóry trwa nawet do 2 tygodni w przypadku twarzy i do kilku tygodniu na nogach. W trakcie wchłaniania się naczynek należy pamiętać o unikaniu intensywnego wysiłku, korzystania z sauny, picia alkoholu czy ekspozycji na słońce.

Ile kosztuje laserowe zamykanie naczynek?

Cena zabiegu jest uzależniona od partii ciała, na którym jest przeprowadzany, a także renomy kliniki, lokalizacji czy rodzaju znieczulenia. Zazwyczaj za laserowe zamykanie naczynek płaci się od 400 do 800 zł.