Data modyfikacji:

Kosmetyki do samolotu, czyli jak dbać o cerę w podróży?

Wielogodzinna podróż samolotem może dać się nieźle we znaki – po długim czasie siedzenia w jednym miejscu mogą dokuczać ci opuchnięte nogi czy bolące plecy. Do tego mogą dojść jeszcze dolegliwości układu trawiennego czy bóle głowy. A co z twoją cerą? Okazuje się, że podczas lotu samolotem twoja cera też jest narażona na szwank. Jeśli czeka cię długi lot samolotem, przekonaj się, jakie kosmetyki do samolotu warto mieć pod ręką?

Kosmetyki w bagażu podręcznym – co możesz zabrać do samolotu?

Zanim zaczniesz pakować swoją kosmetyczkę i zastanawiać się, jakie kosmetyki do samolotu zabrać, musisz wiedzieć, że środki pielęgnacyjne i kolorowe są traktowane jako płyny. To oznacza, że w twojej kosmetyczne mogą wylądować jedynie kosmetyki w buteleczkach o pojemności 100 ml. Łączna ilość płynów, jakie można wnieść na pokład samolotu to 1 litr, dlatego warto dobrze zastanowić się, jakie akcesoria z sobą zabierzesz. Wytyczne te dotyczą np. perfum, lakierów i szamponów do włosów, błyszczyków, podkładów płynnych czy tuszów do rzęs.

Jak spakować kosmetyki do samolotu?

Jeśli już wiesz, co można przewozić w bagażu podręcznym, musisz też zwrócić uwagę na sposób pakowania kosmetyków na czas lotu. Niestety, o swojej ulubionej kosmetyczne możesz zapomnieć, przynajmniej na razie. Na czas podróży, kosmetyki do samolotu muszą być umieszczone w przezroczystej foliowej torebce zapinanej na zamek typu „ziplock”. Wiąże się to ze względami bezpieczeństwa, a plastikowa torebka ułatwia szybką kontrolę na lotnisku.
A teraz zastanówmy się, jakie kosmetyki do samolotu oraz inne akcesoria powinny znaleźć się w twoim bagażu, aby twoja cera nie ucierpiała w trakcie podróży?

Chusteczki nawilżane

To jedne z najważniejszych przyborów kosmetycznych, bez których nie powinnaś nawet wsiadać na pokład samolotu. Zanim rozsiądziesz się wygodnie na swoim miejscu, musisz przedrzeć się przez lotnisko i punkty kontroli – te miejsca są solidnymi siedliskami bakterii, a nie brakuje ich również w samym samolocie. Antybakteryjne chusteczki pozwolą ci umyć ręce przed jedzeniem, ale też je odkazić. A przecież w trakcie podróży pewnie nie raz dotkniesz ręką swojej buzi – to z kolei mogłoby doprowadzić do pojawiania się wyprysków.

Krem nawilżający i woda termalna w aerozolu

Jeśli zastanawiasz się, jakie kosmetyki do samolotu mogą okazać się niezbędne, bez dwóch zdań należy postawić na krem nawilżający i wodę termalną. W samolocie panują specyficzne warunki – klimatyzacja działa na najwyższych obrotach, a do tego dochodzi jeszcze suche powietrze. To wszystko może sprawić, że twoja skóra stanie się podrażniona i nieprzyjemnie napięta. Efekty te pomogą ci zminimalizować wspomniane kosmetyki – krem dogłębnie nawilży skórę, a woda termalna doda jej świeżości i pomoże uporać się np. z opuchniętymi oczami.

Kojąca pomadka do ust

Skóra na ustach również może się przesuszyć podczas lotu, dlatego dobierając kosmetyki do samolotu postaw również na pielęgnacyjną pomadkę do ust. Dzięki niej unikniesz ryzyka, że po skończonym locie twoje wargi będą spierzchnięte, a skóra na nich spękana.
Na koniec warto zaznaczyć jeszcze jedną rzecz – na czas lotu samolotem lepiej zrezygnować z makijażu. Warstwa kosmetyków na cerze może jeszcze pogorszyć skutki oddziaływania klimatyzacji i suchego powietrza w samolocie. Jakie kosmetyki do samolotu warto zabrać ponadto? Po długiej podróży na lotnisku na pewno poczujesz się lepiej, jeśli będziesz mieć ze sobą szczoteczkę i pastę do zębów. Przydatny może tez się okazać suchy szampon, bo kosmetyki tego typu świetnie wpływają na kondycję czupryny i jej objętość.
Artykuły, które również mogą cię zainteresować: