Data modyfikacji:

Jaki peeling na trądzik? Polecane kosmetyki i domowe sposoby na złuszczenie naskórka

Wypryski, stany zapalne i nadprodukcja sebum to twoja codzienność? Czas zadbać o odpowiednią pielęgnację, wprowadzając do niej specjalne peelingi do cery trądzikowej.

Kosmetyki opracowane z myślą o problematycznej skórze dokładnie ją oczyszczą i pomogą ci w zmniejszeniu ilości krost.

peeling na trądzik

Co powinien zawierać idealny peeling na trądzik?

Skład idealnego peelingu do cery trądzikowej powinien obejmować przede wszystkim kwasy, które ostatnio zyskały ogromną popularność. Najlepszym wyborem są kwasy owocowe, które mają właściwości złuszczające. W efekcie bez problemu usuwają zrogowaciały naskórek i głęboko oczyszczają skórę.

Równie doskonale sprawdzą się peelingi na trądzik z beta hydroksykwasami, związkami cynku czy kwasem salicylowym. Pamiętaj, że niektóre kosmetyki powinny być stosowane ze szczególną ostrożnością – w przeciwnym razie mogą spowodować podrażnienia.

Wybierz także najlepsze serum do twarzy, które pomoże zniwelować niedoskonałości.

Jaki peeling jest odpowiedni do cery trądzikowej?

Jeśli należysz do właścicielek cery problematycznej, to z pewnością wiesz, jak uporczywa potrafi być nadmierna produkcja sebum czy zatkane pory. Aby uniknąć pogorszenia stanu skóry, zrezygnuj najlepiej z peelingów ziarnistych.

O wiele lepsze są kosmetyki enzymatyczne, które nie wymagają pocierania, które może prowadzić do rozniesienia stanów zapalnych na całą twarz. Oczywiście każda cera jest inna, więc jeśli nie chcesz rezygnować z ziarnistych formuł, to wybieraj te gruboziarniste.

Domowy peeling do cery trądzikowej

Jeśli chcesz rozpocząć walkę z niedoskonałościami i wypryskami, to wcale nie musisz wydawać fortuny na kosmetyki. Niektóre z nich możesz samodzielnie przygotować w domu, np. peeling na trądzik. Mamy nawet dla ciebie przepis na mieszankę z owsianki i peeling bananowy.

Do przygotowania pierwszego peelingu do cery trądzikowej potrzebujesz trochę płatków owsianych, które należy zagotować w mleku. W trakcie gotowania dodaj odrobinę miodu, który ma właściwości antybakteryjne, a następnie zaaplikuj mieszankę na twarz. Omiń okolice oczu! Po 15 minutach zmyj peeling letnią wodą.

Masz w swojej kuchni dojrzałego banana, którego planujesz właśnie zjeść? Wykorzystaj go do zrobienia peelingu na trądzik.

Środek jest cały twój – do domowego zabiegu potrzebujesz tylko skórki, którą należy delikatnie przecierać twarz. Bogactwo witamin pomaga w zmniejszeniu wyprysków i stanów zapalnych.

Dobry peeling do cery trądzikowej – polecane kosmetyki

Zmagasz się z problematyczną cerą i chcesz zmienić swoją pielęgnację? Świetnym wyborem będzie jeden z najpopularniejszych peelingów na trądzik, które znajdziesz na Ceneo.pl.

Organic Life Acne Blocker to peeling enzymatyczny do cery trądzikowej, w którym wykorzystano między innymi połączenie kwasu laktobionowego z bromelainą.

Efekt? Kosmetyk skutecznie oczyszcza pory, delikatnie złuszcza warstwę rogową naskórka, hamuje powstawanie wyprysków i reguluje wydzielanie sebum.

Genosys SRS koktajl kwasów AHA to peeling rewitalizujący, stworzony specjalnie z myślą o cerze problematycznej i trądzikowej.

Formuła zawiera oczar wirginijski, ekstrakt z szyszek sosny kalifornijskiej, kwas glikolowy, kwas hialuronowy, pantenol i kompleks peptydów biomimetycznych. Dzięki temu działa nawilżająco, przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo i złuszczająco.

Gruboziarnisty peeling do twarzy Bielenda jest odpowiedni do cery trądzikowej, mieszanej i tłustej.

Formuła na bazie ekstraktu z ogórka i aloesu, gliceryny, kwasu migdałowego i mocznika dokładnie usuwa zanieczyszczenia, wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt oraz delikatnie złuszcza martwy naskórek.

Sylveco Deutus to gruboziarnisty peeling na trądzik, zawierający drobinki korundu i zmielonych nasion czarnuszki.

To właśnie one odpowiadają za delikatne, jednak skuteczne złuszczanie martwego naskórka, które pomaga w walce z niedoskonałościami i uzyskaniu gładkiej, oczyszczonej skóry. W składzie kosmetyku znajdziesz także węgiel aktywny, ekstrakt z lukrecji oraz olej z pestek winogron.

Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.