Data publikacji:

Jaki krem po kwasach będzie najlepszy?

Zabiegi kwasami stają się coraz popularniejsze. Dzięki nim jesteśmy w stanie uporać się z wieloma problemami skórnymi. Redukujemy ilość wydzielanego sebum, zwiększamy elastyczność skóry oraz ujędrniamy ją, regulujemy pracę gruczołów, walczymy z przebarwieniami czy spłycamy zmarszczki oraz blizny. Jednak nie wszyscy wiedzą, że zabiegi łączą się z odpowiednią pielęgnacją. Podpowiadamy więc, jakiego kremu po kwasach należy użyć, by szybko dostrzec efekty.
jaki krem po kwasach

Jaki krem po kwasach? Regeneracja

Choć kwasy są niezwykle popularne i skuteczne, to na ich działanie musimy chwilę poczekać. Tuż po zabiegu nasza cera pozostawia wiele do życzenia. Cała twarz staje się popuchnięta. Możemy spodziewać się zaczerwienienia, uczucia swędzenia, pieczenia czy nawet łuszczenia się skóry. Dlatego też potrzebujemy specjalnej pielęgnacji, dzięki której nasza cera wróci do normy oraz ukażą się pierwsze efekty zabiegu.

Czas regeneracji skóry po zabiegu zależy od tego, jak wrażliwa jest skóra, jaki był to kwas czy w jakim stężeniu został użyty. Zwykle podrażnienie trwa 2-3 tygodnie. Najsilniejsze jest w pierwszych dniach po zabiegu, a w ostatnim tygodniu skóra wraca już do normy. Dlatego też, zanim umówimy się na zabieg, warto pamiętać, że przed nami kilkudniowy powrót do normy. Pieczenie, swędzenia i podrażnienia mogą skutecznie zepsuć nasze plany i wprawić nas w dyskomfort.

Przygotowanie do zabiegu oraz wybór odpowiedniego kremu po kwasach

Zanim przystąpisz do zabiegu kwasem, zadbaj o prawidłową barierę hydrolipidową twojej skóry. Jeśli jesteś umówiona na zabieg w profesjonalnym gabinecie, osoba przeprowadzająca go powinna również to sprawdzić. Skup się na tym, by twoja twarz nie była przesuszona. Nie umawiaj się również wtedy, gdy pojawiają się na niej zaczerwienienia i inne podrażnienia. Sprawdź także, czy po demakijażu i umyciu twarzy cera nie staje się napięta. To sygnały, że regeneracja po zabiegu może być dłuższa i bardziej dotkliwa.

Będąc po zabiegu, sprawdzaj na bieżąco stan swojej skóry oraz towarzyszące ci uczucia. Tuż po zabiegu, zanim jeszcze pojawi się podrażnienie, warto skupić się na delikatnej pielęgnacji. Dzięki niej zadbasz o prawidłową regenerację oraz odbudowę skóry. Powinnaś również unikać kosmetyków kolorowych, które mogą potęgować nieprzyjemne uczucia, zwiększać podrażnienie oraz wydłużać czas rekonwalescencji.

Pielęgnacja twarzy po kwasach

Pielęgnacja twarzy po kwasach to żmudna i bardzo dokładna praca. Powinnaś pamiętać o częstym nakładaniu kremów nawilżających, dzięki którym umożliwisz szybszą i mniej bolesną odbudowę. Istotne jest jednak również samo oczyszczanie twarzy. Warto sięgnąć po płyny z fizjologicznym pH, zawierające kwas hialuronowy. Jednak po samym wymyciu twarzy nie pocieramy jej i nie osuszamy szorstkim, materiałowym ręcznikiem. Najlepsze będą w tym wypadku delikatne chusteczki, które lekko przyłożymy do wilgotnej skóry.

Ważne, by zrozumieć, jak działają kwasy. Podrażnienia wynikają z przesuszenia skóry. W pierwszych dniach po zabiegu jest ona niezwykle wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych. To odpowiednia pora, by zadbać o siebie w szczególny sposób. Warto wybierać delikatne i lekkie kremy nawilżające, które często pojawiają się w aptekach. Świetną opcją są tutaj również dermokosmetyki, które już z założenia są dedykowane osobom o specjalnych wymaganiach.

Jaki krem po kwasie? Skład

Dbając o prawidłową pielęgnację skóry po zabiegu, należy postawić na konkretne składniki. To dzięki nim umożliwiamy szybszą regenerację, walczymy z przesuszeniem i podrażnieniem oraz eliminujemy uczucie napięcia, swędzenia czy pieczenia. Krem nawilżający powinien być stosowany przynajmniej dwa razy dziennie. Warto dopytać jeszcze o to osobę, która przeprowadzała zabieg lub przeczytać informacje, które przekazuje producent kosmetyku.

Odpowiedni krem nawilżający po kwasie powinien zawierać takie składniki jak kwas hialuronowy i kwas linolowy, ceramidy, pantenol, allantoinę, fosfolipidy, kompleks NMF czy wąkrotę azjatycką. Dzięki nim regeneracja stanie się nie tylko prostsza, ale i szybsza. To dobry sposób na wspomaganie wystarczająco obciążonej już cery

Jaki krem z filtrem po kwasach?

Pamiętając, że skóra po zabiegu jest szczególnie wrażliwa, musimy zatroszczyć się o prawidłową ochronę przed działaniem promieniowania słonecznego. Tutaj bardzo ważne są kremy z filtrem. Warto wybrać najwyższą ochronę – filtr SPF 50. Istotne jest również regularne nakładanie takiego kosmetyku, ponieważ poprzez ruch, pot czy przetarcia może on przestawać skutecznie działać. Warto nakładać go co 2-3 godziny, jeśli znajdujemy się na świeżym powietrzu. Dotyczy to nie tylko dni upalnych, ale również jesieni czy zimy!

I to też wskazówka, że łatwiej znosimy zabieg, gdy odbywa się on w chłodniejszym okresie. Pot nie działa korzystnie na regenerację, a w wakacje jest on praktycznie nieunikniony.

Dbanie o skórę po zabiegu kwasami. Podsumowanie

Ze względu na podrażnienie oraz dyskomfort musimy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację swojej skóry. Przede wszystkim unikamy nadmiaru. Wybieramy jedynie delikatne kremy nawilżające, o których wspominaliśmy, kremy z filtrem oraz decydujemy się na bezpieczne oczyszczanie cery. Nie wybieramy kosmetyków do makijażu i nie decydujemy się na inne zabiegi na twarz. Ponadto nie odrywamy odchodzących płatów skóry. Pozwalamy jej na samodzielną regenerację i niczego nie przyspieszamy. Skupiamy się na tym, by wybierać bezpieczne kremy, dzięki którym nasze podrażnienie nie będzie aż tak dotkliwe, a my szybko zaczniemy dostrzegać rezultaty.
Autor: Aleksandra Bartosik