Data modyfikacji:

Butelka w kształcie hantli, czyli jak Pepsi zachęca do zdrowego stylu życia

Autor: Karolina

Najlepszym ciężarkiem, kiedy w zasięgu ręki nie mamy profesjonalnych hantli jest oczywiście butelka z wodą. Ten fakt dobrze wykorzystała marka Pepsi, która w swojej kampanii zaprezentowała butelkę w kształcie hantli. Skusilibyście się na tak opakowany napój?

Coraz więcej lekarzy, dietetyków i specjalistów ds. żywienia zaleca ograniczenie sody i napojów gazowanych w naszej diecie. Co prawda, wiele marek wypuściło już na rynek dietetyczne wersje swoich napojów to w dalszym ciągu nie jest wskazane spożywanie ich bez ograniczeń. Idąc z duchem czasu i chcąc zjednać sobie szeroką rzeszę osób świadomie układających swój jadłospis, marka Pepsi postanowiła wyjść naprzeciw ich potrzebom i zaprezentowała swój napój w nieco odświeżonej wersji. Butelka przypominająca wyglądem hantle do ćwiczeń to nowy pomysł Pepsi na promocję w dobie rosnącej świadomości na temat zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia.

Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe

Pomysł na nietuzinkową butelkę powstał we współpracy z brazylijską agencją reklamową AlmapBBDP. Nowe opakowanie mieści 2 l Pepsi Light, a jego koncepcja ma na celu możliwość wykorzystania 2 l napoju jako 2 kg odważnika. Póki co butelkę możemy jednać podziwiać jedynie w reklamach marki.

Akcja spotkała się z krytyką opinii publicznej. Po pierwsze pada pytanie o szczerość akcji: napoje gazowane, nawet niezawierające cukru nie należą do najzdrowszych. Drugą wątpliwością jest sam przekaz: Pepsi chce nas skłonić do zdrowego stylu życia czy samych ćwiczeń?

Na grafice: 1. Hantle 2 x 3 kg Spokey, 26,50 zł 

Zawartość napoju pozostała oczywiście bez zmian, jednak sam pomysł jest jak najbardziej warty uznania. Na tą chwilę ciężko określić, czy butelka zostanie wprowadzona do masowej produkcji. Warto jednak zauważyć, że coraz więcej marek dostrzega potrzebę dopasowania swoich produktów do zmieniającego się stylu życia swoich konsumentów i stara się wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom.

Więcej hantli do ćwiczeń znajdziesz TUTAJ. 

biustonosze sportowe dla dużego biustu

Biustonosze sportowe do dużego biustu

2020-05-24
Jak dobrać stanik sportowy do dużego biustu? Ranking najlepszych biustonoszy sportowych w dużych rozmiarów.
ryż basmati

Czy ryż basmati jest zdrowy? Ile ma kalorii? Właściwości ryżu basmati

2020-05-23
Ryż jest jednym z najpopularniejszych produktów spożywczych na całym świecie. Duży wybór gatunków tego zboża sprawia, że każdy bez problemu znajdzie ten idealnie dopasowany do indywidualnej diety. Jedną ze sławniejszych odmian jest ryż basmati. Jakie są jego właściwości odżywcze i jak wykorzystać go w kuchni?
tapioka

Tapioka – gdzie kupić?

2020-05-21
Tapioka to nic innego jak kasza wyrabiana z egzotycznej rośliny o nazwie maniok. Jakie właściwości ma tapioka oraz gdzie ją kupić? Sprawdź!
jak się ubrać do groty solnej?

Jak się ubrać do groty solnej? Co to jest i jak działa?

2020-05-07
Grota solna to pomieszczenie stworzone z solnych bloków. Wewnątrz panuje mikroklimat bliski temu, który możesz spotkać nad morzem. Jakie działanie mają wizyty w grocie solnej i jak się do nich przygotować w prawidłowy sposób? Sprawdź też, jak się ubrać do groty solnej.
Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2020-05-06
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
rowery do ćwiczeń

Najlepsze rowery do ćwiczeń w domu. Który rower treningowy wybrać?

2020-04-13
Rower stacjonarny ma jednak dużo więcej korzyści. Jak wybrać najlepszy rower do ćwiczeń w domu? Przed wami kilka wskazówek.