Data modyfikacji:

Ujędrnianie biustu kosmetykami, domowymi sposobami i ćwiczeniami

Piękny, jędrny biust wyłaniający się z głębokiego dekoltu to ozdoba każdej kobiety. Niestety, akurat ta część ciała ma to do siebie, że bardzo szybko traci jędrność. Czy oznacza to, że powinnaś zacząć chodzić w golfach? Absolutnie nie! Jeśli będziesz ćwiczyć, a do tego zaczniesz stosować odpowiedni krem na ujędrnienie biustu, to bardzo szybko zobaczysz zachwycające rezultaty swoich działań.
ujędrnianie biustu

Ujędrnianie biustu – dlaczego musimy to robić? Czemu piersi tracą jędrność?

Istnieje aż kilka powodów, dla których piersi – piękne, pełne i jędrne w okresie wczesnej młodości, już po 30-tce bardzo dostają „popalić”. Przede wszystkim „winien” jest tu okres ciąży i karmienia, w trakcie którego piersi znacznie zwiększają swój rozmiar, a potem znowu powracają do pierwotnego.

Przyczyną niekorzystnego wyglądu są także nasze wady postawy i rezygnowanie ze stanika albo noszenie jego niewłaściwego rozmiaru (bardzo częsty błąd!). Zastanawiasz się jak wybrać dobry i wygodny stanik? Sprawdź!

Tego typu zaniedbania czy obciążenia to jednak nie wszystkie powody utraty jędrności piersi. Powinnaś wiedzieć też, że wraz z upływem czasu zmienia się ich struktura. Kiedy kobieta jest młoda, znaczną część jej biustu stanowi tkanka gruczołowa, dzięki której może karmić piersią.

Z czasem jednak w piersiach wzrasta ilość tłuszczu, a efektem jest zwiotczała tkanka. Da się to jednak naprawić – dobre ćwiczenia na ujędrnianie biustu plus odpowiedni kosmetyk mogą zdziałać cuda.

Ujędrnianie biustu – ćwiczenia

Wiele kobiet sceptycznie podchodzi do kwestii ujędrniania biustu za pomocą ćwiczeń – zazwyczaj zdajemy sobie sprawę z faktu, że w piersiach nie ma żadnych mięśni. To prawda, ale pamiętaj, że dla wyglądu biustu duże znaczenie ma też „stelaż” na którym się on utrzymuje, a który stanowią mięśnie klatki piersiowej, ramion oraz grzbietu.

Jeśli więc będziesz je trenować, a do tego zaczniesz stosować kosmetyki ujędrniające do biustu, to wygląd piersi naprawdę znacząco się zmieni.

Ręce w bok

Usiądź na krześle i wyprostuj się. W każdą dłoń weź 1,5 litrową butelkę wody. Weź oddech i rozłóż ręce, pozostawiając je ugięte w łokciach. Wytrzymaj w tej pozycji około 30 sekund (nie wstrzymuj oddechu). Powróć do pozycji wyjściowej, powtórz ćwiczenie 30 razy.

Odwodzenie ramion

Stań prosto, w każdą dłoń weź butelkę z wodą albo hantle. Następnie pochyl tułów – tak, aby był on ustawiony prostopadle do nóg. Podnoś ręce z obciążeniem, a kiedy będą już na poziomie twojej głowy, wytrzymaj tak kilka sekund.

Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie 15-20 razy. Pamiętaj, że obciążenie nie może być delikatne – powinnaś czuć, że podejmujesz wysiłek.

Na leżąco

Połóż się na podłodze (najlepiej na macie do ćwiczeń, ewentualnie na dywanie). W każdą dłoń weź butelkę z wodą albo hantle.

Samo ćwiczenie polega na podnoszeniu wyprostowanych rąk do tego momentu, aż „spotkają” się one nad twoją głową. Gdy tak się stanie, wytrzymaj kilka sekund, po czym bardzo powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Takie ćwiczenia na ujędrnianie biustu uznawane są jedne z najlepszych.

Damskie pompki

Od razu uspokajamy – damskie pompki są o wiele łatwiejsze do wykonania niż te klasyczne. Główną różnicę stanowią nogi – kolana mogą swobodnie spoczywać na podłożu, pamiętaj jedynie, aby stopy były uniesione.

Unoś tułów oparty na rękach, pamiętając, aby za każdym razem nieco inaczej układać dłonie na podłożu. Powtórz ćwiczenie kilkanaście razy, następnie zrób sobie przerwę i rozpocznij kolejną serię.

Jak widzisz, ćwiczenia na ujędrnianie biustu nie są bardzo skomplikowane, nie wymagają też wyjątkowo dobrej kondycji fizycznej. Jedyne czego potrzebujesz, aby je wykonywać, to czas i trochę motywacji.

Ujędrnianie biustu – kosmetyki

Na pewno będziesz zaskoczona informacją, że najlepszy krem na podniesienie biustu to taki, który zawiera jak najwięcej naturalnych składników.

Te chemiczne – substancje zapachowe i barwniki, silikony, PEGi czy emulgatory nie wykazują pozytywnego działania na skórę piersi.

Stwierdzono natomiast, że znacznie zwiększają ryzyko wysuszenia naskórka oraz często wywołują reakcje alergiczne. Precyzując, dobre kosmetyki ujędrniające do biustu powinny zawierać składniki naturalne, takie jak wyciąg z kwiatów lawendy, ekstrakty z pąków czy wyciąg z ruszczyka kolczastego.

Najlepsze preparaty nie tylko napinają skórę, ale również wzmacniają naczynka krwionośne i intensywnie nawilżają skórę, dzięki czemu staje się ona jedwabiście miękka.

Krem ujędrniający do biustu czy serum?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jaki kosmetyk do ujędrnienia biustu będzie najlepszy – krem, żel, a może jednak serum? Eksperci polecają przede wszystkim to ostatnie, głównie z uwagi na silne skoncentrowanie aktywnych składników.

Pamiętaj jednak, że nawet najlepszy i najdroższy specyfik nie przyniesie żadnych rezultatów, jeżeli będziesz używała go sporadycznie. Codzienna aplikacja to podstawa.

Ujędrnianie biustu – domowe sposoby

Czy istnieją jakieś domowe sposoby na ujędrnianie biustu, o których możemy powiedzieć, że są naprawdę skuteczne? Oczywiście!

Po pierwsze, raz na jakiś czas warto odświeżyć naskórek piersi, przeprowadzając domowy peeling do ciała. Przyrządza się go bardzo łatwo – wystarczy połączyć kilka łyżek kawy mielonej z gęstą śmietanką. Niewskazane jest jednak zbyt intensywne tarcie. Skóra piersi jest wrażliwa, więc wystarczy delikatny masaż.

Po drugie, na napięcie skóry biustu świetnie wpływają naprzemienne prysznice, czyli polewanie się raz zimną, raz ciepłą wodą. To spore wyzwanie, ale przy odrobinie determinacji z całą pewnością sobie poradzisz. Warto też pamiętać, że takie działanie pozytywnie wpływa na odporność organizmu.

Po trzecie, kobietom dbającym o biust zaleca się rezygnację z papierosów i ograniczanie alkoholu. Te dwa czynniki bardzo przyspieszają bowiem starzenie się skóry – nie tylko tej na twarzy.