Data publikacji:

Taping twarzy – naturalny sposób na młody wygląd

Kinesiotaping, czyli oklejanie taśmami, to znana od wielu lat metoda fizjoterapeutyczna, pomagająca w pozbyciu się nadmiernego spięcia mięśni, bólu i kontuzji. Czy wiesz jednak, że taśmy mogą być stosowane także w celu poprawy wyglądu twarzy? Taping twarzy, bo o nim mowa, zyskuje rosnącą popularność.
Taping twarzy – naturalny sposób na młody wygląd

Czym jest taping twarzy?

Taping twarzy to procedura z zakresu fizjoterapii, polegająca na oklejaniu danych partii mięśniowych taśmami do kinesiotapingu, w celu poprawy napięcia mięśniowego, zmniejszenia obrzęków, polepszenia owalu czy likwidacji zmarszczek. Taping coraz częściej można wykonać także w gabinetach kosmetycznych, gdzie łączony jest z intensywnym masażem Kobido.

Taping twarzy – opinie. Jak działa tejpowanie?

Opinie osób, które zdecydowały się na taping twarzy, mówią same za siebie. To bezbolesna i nieinwazyjna metoda, dzięki której można odmłodzić wygląd skóry i pozbyć się licznych defektów estetycznych.
Dodamy, że taping to zabieg bezpieczny dla większości osób – specjalistyczne taśmy są bezpieczne i delikatne dla skóry, nie wywołują alergii oraz podrażnień. Tejpowania mogą spróbować osoby w każdym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Taping twarzy – efekty i zastosowanie

Spektrum zastosowań tapingu w kontekście pielęgnacji twarzy jest naprawdę imponująca. To zabieg, który pomoże ci w zwalczeniu licznych problemów, zarówno tych wiązanych ze starzeniem się skóry, jak i regeneracją tkanek po urazach czy zabiegach chirurgicznych.

Taping twarzy – sposób na zmarszczki

Tejpowanie cieszy się dobrą sławą przede wszystkim dzięki właściwościom odmładzającym. Zmarszczki to wynik podwyższonego napięcia mięśni oraz mimiki – taśmy do tapingu mogą sprawić, że przyczyny zmian starzeniowych staną się mniej dokuczliwe. Taping twarzy unoszą skórę, co poprawia przepływ płynów ustrojowych oraz rozluźniają mięśnie, dzięki czemu twarz wygląda na młodszą i bardziej zrelaksowaną.

Taping jako sposób na poprawę owalu twarz

Zauważasz u siebie „chomiki” lub opadające kąciki ust? Również i w tej sytuacji taping twarzy może okazać się rozwiązaniem. Opadający owal twarzy to wynik utraty tkanki tłuszczowej oraz jej migrowania pod tkankami, co jest naturalną konsekwencją starzenia się. Taping, poprzez pobudzenie mięśni jarzmowych i okrężnego ust, sprawi, że „podciągną” się do góry.

Taping twarzy – efekty na obrzęk limfatyczny

Zastój limfy to kłopot, z którym boryka się wiele osób. Jego przyczynami mogą być zaburzona gospodarka hormonalna, niedostateczna podaż wody, menstruacja, menopauza, nieodpowiednia dieta. Jako że kinesiotaping wygładza mięśnie i umożliwia limfie przepływ przez otwartą przestrzeń, może ona bez przeszkód odpływać do węzłów chłonnych.

Taping szyi – walka z drugim podbródkiem

Drugi podbródek to twoje utrapienie? Jego przyczyną jest gromadząca się tkanka tłuszczowa i utrata napięcia mięśni szyi. Oklejanie podbródka taśmami w połączeniu z ćwiczeniami mięśni sprawi, że nadmiar tłuszczu zniknie, a szyja będzie prezentować się smuklej.

Taping po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych

Za tobą poważny zabieg, który skutkuje dużą opuchlizną na twarzy? Zainteresuj się tapingiem – jak wspomnieliśmy, usprawnia on przepływ płynów ustrojowych, dzięki czemu różnego rodzaju obrzęki mijają znacznie szybciej!

Taping twarzy po urazach

Wielu specjalistów zaleca taping twarzy jako element rekonwalescencji po urazach szczękowych. Dowiedziono, że oklejanie twarzy taśmami przyspiesza regenerację tkanek.

Taping twarzy – jak zrobić?

Choć naklejanie taśm na twarz wydaje się zadaniem banalnie prostym, jeśli brakuje ci doświadczenia, na początek warto zaufać profesjonalistom. Zabieg ten wykonasz w wielu gabinetach kosmetycznych, a jego koszt nie przekracza zwykle 100 zł. W wielu miejscach można spotkać się ze szkoleniami z tapingu, podczas których poznasz techniki fizjoterapeutyczne ułatwiające odpowiednie nakładanie taśm.
Pamiętaj, że kinesiotaping wymaga szczegółowej wiedzy na temat układu kostnego i mięśniowego twarzy. Jeśli planujesz wykonywać go samodzielnie, poświęć czas na lekturę lub oglądanie fachowych poradników.

Taśmy do tapingu twarzy w domu

Gdy już zapoznasz się z metodami wykonywania tapingu, taśmy bez problemu nabędziesz w wielu sklepach internetowych. Pamiętaj, aby podczas zakupu zwracać uwagę na to, jakiego rodzaju klejem są pokrywane. Skóra twarzy jest wrażliwa i podatna na uczulenia, dlatego plastry do tapingu twarzy powinny zawierać hipoalergiczny, łatwy w zmywaniu klej.
Jak przygotować się do tapingu twarzy? Nie musisz robić niczego szczególnego. Skóra przed zabiegiem powinna być oczyszczona i sucha, niepokryta tłustymi kosmetykami.

Jak długo można stosować taping twarzy?

Według specjalistów tejpowanie twarzy można wykonywać nawet przez 3–5 dni bez żadnych przerw! Jednak z oczywistego względu, jakim jest nietypowy wygląd, niewiele osób decyduje się na takie postępowanie. Dla optymalnych efektów wystarczy, gdy nałożysz plastry do tapingu twarzy na całą noc, a rano delikatnie je usuniesz. Zabieg jest bezpieczny, dlatego możesz ponawiać go każdego wieczora.

Taping twarzy – alternatywa dla skalpela

Taping twarzy to kolejna z nieinwazyjnych metod odmładzania wyglądu, która jest chętnie wybierana na całym świecie. Zamiast decydować się na drogie i niebezpieczne metody usuwania oznak mijającego czasu, warto dać szansę bezbolesnemu, łatwo dostępnemu dla każdego kinesiotapingowi. Efekty zaskakują!
Zdjęcie: Envato Elements