Data publikacji:

Powody, dla których warto kupić stepper do ćwiczeń

Jeśli zależy ci na wyszczupleniu i wzmocnieniu dolnych partii ciała, stepper do ćwiczeń to rozwiązanie idealne dla ciebie. Ten przyrząd pomoże ci wymodelować mięśnie pośladków, ud i łydek, a na dodatek wzmocni twoją kondycję. To tylko niektóre z powodów, dla których warto kupić stepper i ćwiczyć na nim regularnie.
stepper

Czym jest stepper do ćwiczeń?

Stepper to prosty przyrząd do ćwiczeń, który spotkać można na każdej siłowni. Łączy w sobie elementy treningu kardio oraz siłowego. Jest lubiany przede wszystkim przez kobiety, ponieważ znakomicie modeluje dolne partie ciała, które nierzadko bywają problematyczne: a więc uda, pośladki oraz łydki.

Aby skorzystać ze steppera, nie musisz specjalnie wybierać się na siłownię. Najtańsze urządzenia do użytku domowego kupisz już za około 150 złotych. Stepper nie zajmuje wiele miejsca, a w trakcie ćwiczeń możesz oddać się oglądaniu serialu czy słuchaniu ulubionej muzyki do ćwiczeń.

Stepper do ćwiczeń – dobry dla początkujących

Stepper jest na tyle nieskomplikowanym sprzętem sportowym, że może korzystać z niego praktycznie każdy. Nawet, jeśli do tej pory żyłeś na bakier ze sportem, na pewno sobie poradzisz. Ćwiczenia na stepperze są łatwe, bezpieczne, a ty bez problemu dopasujesz ich intensywność do swoich aktualnych umiejętności.

Stepper do ćwiczeń: efekty, dla których warto go wypróbować

20-minutowy trening 3 razy w tygodniu pozwoli ci zauważyć świetne rezultaty steppera do ćwiczeń. Oto niektóre z nich:
  1. Stepper do ćwiczeń doskonale modeluje problematyczne partie ciała – uda, łydki i pośladki. Regularne treningi sprawią, że te staną się lepiej wyrzeźbione.
  2. Ćwicząc na stepperze chudniesz – i to szybko. Intensywny, 10-minutowy trening to utrata nawet 100 kalorii! Warto dodać, że ćwicząc na stepperze wyszczuplisz całą swoją sylwetkę. Wbrew pozorom, w trening zaangażowane są nie tylko nogi, ale i mięśnie brzucha.
  3. Stepper do ćwiczeń pomoże ci uporać się z cellulitem. Tzw. skórka pomarańczowa często bywa efektem złogów w postaci nierównomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia ud sprawią, że po pewnym czasie cellulit zacznie zanikać.
  4. Stepper z funkcją ćwiczenia ramion pozwoli ci je wzmocnić i wyrzeźbić.
  5. Ćwiczenia na stepperze są dla każdego; niezależnie od tego, ile masz lat i ile ważysz, możesz sobie na nie pozwolić. Jeśli tylko nie masz przeciwwskazań do tego typu aktywności, śmiało wskakuj na stepper.
  6. Stepper do ćwiczeń zapewnia zastrzyk endorfin – jak każda aktywność sportowa. Już kilkanaście minut ćwiczeń poprawi twój nastrój i pomoże zredukować napięcie.
  7. Stepper jest bezpieczny dla twoich stawów. O ile sporty takie, jak np. bieganie wymagają nienagannej techniki, by zapobiec uszkodzeniom stawów, stepper w naturalny sposób amortyzuje obciążenia.
  8. Stepper dba o zdrowie twojego układu krwionośnego. Ćwiczenia regulują ciśnienie krwi i sprawiają, że krew krąży sprawnej – dzięki temu, twój organizm będzie lepiej dotleniony.

Stepper do ćwiczeń – wygodna i niedroga siłownia w domu

Stepper to sprzęt rodem z siłowni, który jest lekki, niewielki i co najważniejsze – tani. Nie musisz odwiedzać klubów fitness, aby z niego skorzystać – stepper zmieści się nawet w niewielkim mieszkaniu. Jeśli lubisz wykonywać trening mięśni nóg, to urządzenie z pewnością sprawdzi się znakomicie.
Stepper do ćwiczeń to przykład niepozornego sprzętu, który może przynieść bardzo wiele korzyści. Mogą na nim ćwiczyć zarówno osoby zaawansowane, jak i totalni nowicjusze. Zdecydujesz się na kupno własnego steppera?

Przeczytaj także:

Autorka: Joanna Stanuch