Data publikacji:

Jaki pochłaniacz pyłu do paznokci? Ranking produktów

Nie jest tajemnicą, że dbanie o zewnętrzny wygląd to od wielu lat bardzo popularny trend nie tylko wśród kobiet, ale także wśród mężczyzn. Oczywiste jest, że ważną częścią dbania o wygląd jest dbanie o paznokcie, dzięki czemu osoby oferujące kompleksowe działania i zabiegi na rzecz poprawy wyglądu dłoni mogą cieszyć się dużą popularnością.
pochłaniacz pyłu do paznokci
Jedne z najczęstszych zabiegów, na które decydują się w znacznej większości kobiety, to zabiegi manicure i pedicure. Manicure oznacza zabiegi stylizacji paznokci na dłoniach, a pedicure odnosi się do stylizacji paznokci u stóp.
Zarówno manicure, jak i pedicure wiąże się z się częstym piłowaniem paznokci, dlatego osoby wykonujące tego typu zabiegi są narażone na nieustanne wdychanie wytwarzanego podczas piłowania i polerowania pyłu z paznokci.
Jak sobie z tym poradzić? W odpowiedzi na potrzeby osób zajmujących się stylizacją paznokci powstały pochłaniacze pyłu. Zatem jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać? Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, dlatego przed takim zakupem warto zapoznać się z treścią poniższego artykułu, który pomoże odpowiedzieć na to pytanie.
Sprawdź również: Jak wykonać manicure japoński?

Dlaczego warto mieć pochłaniacz pyłu do paznokci?

Na temat pracy stylistów paznokci powstało wiele badań i statystyk, z których wynika, że średnio styliści paznokci wdychają nawet do 4 kilogramów pyłu z paznokci w ciągu roku. Wdychanie takiej ilości pyłu paznokciowego jest bardzo ryzykowne dla organizmu człowieka, zarówno dla stylisty, jak i dla klienta.
Rozpoczynając swoją przygodę ze stylizacją paznokci, oczywiste jest, że konieczny będzie zakup sprzętu takiego jak lampa do utrwalania lakieru, jednorazowe pilniczki i polerki, lakiery do stylizacji oraz wiele innych rzeczy. Osoby, które nie chcą narażać się na wdychanie pyłu paznokciowego, muszą dodać do listy niezbędnych rzeczy także pochłaniacz pyłu do paznokci.
Dlaczego warto mieć pochłaniacz pyłu do paznokci? Osoby, które pracują w miejscu wykonywania zabiegów manicure lub pedicure, muszą liczyć się z tym, że mogą być narażone na wpływ pyłu paznokciowego. Regularne wdychanie takiego pyłu może z kolei doprowadzić do rozwoju pylicy, zapalenia spojówek, astmy oskrzelowej lub wywołania alergii skórnej.
Skutecznym sposobem na znaczne ograniczenie działania tego pyłu jest pochłaniacz pyłu do paznokci. Jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać? Poniższe instrukcje i wskazówki z pewnością ułatwią ten wybór.

Pochłaniacz pyłu do paznokci – rodzaje

Pochłaniacz pyłu do paznokci, tak jak inne sprzęty, występuje w kilku podstawowych wersjach. Jakie rodzaje pochłaniacza można wyróżnić?
 • Pochłaniacz pyłu do paznokci przeznaczony do zabudowy – ten model montuje się w blacie na stałe. Pochłaniacz pyłu do paznokci do zabudowy jest montowany w miejscu, gdzie będą robione zabiegi manicure lub pedicure. Istotną zaletą zabudowanego pochłaniacza do pyłu jest jego znacznie wyższa moc. Pochłaniacz pyłu do paznokci do zabudowy jest najczęściej wybierany do profesjonalnych salonów kosmetycznych.
 • Centralny pochłaniacz pyłu do paznokci – taki model dobrze się sprawdzi w salonach kosmetycznych, które są wyposażone w kilka stanowisk do zabiegów manicure i pedicure. Centralną jednostkę pochłaniacza można wówczas ustawić w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu, dzięki czemu z pochłaniacza mogą korzystać wszyscy styliści paznokci. Największą zaletą centralnego pochłaniacza pyłu paznokci jest jego wydajność, ponieważ takie urządzenie może pochłonąć nawet do 90% pyłu z paznokci oraz innych unoszących się zanieczyszczeń.
 • Przenośny pochłaniacz pyłu – to bardzo praktyczne urządzenie w niewielkim rozmiarze. Dzięki swojej budowie i funkcjonalności przenośny pochłaniacz pyłu do paznokci, który zazwyczaj kształtem przypomina niewielką poduszkę, można umieścić w niemal każdym miejscu na blacie. Chociaż przenośne urządzenie tego typu jest bardzo wygodne, to jednak zastanawiając się, jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać do profesjonalnego salonu stylizacji, warto zdecydować się na model stacjonarny. Przenośny pochłaniacz ma zazwyczaj znacznie mniejszą moc, przez co może być za mało wydajny podczas profesjonalnego zabiegu stylizacji paznokci.
 • Pochłaniacz z wbudowaną lampą – to urządzenie, które łączy w sobie dwie niezbędne funkcje – nie tylko pochłania pył gromadzony podczas stylizacji paznokci, ale także oświetla miejsce pracy. Dobrze oświetlona przestrzeń do pracy to podstawa poprawnie wykonanej stylizacji. Jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać do profesjonalnego salonu? Pochłaniacz pyłu z lampą może być dobrym wyborem jako dodatkowy pochłaniacz. Takie urządzenie zawsze warto połączyć z mocniejszym pochłaniaczem, aby uzyskać jak najlepszy efekt.
 • Jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać? Na co zwrócić uwagę?

  Zastanawiając się, jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać, warto mieć na uwadze, że tak jak w przypadku innych urządzeń elektrycznych, tak i w przypadku pochłaniacza, należy kierować się kilkoma kluczowymi zasadami. Zatem na co zwrócić uwagę, zastanawiając się, jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać?
  Kluczowym parametrem jest oczywiście moc takiego urządzenia. W tym przypadku im większa moc, tym lepsze działanie i wydajność urządzenia, dlatego warto zdecydować się na pochłaniacz o jak największej mocy. Dobrym wyborem są pochłaniacze o mocy 84 W, jednak do użytku domowego dobrze sprawdzą się modele z mniejszą mocą.
  Równie ważna jest moc, z jaką pochłaniacz zasysa powietrze. Ten parametr wyraża się jednostką m3/h, czyli metry sześcienne na godzinę. Do profesjonalnego wykorzystania warto zdecydować się na pochłaniacz z mocą sięgająca 460 m3/h, a wybierając sprzęt do prywatnego użytku, można wybrać modele o mocy 200 m3/h.
  Podczas decydowania, jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać, należy zwrócić uwagę także na głośność pracy. Najlepszym wyborem są urządzenia, które nie przekraczają 60 dB. Rodzaj filtra to równie ważny aspekt, dlatego warto wybrać taki pochłaniacz, który ma wbudowany filtr kasetowy lub węglowy.

  Pochłaniacz pyłu do paznokci ranking

  Jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać? Poniższe zestawienie najpopularniejszych modeli z pewnością ułatwi podjęcie tej decyzji:
  Zdjęcie: Envato Elements
  Karolina Grad
  Karolina Grad

  Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!