Data publikacji:

Jak wykonać manicure japoński?

Manicure japoński ma na celu intensywne wypolerowanie oraz odżywienie paznokci. W odróżnieniu od wielu innych metod, japońska pielęgnacja paznokci wyklucza stosowanie jakichkolwiek lakierów oraz ozdób. Jakie są zalety manicure japońskiego i jak wykonać go w domu?

Czym jest manicure japoński?

To metoda pielęgnacji paznokci spopularyzowana przez japońską firmę P. Shine. Zabieg polega na wcieraniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty, bogatej w witaminy i minerały oraz na wypolerowaniu paznokci z użyciem specjalnego pudru. W produktach stosowanych do manicure japońskiego, można znaleźć odżywcze składniki, takie jak wosk pszczeli, witaminy A i E oraz krzemionkę. Co ciekawe, ta metoda pielęgnacji stosowana przez japońskie kobiety od około 400 lat.

Kto powinien wykonać manicure japoński?

Manicure japoński to metoda dedykowana osobom, które posiadają kruche, łamliwe paznokcie. Wykonywanie zabiegu poleca się również kobietom, które regularnie wykonują manicure hybrydowy – raz na jakiś czas, warto zrobić sobie od niego przerwę i zapewnić swoim paznokciom małe SPA.

Jak wykonać manicure japoński?

Zabieg zaczyna się od zmatowienia płytki paznokciowej bloczkiem polerskim. Dzięki temu, kosmetyki łatwiej dotrą w jej głąb. Trzeba także zmiękczyć i odsunąć skórki. Następnie, należy wmasować w paznokcie odżywczą pastę. Kolejnym etapem jest naniesienie specjalnego pudru, który zabezpiecza wierzchnią warstwę paznokci i zapewnia im zdrowy blask. Puder należy wetrzeć w płytkę za pomocą gładkiej polerki.

Przeciwwskazania do zabiegu

Manicure japoński to zabieg prosty i bezpieczny. Jeśli nie jesteś uczulona na składniki stosowanych kosmetyków, możesz wykonać go bez obaw. Należy jednak pamiętać, że z tego typu zabiegów kosmetycznych nie mogą korzystać osoby z chorobami płytki paznokciowej (np. grzybica paznokci).

Manicure japoński - efekt

Rezultaty manicure japońskiego widoczne są od razu. Dzięki energicznemu masażowi, paznokcie zyskują różowy, zdrowy koloryt. Płytka paznokciowa jest widocznie odżywiona i nabłyszczona. Z tego względu, należy powstrzymać się od malowania paznokci przez co najmniej tydzień – lakier na tłustej płytce nie utrzyma się.

Regularnie wykonywany manicure japoński wyraźnie uelastycznia i wzmacnia płytkę paznokciową. Zastrzyk cennych witamin i minerałów eliminuje problem kruszenia się i rozdwajania paznokci. Różnicę odczują zwłaszcza kobiety, które często wykonują manicure hybrydowy czy akrylowy.

Subtelny efekt, jaki gwarantuje manicure japoński, pozwala korzystać z niego również mężczyznom. Mimo, że paznokcie są wypielęgnowane i lśniące, nie rzucają się w oczy. Manicure japoński nie nadaje płytce paznokciowej koloru, dlatego może być stosowany również u dzieci.

Zabieg u kosmetyczki czy w domu?

Manicure japoński w gabinecie kosmetycznym to koszt około 100 zł. Zakładając, że dla optymalnych efektów manicure japoński należy powtarzać co 3 tygodnie, to dość spora cena. Wykonanie zabiegu jest na tyle proste, że po zaopatrzeniu się w potrzebne produkty, bez problemu wykonasz go sama. Oto, czego będziesz potrzebować:
  • Pasta p.shine
  • Puder
  • Szpatułka z drewna
  • Pilniczek
  • Polerka

W sieci kupisz gotowe zestawy do wykonania manicure japońskiego, w raz z instrukcjami, jak wykonywać go prawidłowo. Własny komplet kosmetyków pozwoli ci zaoszczędzić ci na wizytach u kosmetyczki.

Manicure japoński to banalny sposób na przywrócenie paznokciom zdrowia i atrakcyjnego wyglądu, zwłaszcza po obciążających je zabiegach zdobiących. Spróbujesz odżywić w ten sposób swoje paznokcie?

Artykuły, które również Cię zainteresują:

Autorka: Joanna Stanuch