Data publikacji:

Najlepsze tabletki na wypadanie włosów – ranking

Każdego dnia zauważasz niepokojące ilości włosów na poduszce i szczotce? Być może masz do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów, spowodowanym niezdrową dietą lub nieodpowiednią pielęgnacją. Czasem wypadające kosmyki stanowią również symptom poważnych chorób. Tłumaczymy, co stoi za utratą pukli oraz proponujemy najlepsze tabletki na wypadanie włosów, które pomogły już niejednej kobiecie.
Najlepsze tabletki na wypadanie włosów

Ile włosów dziennie traci człowiek?

Na początku istotny medyczny fakt: zdrowy człowiek traci 50–100 włosów dziennie i jest to całkowicie naturalna sytuacja. Włosy starzeją się tak, jak cała reszta organizmu, dlatego po pewnym czasie muszą wypaść, by „zrobić miejsce” nowym cebulkom. Jeśli widzisz niewielką ilość włosów wypadających podczas szczotkowania, nie musisz się niczym martwić. Jeśli jednak kosmyki wypadają w znacznej ilości, warto zastanowić się nad powodem takiego stanu rzeczy.

Wypadanie włosów – przyczyny

Powodów nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele. Do tych najczęstszych zaliczamy:
 • zmiany hormonalne (np. w trakcie menopauzy lub ciąży),
 • stres i przemęczenie,
 • ekspozycję włosów na działanie promieni UV,
 • zmiany klimatu,
 • nieodpowiednią pielęgnację,
 • niedoborową dietę,
 • niedostateczne nawodnienie organizmu,
 • stosowanie niektórych leków,
 • choroby skóry głowy,
 • choroby wewnętrzne (głównie związane z tarczycą).
 • Jeśli dotyczy cię wypadanie włosów, pierwsze kroki warto skierować do dermatologa, który zaleci wykonanie pakietu badań. Kontroli powinny zostać poddane zarówno hormony, jak i poziomy witamin i minerałów. Badania wykluczą lub potwierdzą obecność chorób, które mogą przyczyniać się do utraty włosów.

  Co na wypadanie włosów?

  Bez względu na wyniki badań i czynnik, który spowodował nadmierne wypadanie włosów, aby zapobiec ich wypadaniu i przyspieszyć wzrost, należy sięgnąć po specjalne metody.

  Zadbaj o zdrową, zbilansowaną dietę

  Choć włosy, które widzisz, są tak naprawdę martwe, pod skórą znajdują się ich żywe części wymagające intensywnego odżywienia, a mianowicie cebulki. Odżywianie włosów wyłącznie „od zewnątrz” zda się na niewiele. Zacznij od wprowadzenia zmian w jadłospisie.
  Wypadanie włosów często spowodowane jest niedoborem cynku, żelaza, miedzi, krzemu, witamin B i D. Aby je wzmocnić, w twoim menu powinny zagościć świeże owoce i warzywa, mięso, ryby, jajka, produkty pełnoziarniste, orzechy i nasiona, a także oleje roślinne. Unikaj żywności przetworzonej, słodyczy, tłustych potraw, produktów fast food, alkoholu i papierosów.
  Zmodyfikowany jadłospis warto uzupełnić o dobre tabletki przeciw wypadaniu włosów, bogate w dobroczynne witaminy i minerały.

  Odpowiednia pielęgnacja

  Dbaj nie tylko o stan włosów, ale (przede wszystkim!) skóry głowy. Raz w tygodniu wykonuj enzymatyczny peeling trychologiczny, by usunąć martwy naskórek i łój, które mogą obciążać mieszki włosowe. Po umyciu włosów warto sięgnąć po odżywczą wcierkę, która przyspieszy wzrost i wzmocni włosy.
  Pamiętaj o zamianie szamponu i odżywki na delikatniejsze, najlepiej bazujące na naturalnych składnikach.

  Zdrowy wypoczynek

  Wypadanie włosów często bywa objawem stresu i zmęczenia. Codziennie znajdź czas na relaks oraz zadbaj o jakość snu – minimum 8 godzin na dobę.

  Tabletki na wypadanie włosów – ranking top 5

  Suplementy na wypadanie włosów okażą się praktyczną pomocą we wzmacnianiu kosmyków. Prezentujemy najlepiej oceniane tabletki na włosy.

  1. Vitapil z biotyną

  Vitapil to skuteczne tabletki na wypadanie włosów opracowane na bazie naturalnych składników roślinnych. Dostarczają cebulkom cenny krzem i biotynę, które wspomagają produkcję nowych, mocnych włosów. Suplement zawiera bambus, bogaty w mnóstwo dobroczynnych minerałów i działający antyoksydacyjnie.

  2. Kerabione

  Kerabione to kompozycja składników niezbędnych włosom do prawidłowego wzrostu – biotyny, selenu, cynku, a także miedzi, która utrzymuje ich intensywny kolor. Produkt przysłuży się także zdrowiu paznokci i skóry.

  3. Biotyna Gold Max

  Biotyna, czyli witamina H, pozwala zachować włosy, skórę i paznokcie w dobrej kondycji. Cenny składnik usprawnia procesy podziału komórek. Biotyna Gold Max to suplement na wypadanie włosów, który już w kilka tygodni wzmacnia je, dodaje elastyczności i blasku.

  4. Merz Spezial Dragees

  Popularne tabletki na wypadanie włosów Merz Spezial zawierają witaminy z grupy B, a także E i B oraz nikotynamid. Składniki te działają antyoksydacyjnie, dzięki czemu ograniczają wpływ negatywnych czynników zewnętrznych na włosy.

  5. Skrzypovita

  Skrzypovita to suplement diety na włosy, skórę i paznokcie, którego głównym składnikiem jest wyciąg ze skrzypu polnego, bogatego w krzem. Produkt poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci już w kilka tygodni, a także ogranicza wypadanie kosmyków.

  Suplementy na wypadanie włosów – podsumowanie

  Podstawą mocnych włosów jest troska o zdrowie całego organizmu, a więc wykonywanie regularnych badań, zbilansowana dieta oraz wypoczynek. Pamiętaj także o pielęgnacji skóry głowy – to właśnie ona „produkuje” nowe włosy. Suplementy na wypadanie włosów pomogą w uzupełnieniu minerałów i witamin niezbędnych dla prawidłowej pracy cebulek.
  Zdjęcie: Evanto Elements