Data publikacji:

Jaki masażer na cellulit wybrać? Jak używać? Poradnik

Każdy, kto ma cellulit, pragnie jak najszybciej się go pozbyć. Skuteczny w walce z pomarańczową skórką może być masażer na cellulit. Czym kierować się podczas wyboru idealnego urządzenia? Jak go używać? Jakie są zalety i wady poszczególnych masażerów? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i wybierz najlepszy sprzęt dla siebie.
masażer na cellulit

Co to jest masażer na cellulit?

Masażer na cellulit to urządzenie, którego głównym zadaniem jest zlikwidowanie nieestetycznej pomarańczowej skórki. Masaż jest w stanie skutecznie dotlenić skórę i ułatwić składnikom odżywczym transport. Taki masażer rozbija złogi tłuszczu i pomaga usuwać nagromadzone w nich toksyny oraz zbędne produkty przemiany materii. Stymuluje krążenie krwi, poprawia jędrność oraz napięcie skóry.

Czy masażer pomaga na cellulit?

Masażer na cellulit może skutecznie rozprawić się z niechcianą pomarańczową skórką, jednak musisz sobie uświadomić kilka rzeczy. Po pierwsze, walczysz ze skutkiem, a nie z przyczyną problemu. Cellulit powstaje w wyniku odkładania się produktów przemiany materii i toksyn w tkance tłuszczowej, w rezultacie czego powstaje właśnie nieestetycznie wyglądająca skóra, przypominająca strukturą pomarańczę. Taki masażer pomoże znacząco poprawić stan skóry, jednak nie zwalczy źródła powstawania cellulitu.
Po drugie, pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim systematyczność w stosowaniu urządzenia. Zamierzony rezultat będzie widoczny tylko wtedy, kiedy regularnie będziesz masować cellulit. Jedna sesja z masażerem to za mało, aby poprawić stan skóry, tak samo jak brak konsekwencji w jego używaniu.

Przygotowanie skóry do masażu

Przed przystąpieniem do masażu warto poświęcić kilka minut na peeling lub szczotkowanie na sucho. W ten sposób skóra zostanie oczyszczona z martwego naskórka, a także zostanie pobudzone krążenie krwi. Następnie, jeśli nie zamierzasz wykonywać masażu w wannie lub pod prysznicem, nałóż ulubiony olejek i balsam w takiej ilości, aby umożliwiał on swobodne przesuwanie urządzenia po ciele.

Masażer na cellulit – jak często i jak długo używać?

O ile producent konkretnego urządzenia w swojej instrukcji nie zaleca inaczej, na masaż warto poświęcić około 15–20 minut każdego dnia. Jeśli nie masz tyle czasu, postaraj się używać masażera przynajmniej co drugi dzień. Co trzy, cztery tygodnie warto zrobić sobie kilkudniową przerwę, a następnie ponownie wrócić do zabiegów.
Masowanie ciała powinno być stanowcze, ale nie powinno sprawiać bólu ani zbytniego dyskomfortu. Masaż należy wykonywać od dołu ciała do samej góry, a ruchy powinny być skierowane w stronę serca, czyli zgodnie z przepływem limfy.

Dobry masażer na cellulit – czyli jaki?

Wybór odpowiedniego masażera na cellulit zależny jest od twoich osobistych preferencji oraz budżetu, którym dysponujesz.

Jaki masażer na cellulit? Masażer na cellulit – rodzaje, ranking, opinie, efekty

Masażer ręczny na cellulit – sposób działania i efekty

Masażer ręczny na cellulit to najprostszy i najpopularniejszy sposób na walkę z pomarańczową skórką. Na uchwycie umieszczona jest rolka z wypustkami, którą to należy przesuwać po skórze. Nie ma tutaj żadnej filozofii – wystarczy przejechać kilka razy w miejscach dotkniętych cellulitem. Masażer z wypustkami na cellulit ma też tę zaletę, że bez problemu można z niego korzystać w wannie lub pod prysznicem, dzięki czemu zabieg może być robiony przy okazji codziennego dbania o higienę. Często możesz znaleźć w sklepach plastikowe lub drewniane masażery na cellulit. Nie posiadają żadnej elektroniki, dlatego nie są narażony na awarię i są bezpieczne przy kontakcie z wodą. Właściwie pielęgnowane będzie ci służyć przez długie lata.

Masażer elektryczny na cellulit – sposób działania i efekty

Elektryczny masażer na cellulit to bardziej zaawansowane urządzenie przeznaczone do walki z nieestetycznie wyglądającymi złogami tłuszczu. Jest on zasilany prądem lub bateriami. Umożliwia wybór różnych trybów pracy, a także pozwala regulować intensywność masażu. Nierzadko zabiegom towarzyszą dodatkowe wibracje lub światło LED, które wzmacniają dobroczynne działanie korzystania z urządzenia. Już po kilku sesjach masażer na cellulit elektryczny jest w stanie w widoczny sposób poprawić wygląd skóry, ujędrnić ją i sprawić, że będzie wyglądać zdrowiej i młodziej.

Masażer ultradźwiękowy na cellulit – sposób działania i efekty

Masażer ultradźwiękowy na cellulit to urządzenie, które używane jest w celach wygładzenia skóry przy użyciu fal ultradźwiękowych. Generuje on fale o wysokiej częstotliwości, które głęboko przenikają skórę, tym samym skutecznie radząc sobie z usuwaniem nagromadzonych toksyn. Fale ultradźwiękowe są także w stanie rozluźnić mięśnie, a także sprawić, że substancje czynne zawarte w kosmetykach lepiej się wchłoną.

Masażer próżniowy na cellulit – sposób działania, efekty, opinie

Masażer próżniowy na cellulit to sprzęt, który wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko próżni. Specjalny kielich przykładany do skóry jednocześnie wywiera nacisk mechaniczny, a także zasysa powietrze. Masażer próżniowy na cellulit zbiera pozytywne opinie, ponieważ w bardzo skuteczny sposób rozbija złogi tkanki tłuszczowej, poprawia krążenie krwi, a także elastyczność i jędrność skóry.

Masażer pistolet na cellulit

Masażer pistolet to urządzenie stosowane głównie przez sportowców oraz do rehabilitacji. Głęboki masaż tkanek miękkich oraz mięśni rozluźnia je, ułatwia regenerację oraz powrót do sprawności w przypadku urazów. Może on posłużyć jako masażer do nóg na cellulit. Wspomoże walkę z pomarańczową skórką, jednak nie będzie tak skuteczny jak dedykowane do tego urządzenia.

Masażer na cellulit w ciąży

Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety i należy pamiętać o tym, żeby szczególnie ostrożnie podchodzić do wszelkich zabiegów. Na pewno nie będzie wskazany taki, który wywołuje nadmierne wibracje lub jest próżniowy. Jeśli chcesz skorzystać z masażera na cellulit, powinnaś najpierw zapytać o to swojego lekarza.
Pamiętaj, że masażer na cellulit może być skuteczny tylko wtedy, jeśli będziesz stosować go regularnie. Nie traktuj go jednak jako główny sposób radzenia sobie z pomarańczową skórką. Znacznie ważniejszy jest odpowiedni tryb życia. Zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna i nawadnianie w przypadku walki z cellulitem potrafią zdziałać naprawdę dużo. Masaż może tylko wzmocnić efekty takiego stylu życia.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Agnieszka Ragus