Data modyfikacji:

Masażer do twarzy: efekty. Jak używać i jaki masażer wybrać? Poradnik

Dziś coraz chętniej zwracamy się w stronę masażu twarzy. To jeden z rytuałów, który możemy swobodnie wykonać w zaciszu własnej łazienki i dodatkowo zadbać o kondycję naskórka. W poniższym artykule podpowiadamy nie tylko, jak regularne masowanie skóry wpłynie na Twoja cerę. Podpowiadamy także, z których akcesoriów warto korzystać podczas tego etapu pielęgnacji. Masażery do twarzy, rollery oraz płytki gua sha – sprawdź, co musisz o nich wiedzieć. Zapraszamy do lektury!
masażer do twarzy
Jaki masażer do twarzy wybrać? To pytanie często zadają sobie osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tym rodzajem pielęgnacji cery. Oczywiście masaż można wykonać palcami, ale czasami warto sięgnąć po akcesoria ułatwiające to zadanie. Trzeba wiedzieć tylko, jakie urządzenie wybrać, by cieszyć się najlepszymi efektami. Przygotowaliśmy więc przegląd najpopularniejszych akcesoriów, które czekają na sklepowych półkach – zarówno tych drogeryjnych, jak i ze sprzętem RTV i AGD. Masażery do twarzy z kamieniami szlachetnymi, płytki gua sha czy rollery 3D – poznaj je wszystkie!

Roller, czyli masażer do twarzy z jadeitu, różowego kwarcu, ametystu

Rollery od kilku lat cieszą się ogromną popularnością wśród miłośniczek świadomej pielęgnacji. To akcesoria wykonane z kamieni szlachetnych – możesz wybierać spośród masażerów do twarzy jadeitowych, z różowego kwarcu, opalu albo ametystu. Trzeba pamiętać jednak, by wybierać akcesoria wykonane w 100% z naturalnych kamieni. Dodatek plastiku może wpłynąć niekorzystnie na kondycję naszej cery. Warto wybrać droższe, ale bezpieczne akcesoria, które – przy zachowaniu odpowiedniej higieny – posłużą nam przez wiele lat.
Jakie zmiany zaobserwujemy podczas regularnego stosowania masażerów do twarzy? Efekty widoczne są właściwie już od pierwszego użycia, ale to cykliczne sięganie po rollery przyniesie nam najwięcej korzyści! Oto najważniejsze:
  • poprawia mikrokrążenie krwi i limfy;
  • wpływa na lepsze ukrwienie komórek;
  • działa dotleniająco;
  • spowalnia procesy starzenia – wygładza, uelastycznia, spłyca widoczne zmarszczki;
  • niweluje obrzęki;
  • poprawia koloryt cery.
Czy właściwości masażera do twarzy z jadeitu i innych kamieni szlachetnych są takie same? Ich działanie bez wątpienia można uznać za podobne, ale każdy z surowców wykazuje również indywidualne właściwości, które można dopasować indywidualnie do rodzaju cery. I tak:
  • masażer do twarzy jadeitowy cieszy się największą popularnością – nie tylko poprawia krążenie, ale też znany jest jako kamień młodości, który odpowiada za przywracanie skórze witalności i młodego, pięknego wyglądu;
  • różowy kwarc to kolejny surowiec, z którego wytwarzane są masażery do twarzy. Kamień ten często utożsamiany jest ze wspieraniem procesów relaksacji – wybierając go do masażu, możesz się delikatnie odprężyć i wyciszyć. Roller opalitowy i ametystowy wykaże podobne działanie (według medycyny niekonwencjonalnej).

Masażer do twarzy – kamień z dwustronną mocą

Klasyczne rollery po dwóch stronach rączki mają umieszczone dwa kamienie – jeden większy, drugi mniejszy, który idealnie sprawdzi się do okolic oczu, powiek oraz ust. Pamiętaj, by podczas masowania twarzy wykonywać ruchy antygrawitacyjne – to one korzystnie wpłyną na uelastycznienie skóry. Kieruj się więc od dołu ku górze oraz od środka buzi do jej zewnętrznych części. Nie zapominaj także o masażu szyi – w jej przypadku szczególnie ważne są wyżej omawiane już ruchy.
Jeśli chcesz osiągnąć jak najlepsze efekty, masażer do twarzy schłodź najpierw w zamrażalniku. Możesz używać go zarówno na sucho, jak i na mokro – wystarczy, że najpierw na oczyszczoną skórę nałożysz odrobinę ulubionego olejku.

Masażer do twarzy gua sha – niezastąpiona płytka

Masażer do twarzy gua sha również jest wykonany z naturalnego kamienia (przykładowo jadeitu), ale nie ma formy klasycznego rollera – przypomina bowiem płytkę. Stosujemy ją wyłącznie na oczyszczoną i wilgotną skórę. Co różni gua sha od powyżej omawianych akcesoriów? Przede wszystkim moc nacisku na cerę – płytka zadziała znacznie mocniej od delikatnego rollera, a to przekłada się zatem na jej właściwości.
Płytka gua sha może uchodzić za masażer do twarzy przeciwzmarszczkowy – wyraźnie ujędrnia oraz liftinguje, a także przyczynia się do redukcji obrzęków i oczyszczania organizmu z toksyn. Jeśli chcemy cieszyć się pełnym działaniem tego naturalnego akcesorium do pielęgnacji twarzy, również schładzajmy je w zamrażalniku.

Masażer do twarzy 3D – co warto nim wiedzieć?

Masażer do twarzy 3D wygląda zupełnie inaczej niż rollery oraz płytki gua sha. To akcesorium wyposażone w dwie obrotowe głowice jednocześnie pracujące na skórze. Głowice wykończone są różnego rodzaju materiałem. W trakcie masażu każda wykonuje obroty, które korzystnie wpływają na kondycję cery.
Jeśli zadbasz o regularną praktykę, zapewnisz swojej skórze kurację przeciwstarzeniową. Nie tylko spłycisz zmarszczki, ale też poprawisz swój owal twarzy – wymodelujesz kości policzkowe i dodatkowo pobudzisz syntezę kolagenu. Masowanie naskórka pobudza krążenie oraz wspomaga odprowadzanie limfy, dzięki czemu usuniesz z twarzy niechcianą opuchliznę.

Roller, płytka gua sha, masażer do twarzy – jak używać?

Poniżej przygotowaliśmy krótką ściągę, dzięki której codzienne używanie masażera do twarzy stanie się czystą przyjemnością. O ruchach antygrawitacyjnych i oczyszczonej cerze już wiesz. Jak zatem powinien wyglądać Twój masaż, by przyniósł skórze jak najwięcej korzyści?
  • Na początku masuj szyję od podbródka aż do linii żuchwy.
  • Następnie przejdź masażerem na policzki – tutaj bardzo wyraźnie poczujesz ujędrniającą moc tego akcesorium, gdy zaczniesz wykonywać ruchy od wnętrza policzków, ku górze aż do zewnętrznej części twarzy.
  • Nie zapominaj o masażu nosa – tutaj ważne jest, by przesuwać masażerem od skrzydełek nosa.
  • Masaż czoła również rozpocznij od środka i nie zapominaj o pionowych ruchach od dołu aż po zewnętrzne linie włosów i na zewnątrz.
Jak masować okolice oczu oraz ust? Tutaj warto sięgać po mniejszy kamień rollera do twarzy. Przykładamy go do wewnętrznego kącika i delikatnymi, płynnymi ruchami przeciągamy do zewnętrznej strony.
Przetestuj również, jaka metoda masażu buzi sprawdzi się u Ciebie najlepiej (pamiętając, że płytka gua sha może być wykorzystywana wyłącznie na mokro!) Gdy sięgasz po masażer do twarzy 3D, zapoznaj się również z zaleceniami producenta – niektórzy rekomendują stosowanie olejków, a inni kremów czy nawet maseczek w płachcie!
Ważne jest również to, by zadbać o dokładną higienę używanych urządzeń. Po każdym użyciu należy je dokładnie wyczyścić i pozostawić do wyschnięcia.

Kiedy używać masażera do twarzy?

Po masażer do twarzy warto sięgać podczas wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych. Pamiętaj, by cera była dokładnie oczyszczona, ale nie podrażniona. Przed użyciem tego akcesorium możesz wykonać ewentualnie delikatny peeling enzymatyczny, ale zrezygnuj raczej z jego mechanicznych sióstr. Nie masuj twarzy także podczas kuracji kwasami lub gdy Twoja cera jest podrażniona oraz zaczerwieniona.
Po jakim czasie dostrzeżesz widoczne zmiany na lepsze? Masaż twarzy właściwie od razu przynosi efekty – między innymi zmniejsza obrzęki, ale tylko regularne praktyki wpłyną pozytywnie na poprawę elastyczności skóry. Korzystaj z masażera 3–4 razy w tygodniu przez około 5–10 minut i ciesz się piękną, zdrową skórą!
Pamiętaj, że nie każdy może jednak korzystać z tego akcesorium. Przeciwwskazaniem do jego stosowania są między innymi aktywne zmiany trądzikowe, infekcje skórne, choroby nowotworowe czy choroby układu krążenia, a także ciąża. Jeśli nie jesteś pewna, czy masażer do twarzy jest odpowiedni dla Ciebie, skonsultuj swoją decyzję z lekarzem!
Zdjęcie: Manuta/Envato Elements
Autor: Anna Mlonka