Data publikacji:

Masaż piersi: czy ma działanie powiększające? Jakie są efekty i jak go wykonać?

Masaż piersi wykonany w domowym zaciszu ma dużo zalet, a powiększenie biustu to tylko wisienka na torcie. Po pierwsze – nie wydasz dużo pieniędzy na specjalistyczne zabiegi, a po drugie – zadbasz również o swoje zdrowie. W poniższym artykule tłumaczymy więc nie tylko, jak zrobić masaż piersi. Zdradzamy też, jakich efektów możesz się spodziewać, jeśli postawisz na regularne praktyki. Zapraszamy do lektury!
masaż piersi

Masaż piersi – co daje ta praktyka?

To naturalne, że z wiekiem nasza skóra staje się mniej jędrna i dotyczy to również biustu. Z masażu piersi chętnie korzystają więc te panie, które w pierwszej kolejności chciałyby zadbać o ujędrnienie lub po prostu poprawę ich wyglądu. Odpowiednia technika masażu, którą szczegółowo omówimy w dalszej części artykułu, pozwala również na powiększenie piersi, ale… to nie jedyne zalety!
Jeśli zadbasz o regularne wykonywanie masażu piersi (przykładowo dwa razy w tygodniu), to:
 • odżywisz skórę;
 • dotlenisz je;
 • ujędrnisz i zwiększysz ich elastyczność;
 • optycznie je powiększysz;
 • zredukujesz odrobinę napięcie i stres;
 • poprawisz działanie układu limfatycznego i krwionośnego.
 • Dodatkowo ważne jest to, że podczas takiego pielęgnacyjnego masażu wykonasz samobadanie biustu. To z kolei zdecydowanie zmniejszy ryzyko dostrzeżenia raka piersi w zbyt zaawansowanym stadium. Szybkie wykrycie guzków, konsultacja z lekarzem i wdrożenie terapii znacznie zwiększa szansę na szybkie wyleczenie.
  Masaż powiększający piersi czy też ujędrniający pozwala również stworzyć regenerujący, odprężający rytuał, który poprawi Twoje samopoczucie. Po dniu pełnym wyzwań pozwól sobie na kilka chwil w swoim własnym towarzystwie, zapal świeczkę, sięgnij po aromatyczny olejek i zafunduj sobie odrobinę pielęgnacyjnej przyjemności.

  Jak wykonać masaż piersi?

  Na wykonanie masażu piersi poświęć mniej więcej kilkanaście minut dwa razy w tygodniu. Dobrze, byś robiła go wstępnie zrelaksowana – przykładowo po kąpieli lub prysznicu. Przed przystąpieniem do masażu możesz wykonać między innymi ćwiczenia oddechowe, które pomogą Ci uspokoić oddech. Przyda się również krem, serum lub specjalny olejek do masażu. Skóra pokryta takim kosmetykiem stanie się mniej podatna na ewentualne zaczerwienienia czy urazy.
  Jak wykonać masaż piersi, który pozwoli powiększyć i ujędrnić biust? Oto nasze wskazówki!
 • Zacznij od zwinięcia dłoni w pięść i delikatnie rozmasuj wgłębienia pomiędzy obojczykami a górną linią piersi.
 • Następnie przejdź do masażu powiększającego piersi. Dłonie ułóż pod dolną linią biustu i przesuwaj je okrężnymi ruchami do wewnątrz. I tak – prawą dłoń na prawej piersi przesuwaj zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a lewą – odwrotnie. Jeśli chcesz, by masaż był maksymalnie skuteczny, musisz wykonać mniej więcej od 100 do nawet 300 kółek na każdą pierś.
 • Po właściwym etapie masażu obie piersi należy chwycić w dłonie i energicznie wstrząsnąć.
 • Elementem zwieńczającym masaż piersi jest kreślenie ósemek pomiędzy pachą a piersiami. Tutaj także ważne jest to, byś wykonała co najmniej 150 takich okrążeń.
 • Kiedy można zauważyć efekty tej praktyki? Okazuje się, że już po miesiącu piersi stają się znacznie jędrniejsze i po prostu większe. Istnieją również inne ciekawe formy masowania piersi – w ramach urozmaicenia można wykonać masaż przy użyciu kostek lodu. Warto zamknąć je w woreczku lub owinąć cienkim ręczniczkiem. Tego typu lodowaty masaż poprawi krążenie, zadziała ujędrniająco, a w efekcie… pomoże powiększyć biust.
  Masaż ujędrniający piersi wykonasz także podczas kąpieli. Wtedy z pomocą przychodzi naprzemienny prysznic z ciepło i zimnym strumieniem wody. Prysznic nakieruj bezpośrednio na piersi. Zacznij od wody o ciepłej temperaturze, następnie ją obniż i tak kilka razy. Pamiętaj jedynie, by masujący prysznic zakończyć zimną wodą.

  Czym wykonywać masaż piersi?

  Nie musisz inwestować w specjalne akcesoria, dzięki którym wykonasz efektywny masaż piersi. Właściwie dosłownie wystarczą Ci dłonie, a skórę możesz rozmasowywać zarówno na sucho, jak i na mokro lub przy użyciu olejku. Jeśli chcesz urozmaicić ten rytuał, sięgnij po delikatną rękawicę frotte. Do masażu piersi nie zaleca się jednak stosowania urządzeń elektrycznych i manualnych, a także rollerów czy piłek, które mogą doprowadzić między innymi do uszkodzenia brodawek. Skóra na piersiach jest wyjątkowo delikatna, cienka i wrażliwa, więc wszelkie ostre akcesoria nie sprawdzą się podczas masowania.

  Kosmetyki idealne do pielęgnacji i masażu piersi

  Olejki do masażu piersi zapewniają nie tylko dodatkowe doznania aromatyczne. Oprócz tego pozwalają na zwiększenie efektywności zabiegu, a także zwiększają miękkość skóry i dbają o jej nawilżenie. Do biustu w szczególności polecany jest olejek z kozieradki. Dlaczego właśnie on? Kozieradka może doprowadzić do wzmożonej produkcji prolaktyny, a więc przyczynić się również do powiększenia biustu.
  Olejek z kozieradki łatwo przygotujesz samodzielnie – sięgnij po szklankę oliwy i nasiona kozieradki. Wszystko połącz w słoiku, następnie szczelnie go zamknij i umieść w garnku z wodą. Podgrzewaj ją przez około 10 minut, a słoik odstaw w ciemne miejsce na 24 godziny. Powtórz podgrzewanie, ponownie odstaw słoik na dobę. Następnie przygotuj gazę, miskę oraz butelkę. Na misce umieść gazę, przelej zawartość słoika – ziarenka kozieradki wyrzuć, a przygotowaną mieszankę przechowuj w butelce i stosuj do masażu piersi. Domowy olejek z kozieradki może być używany przez 6 miesięcy – przechowuj go jedynie w zacienionym i dość chłodnym miejscu. Codzienną pielęgnację biustu możesz wzbogacać również nawilżającymi lub ujędrniającymi balsamami.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Anna Mlonka