Data publikacji:

Masaż kobido – efekty. Na czym polega japoński lifting?

Współczesna kosmetologia bardzo często czerpie z tradycyjnych technik pielęgnacyjnych, wśród których bezapelacyjnie królują te zaczerpnięte ze Wschodu. Jedna z nich – masaż kobido – w ostatnim czasie bije rekordy popularności. Sprawdź, jakie efekty daje ten sposób masażu twarzy i czemu nazywany jest japońskim liftingiem.

masaż kobido efekty

Masaż twarzy kobido

Czym jest masaż kobido? To japońska technika masowania twarzy, której celem jest poprawa wyglądu skóry. Choć o masażu kobido mówi się w zasadzie od niedawna warto wiedzieć, że historia tej metody sięga XV wieku. Masaż kobido narodził się w Japonii, słynącej z zamiłowania do naturalnych metod pielęgnacji skóry.
Masaż kobido często nazywany jest nieinwazyjnym liftingiem, ponieważ regularnie wykonywany, zapewnia efekty porównywalne do poważnych zabiegów medycyny estetycznej.

Masaż kobido – efekty

Dzięki oddziaływaniu na głębokie warstwy skóry, masaż kobido pozwala zmniejszać zmarszczki, wygładzać i ujędrniać skórę, a nawet poprawiać jej naturalne nawilżenie i koloryt. Wszystko dzięki intensywnemu pobudzeniu fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu oraz elastyny. Masaż kobido to doskonały zabieg dla każdego, bez względu na wiek oraz rodzaj cery. „Ubocznym” efektem masażu kobido jest uczucie relaksu, a także redukcja stresu.

Na czym polega masaż kobido?

Tradycyjny masaż kobido dzieli się na następujące etapy:
  1. masaż tkanek głębokich,
  2. masaż relaksujący,
  3. drenaż limfatyczny,
  4. akupresura liftingująca.

Pierwszy z etapów masażu wykonywany jest „na sucho”, bez zastosowania żadnych kosmetyków. Każdy kolejny może być łączony z kosmetykami pielęgnacyjnymi, takimi jak serum, olejek lub krem.

Warto pamiętać, że kobido wywodzi się z japońskiej medycyny naturalnej. Z tego powodu zakłada się, że masaż daje nie tylko znaczące efekty wizualne, ale również usprawnia przepływ energii w ciele, ułatwia osiągnięcie harmonii i spokoju.

Czy masaż kobido boli?

Masaż kobido polega na wykonywaniu intensywnych i szybkich ruchów dłońmi. Wykorzystuje techniki takie jak mocne ugniatanie oraz podszczypywanie, dlatego u niektórych może wywoływać odczucia na granicy dyskomfortu. Wiele osób przyznaje jednak, że masaż w efekcie okazuje się bardzo odprężającym zabiegiem.

Masaż kobido – jak często? Przeciwwskazania do zabiegu

Jeśli nie dotyczą cię przeciwwskazania, masaż kobido możesz wykonywać nawet co tydzień. Choć kobido to zabieg całkowicie bezpieczny, powinny zrezygnować z niego osoby borykające się ze stanami zapalnymi skóry i aktywnymi infekcjami okołozębowymi. 

Po zastosowaniu wypełniaczy, mezoterapii lub zabiegu laserowego, przed wykonaniem masażu kobido należy odczekać minimum 4 tygodnie.

Gdzie wykonać masaż kobido?

Masaż kobido oferuje wiele salonów kosmetycznych, a także gabinety kosmetologiczne. Z pomocą dobrego specjalisty, zabieg zostanie wykonany skutecznie i przyjemnie.

Jeśli chcesz, możesz spróbować wykonać masaż kobido zupełnie samodzielnie. W sieci znajdziesz wiele filmików instruktażowych, prezentujących właściwe etapy zabiegu. 

Masaż twarzy warto połączyć z aplikacją dobrej jakości kosmetyków regenerujących. Koniecznie wybierz coś z produktów azjatyckich.

Masaż twarzy kobido – naturalny sposób na młodość

Kobido to całkowicie nieinwazyjny zabieg, który regularnie stosowany odmładza skórę twarzy, poprawia jej koloryt i jędrność. Wypróbuj go, jeśli poszukujesz niebolesnego, taniego i skutecznego sposobu na głęboką regenerację skóry.

Autorka: Joanna Stanuch