Data modyfikacji:

Powrót do formy. Jogging z wózkiem X-Run

Urodziłaś dziecko, odpoczęłaś po porodzie i chciałabyś wrócić do formy? A może jesteś tatą, który uwielbia sport i chce w ten sposób spędzać czas z dzieckiem? Jogging z wózkiem to doskonała alternatywa dla tradycyjnych spacerów.

jogging z wózkiem

Dostosujcie trening do swojej formy

Pamiętajcie, że jeśli nigdy nie biegaliście albo dopiero wracacie do formy po dłuższej przerwie, powinniście dostosować trening biegowy do swoich faktycznych możliwości. Przez pierwsze cztery tygodnie biegnijcie wolnym tempem albo stosujcie marszobiegi, czyli biegnijcie i maszerujcie na zmianę. Lepiej jest też biec wolniej i dłużej niż bardzo szybko i krótko. Zwłaszcza jeśli bieganie chcecie połączyć ze zrzucaniem nadprogramowych kilogramów.

Po bieganiu zawsze się rozciągajcie, aby uniknąć zakwasów oraz przyspieszyć ważną dla organizmu regenerację mięśni. Aby uniknąć problemów z przeciążeniem stawów, ważna jest nawierzchnia, po której się biegnie. Na dłuższy trening warto wybrać się za miasto czy do lasu. Dobry wózek biegowy bez problemu powinien poradzić sobie ze szutrową czy nawet leśną drogą.

Nie ma się co oszukiwać – odpowiedni wózek to podstawa, przede wszystkim przez wzgląd na bezpieczeństwo naszego dziecka. Nie każdy wózek, który ma 3 koła, jest wózkiem biegowym. Warto sprawdzić, czy ma odpowiednie certyfikaty, takie jak TUV, lub czy spełnia normę biegową EK2-AK2.3 14-022014 (wózek do biegania X-Run spełnia normy bezpieczeństwa). Wózkiem stworzonym dla biegających rodziców jest model X-Run firmy X-lander.

Co jest warte uwagi w specyfikacji wózka X-Run? Posiada pochylone koła, gwarantujące jego stabilność w trakcie biegu, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa dla waszego malucha. Ma także hamulec ręczny i dzwonek. Posiada specjalny pasek łączący wózek z rodzicem, uniemożliwiając samoistne toczenie wózka. Wcale nie musisz mieć dwóch wózków. Do modelu X-Run zamontujesz gondolę oraz fotelik samochodowy wielu marek. Treningi biegowe można rozpocząć od 6. miesiąca życia dziecka, poczekajcie, aż maluszek troszkę podrośnie i będzie stabilnie siedział.

Bardzo ważne jest, aby wózek dobrze niwelował nierówności nawierzchni i łatwo się toczył. Duże, pompowane koła to podstawa amortyzacji w takim wózku. Siedzisko, na którym siedzi maluch, nie powinno przenosić drgań. Sprawdzą się siedziska, które nie są sztywno wpięte w ramę wózka a raczej te zawieszone „hamakowo”.

Wyposażcie wózek w niezbędne gadżety

W trakcie joggingu z wózkiem na pewno przyda się w kilka niezbędnych gadżetów. Moskitiera na wózek, aby zawsze podczas pobytu w parku czy lesie osłonić dziecko przed komarami czy kleszczami. Uchwyt na butelkę z wodą, żeby zawsze mieć ją pod ręką w trakcie treningu. Nieduża torba do wózka, aby najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak smoczek, mokre chusteczki czy telefon, mieć zawsze pod ręką, bez konieczności sięgania do kosza na zakupy.

Artykuł sponsorowny