Data publikacji:

Jak się opalić na solarium na brązowo?

Wraz z nadejściem ciepłych dni niejedna kobieta zastanawia się, jak błyskawicznie nadać skórze brązowy odcień. Gdy długie plażowanie lub relaks na tarasie nie wchodzą w grę, pojawia się pomysł, by odwiedzić solarium. Sprawdź, jak się opalić na solarium na brązowo, i co istotne – uniknąć negatywnych konsekwencji kontaktu z lampami UV.
Jak się opalić na solarium na brązowo

Solarium a zdrowie – podstawowe informacje

Na samym początku warto podkreślić, że każde opalanie – również to na solarium – niesie ze sobą negatywne skutki. Atrakcyjne brązowienie skóry to nic innego jak jej naturalna reakcja obronna przed promieniowaniem UV. W przypadku wizyty na solarium skóra narażona jest przede wszystkim na promieniowanie typu UVA i UVB, które mogą przyspieszać jej starzenie. Tak jak intensywne kąpiele słoneczne, solarium ma związek ze zwiększonym ryzykiem rozwoju czerniaka.
Z wizyty na solarium powinny bezwzględnie zrezygnować osoby, które:
 • chorują na schorzenia skóry (np. łuszczycę, grzybicę, opryszczkę),
 • borykają się z chorobami serca, nerek i tarczycy,
 • mają bardzo jasną karnację podatną na oparzenia słoneczne.
 • W Polsce od 2018 roku z solarium mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie.
  Pamiętajmy, że chęć poprawy wyglądu nie powinna przysłaniać tego, co najważniejsze – zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia.

  Bezpieczne korzystanie z solarium

  Oczywiście, okazjonalna i przeprowadzona zgodnie z zasadami bezpiecznego opalania wizyta w solarium nie powinna wyrządzić organizmowi żadnych szkód. Wiele kobiet odwiedza solarium raz w roku, by przygotować skórę na lato, bądź przed ważnymi wydarzeniami, takimi jak ślub.
  Jeśli nie dotyczą cię przeciwwskazania, możesz odwiedzić solarium – pod pewnymi warunkami.

  Opalaj skórę stopniowo

  W każdym solarium znajdziesz lampy o różnej mocy działania. Nawet jeśli chcesz błyskawicznie się opalić, nie korzystaj z opalania pod lampą o najmocniejszym działaniu. W ten sposób nabawisz się wyłącznie oparzeń.
  Zacznij wizyty od najsłabszej lampy, stopniowo przechodząc na kolejne poziomy. Obsługa solarium pomoże dobrać ci moc lampy odpowiednią do twojego fototypu i zarekomenduje, jak często się opalać, by uzyskać pożądany efekt.

  Stosuj krem z filtrem UV

  Nie zapominaj, że solarium szkodzi skórze tak jak naturalne słońce. Ochrona ciała za pomocą kremu z wysokim filtrem to absolutna konieczność. Lepiej uzyskiwać opaleniznę wolniej, ale bezpieczniej.

  Chroń znamiona

  Przed wizytą na solarium za pomocą plastra zabezpiecz znamiona barwnikowe na skórze. Ekspozycja na działanie promieni UV może powodować ich podrażnienie, a nawet zwiększać ryzyko nowotworu.

  Jak opalić się na brązowo w solarium?

  Nie można ukrywać, że każda kobieta korzystająca z solarium chce uzyskać jak najszybsze rezultaty. Podpowiadamy, co zrobić, aby móc cieszyć się opalenizną w jak najkrótszym czasie.

  Przed wizytą na solarium

  Wykonaj peeling i nawilżanie skóry

  Przed wizytą na solarium weź prysznic oraz wykonaj staranny peeling. Złuszczenie martwego naskórka ułatwi promieniom UV dotarcie w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu dojdzie do szybszej produkcji barwnika – melaniny. Po kąpieli nanieś na skórę nawilżający balsam, który uchroni ją przed wysuszeniem.

  Stosuj suplementy z beta-karotenem

  Jeszcze przed zaplanowaną wizytą w solarium możesz suplementować beta-karoten, który odpowiada za zdrowy koloryt skóry i prawidłową produkcję jej naturalnego barwnika.

  Na solarium

  Nanieś na skórę filtr UV

  Jak wspomnieliśmy, podczas każdego opalania to absolutny must have. Wybierz kosmetyk o lekkiej formule i dokładnie wmasuj go w całe ciało. Nie zapominaj także o kremie z filtrem UV na twarz.

  Zastosuj przyspieszacz opalania

  Gdy krem z filtrem już się wchłonie, nanieś na skórę preparat przyspieszający opalanie. Wiele tego typu kosmetyków znajdziesz w drogeriach internetowych. Balsamy i kremy przyspieszające opalanie zawierają składniki wspomagające pigmentację skóry – na przykład wyciąg z marchwi lub orzechów. Z nimi na pewno opalenizna pojawi się szybciej.

  Po wizycie na solarium

  Balsam brązujący

  Po najbliższej kąpieli nanieś na skórę balsam brązujący, który spotęguje efekt uzyskany na solarium.

  Utrwalacz opalenizny

  Ciekawym produktem jest również utrwalacz opalenizny. To intensywnie nawilżający balsam, który przedłuży obecność ciemnego barwnika w skórze. Możesz stosować go nawet codziennie.

  Jak opalić się na brązowo bez solarium?

  Wypróbuj samoopalacz

  Jeśli chcesz przyciemnić odcień skóry, nie ryzykując jej zdrowiem, warto wypróbować jeden z kosmetyków samoopalających. Obecne produkty tego typu zapewniają bardzo naturalne efekty, a ponadto intensywnie pielęgnują skórę. W internetowych drogeriach czekają na ciebie samoopalacze do ciała i twarzy, które możesz stosować przez cały rok!

  Opalanie natryskowe

  Innym substytutem solarium jest opalanie natryskowe, bardzo popularne w ostatnich latach. Zabieg polega na pokryciu ciała specjalnym preparatem wydzielanym z dyszy pod ciśnieniem. Substancja ma działanie barwiące i szybko nadaje skórze ciemny odcień bez konieczności wystawiania jej na słońce. Opalanie natryskowe to zabieg dostępny w dobrych gabinetach kosmetycznych.

  Jak opalić się w solarium na brązowo? Podsumowanie

  Każde opalanie, również to na solarium, niesie ze sobą ryzyko przesuszenia skóry, przyspieszenia jej starzenia oraz poważniejszych konsekwencji, takich jak czerniak. Jeśli decydujesz się na wizytę w solarium, pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Piękną opaleniznę w krótkim czasie pomogą ci uzyskać przede wszystkim dobrze dobrane kosmetyki.
  Zdjęcie: Evanto Elements