Data modyfikacji:

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Drugi podbródek to zmora wielu z nas – starszych, młodszych, bardziej i mniej „okrągłych”. Czasami występuje nawet u osób naprawdę szczupłych! To jeden z mankamentów, który mocno szpeci i bardzo irytuje. Czy są jakieś sposoby, aby się go pozbyć? Oczywiście!

jak pozbyć się drugiego podbródka

Drugi podbródek – przyczyny

Najczęstsza przyczyna występowania drugiego podbródka to nadwaga i gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy. Są jednak i inne powody – stanowią one zarazem wyjaśnienie, dlaczego czasami drugi podbródek pojawia się u osób bardzo szczupłych.

Bardzo duży wpływ mają tutaj geny. U niektórych tkanka układa się w taki sposób, że nawet niewielka, prawidłowa ilość tłuszczu generuje „dublowanie” się podbródka.

Nie bez znaczenia jest także utrata jędrności skóry – drugi podbródek może pojawić się po długim procesie odchudzania albo po 50-tce, gdy skóra w naturalny sposób traci swoją sprężystość. Nie bez znaczenia jest także niewłaściwa postawa ciała, czyli garbienie się i częste pochylanie głowy.

Sprawdź również, na czym polega joga twarzy.

Ćwiczenia na drugi podbródek – czy są skuteczne?

Jednym ze sposobów na pozbycie się problemu są odpowiednie ćwiczenia. Ich skuteczność nie jest bardzo wysoka, ale regularnie wykonywane pomogą w pewnym stopniu zmienić wygląd szyi. Najlepsze ćwiczenia na podwójny podbródek to:

Buziaki

Usiądź na krześle, wyprostuj kręgosłup i lekko unieś głowę. Ułóż usta jak do pocałunku, następnie zacznij je „wyciągać” (jakbyś chciała lub chciał dosięgnąć czegoś ustami). Powtarzaj to ćwiczenie przez około 5 minut.

Dzięki temu pracują mięśnie szyi, co z kolei sprawia, że tkanka zaczyna się nieco inaczej układać. Możesz dotknąć szyi w trakcie ćwiczenia, wyczujesz pracę mięśni. Jeśli będziesz wykonywać taki trening przez kilka tygodni, drugi podbródek stanie się nieco mniej widoczny.

Szeroko otwarte usta

Usiądź na krześle, wyprostuj się, pod brodę włóż piłkę do tenisa, następnie zacznij otwierać usta – tak szeroko, jak tylko jesteś w stanie (przestań, gdy odczujesz dyskomfort). Wytrzymaj 5 sekund, zrób sobie 5 sekund przerwy, powtórz. Takie ćwiczenia na podbródek należy powtarzać codziennie przez około 5 minut. 

Jak pozbyć się drugiego podbródka przy pomocy zabiegów?

Ćwiczenia na podwójny podbródek nie przyniosą spektakularnych efektów – te zauważysz tylko i wyłącznie jeżeli poddasz się kilku zabiegom. 

Drugi podbródek zniknie całkowicie, szybko i na długo (na około 2-3 lata), jeżeli zdecydujesz się na zabieg podnoszenia go przy użyciu nici wchłanialnych. Metoda ta jest bezinwazyjna, niemal bezbolesna, nie pozostawia blizn i nie wywołuje alergii. Jedyną wada jest cena – zabieg tego typu kosztuje zazwyczaj około 2 tysiące złotych.

Jak się pozbyć drugiego podbródka przy pomocy innych zabiegów? Możesz zdecydować się na lipolizę ultradźwiękową (rozbijanie komórek tłuszczowych), która kosztuje około 4 tysiące złotych, możesz też wybrać dwa razy tańszą lipolizę laserową. Oba te zabiegi przynoszą zazwyczaj całkiem przyzwoite, zadowalające efekty. 

Podwójny podbródek – a może dieta?

Jeśli podejrzewasz, że twój podwójny podbródek jest związany z nadwagą, nie myśl jeszcze o zabiegach. O wiele lepszym rozwiązaniem – nie tylko pod kątem wyglądu, ale również zdrowia, jest przejście na dietę.

Zacznij ograniczać spożycie kalorii, nie jedz późnym wieczorem i w nocy, zrezygnuj ze słodyczy na rzecz owoców czy orzechów i skończ z gazowanymi, słodkimi napojami, a dość szybko zauważysz pierwsze, motywujące do dalszych działań efekty. Po roku zdrowej diety drugi podbródek może być już tylko przykrym wspomnieniem.

Autor: R. Wojtaś