Dzięki temu masz pewność, że zapewnisz cieńszej i delikatniejszej skórze nawilżenie oraz odżywienie, którego potrzebuje. Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?
Zacznij od punktowego nałożenia odrobiny produktu nie tylko pod okiem, ale także na powiece, tuż pod łukiem brwiowym, oraz wokół kości policzkowej. Aplikację wykonuj od zewnątrz do wewnątrz, a następnie delikatnie wklep kosmetyk. Poczekaj, aż się wchłonie i dopiero wtedy przystąp do kolejnych etapów pielęgnacji.
To właśnie ten etap pozwala na usunięcie ze skóry wszelkich zanieczyszczeń, które zgromadziły się na niej w ciągu dnia – kurzu, pyłu, resztek makijażu czy martwego naskórka, oraz przygotowanie jej na przyjęcie cennych składników aktywnych zawartych w stosowanym kremie pod oczy.
W ciągu nocy skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia i odżywienia, podczas gdy w dzień wymaga skutecznej ochrony przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.
Aby wzmocnić działanie stosowanego kremu pod oczy, możesz przechowywać go w lodówce. Schłodzona formuła zapewni ci odświeżenie o poranku oraz zmniejszy ewentualną opuchliznę i inne objawy zmęczenia po nieprzespanej nocy.
Nieodpowiedni sposób nałożenia kosmetyku może nie tylko zmniejszyć jego działanie, ale także powodować zmarszczki i podrażnienia.
Jednym z najpopularniejszych błędów jest rozcieranie kremu pod oczami. Zamiast tego należy delikatnie i dokładnie wklepać kosmetyk w skórę, a następnie pozostawić go do całkowitego wchłonięcia.
Dzięki temu nie rozprowadzisz go po reszcie twarzy, a tym samym wszystkie cenne substancje zostaną dostarczone tam, gdzie powinny.Po aplikacji kosmetyku pojawiają się zaczerwieniania, podrażnienia i łzawienie? O ile stosowana formuła nie wywołuje reakcji alergicznej, to istnieje łatwy sposób, aby tego uniknąć.
Jak w takim razie nakładać krem pod oczy? Wystarczy uważać, aby nie rozprowadzać go bezpośrednio przy wewnętrznych kącikach i dolnej linii rzęs.