Data modyfikacji:

Jak nakładać krem pod oczy? Techniki poprawnej aplikacji

Pozornie prosta czynność, którą wykonujesz codziennie, może okazać się trudniejsza, niż mogłoby się wydawać. Mowa o aplikacji kremu pod oczy – kosmetyku do zadań specjalnych, który działa nawilżająco, odżywczo, regenerująco i przeciwzmarszczkowo. Od czego zacząć pielęgnacyjny rytuał i jak powinno się nakładać krem pod oczy? Znamy odpowiedź!
krem pod oczy

Jak nakładać krem pod oczy?

Czy wiedziałaś, że to właśnie krem pod oczy powinien być pierwszym kosmetykiem, który nakładasz na dokładnie oczyszczoną twarz? Wybierz najlepszy kosmetyk do mycia twarzy!

Dzięki temu masz pewność, że zapewnisz cieńszej i delikatniejszej skórze nawilżenie oraz odżywienie, którego potrzebuje. Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?

Zacznij od punktowego nałożenia odrobiny produktu nie tylko pod okiem, ale także na powiece, tuż pod łukiem brwiowym, oraz wokół kości policzkowej. Aplikację wykonuj od zewnątrz do wewnątrz, a następnie delikatnie wklep kosmetyk. Poczekaj, aż się wchłonie i dopiero wtedy przystąp do kolejnych etapów pielęgnacji.

Oczyszczanie i masaż – to od nich należy zaczynać aplikację kremu pod oczy

Cały rytuał pielęgnacyjny należy rozpocząć od oczyszczenia skóry. Możesz to zrobić przy pomocy żelu, pianki lub mieszanki olejków. Dlaczego jest to tak ważne?

To właśnie ten etap pozwala na usunięcie ze skóry wszelkich zanieczyszczeń, które zgromadziły się na niej w ciągu dnia – kurzu, pyłu, resztek makijażu czy martwego naskórka, oraz przygotowanie jej na przyjęcie cennych składników aktywnych zawartych w stosowanym kremie pod oczy.

Kolejnym krokiem, który jest bardzo często pomijany przez kobiety, jest masaż twarzy. Delikatne ruchy okolic oczu to najlepszy sposób na pobudzenie mikrokrążenia i zwiększenie napięcia cery. W efekcie po aplikacji kremu pod oczy substancje łatwiej i szybciej przenikają do głębszych warstw skóry.

Rano czy wieczorem – kiedy nakładać krem pod oczy?

Wiesz już, jak prawidłowo nakładać krem pod oczy. Czas sprawdzić, kiedy tak naprawdę należy go aplikować. Odpowiedź jest prosta – i rano, i wieczorem! Dlaczego?

W ciągu nocy skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia i odżywienia, podczas gdy w dzień wymaga skutecznej ochrony przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Aby wzmocnić działanie stosowanego kremu pod oczy, możesz przechowywać go w lodówce. Schłodzona formuła zapewni ci odświeżenie o poranku oraz zmniejszy ewentualną opuchliznę i inne objawy zmęczenia po nieprzespanej nocy.

Jak poprawnie nakładać krem pod oczy? Unikaj tych błędów!

Sposób, w jaki nakładasz krem pod oczy, jest niezwykle ważny. Dlaczego? Prawidłowa aplikacja to przede wszystkim gwarancja maksymalnego wchłaniania przez skórę zamkniętych w formule cennych składników aktywnych.

Nieodpowiedni sposób nałożenia kosmetyku może nie tylko zmniejszyć jego działanie, ale także powodować zmarszczki i podrażnienia.

Jednym z najpopularniejszych błędów jest rozcieranie kremu pod oczami. Zamiast tego należy delikatnie i dokładnie wklepać kosmetyk w skórę, a następnie pozostawić go do całkowitego wchłonięcia.

Dzięki temu nie rozprowadzisz go po reszcie twarzy, a tym samym wszystkie cenne substancje zostaną dostarczone tam, gdzie powinny.

Po aplikacji kosmetyku pojawiają się zaczerwieniania, podrażnienia i łzawienie? O ile stosowana formuła nie wywołuje reakcji alergicznej, to istnieje łatwy sposób, aby tego uniknąć.

Jak w takim razie nakładać krem pod oczy? Wystarczy uważać, aby nie rozprowadzać go bezpośrednio przy wewnętrznych kącikach i dolnej linii rzęs.