Świerzb - jakie daje objawy?
Charakterystyczne dla schorzenia jest nasilanie się objawów w porze wieczornej, zwłaszcza po ciepłej kąpieli, kiedy to aktywność pasożyta wzrasta, powodując nieprzyjemne swędzenie. Towarzyszą temu wykwity skórne w postaci krostek, grudek i pęcherzyków w okolicach pępka, zgięciach i fałdach skóry, na nadgarstkach, pośladkach, dłoniach i podeszwach stóp.
Czym leczyć świerzb?
Leki stosowane w przebiegu świerzbu w większości są na receptę i mają postać kremów i maści. Leczenie uzupełnia się poprzez domowe sposoby walki ze świerzbem. Jak zapobiegać świerzbowi? Przede wszystkim należy dbać starannie o higienę osobistą.
Świerzb - domowe sposoby na leczenie
Leczenie domowe świerzbu polega na stosowaniu produktów łatwo dostępnych, które pomogą ci raz na zawsze wygonić pasożyta, stopniowo zmniejszając świąd.Oto nasze polecane 10 sposobów na pozbycie się świerzbu.
1) Ocet spirytusowy - sposób uznawany za najbardziej skuteczny, bo zabija świerzbowca i jego jaja. Przez 2 tygodnie po 2 razy dziennie wmasowuj ocet w całe ciało (z pominięciem błon śluzowych). Możesz też stosować okłady z octu. Zwilż nim wacik i przykładaj na miejsca zmienione chorobowo.