Data publikacji:

Jak ćwiczyć mięśnie twarzy? Odmładzająca gimnastyka

Twarz człowieka składa się z ponad 50 mięśni. Mimo to, nie każdy pamięta o ich regularnym trenowaniu. Tymczasem gimnastyka twarzy jest bardzo ważna dla utrzymania jej młodego wyglądu. Efektów porównywalnych do tych, które daje facefitness, nie zapewni ci żaden krem. Sprawdź, jak ćwiczyć mięśnie twarzy – możesz to robić dosłownie wszędzie!
Jak ćwiczyć mięśnie twarzy

Mięśnie twarzy, czyli rusztowanie dla skóry

Ludzka twarz zbudowana jest z ponad 50 mięśni, a każdy z nich pełni odrębną funkcję. To dzięki nim śmiejemy się, wyrażamy złość, smutek, zdziwienie. Mięśnie twarzy pozwalają nam komfortowo spożywać posiłki, a nawet mrugać.
Z wiekiem na skutek naturalnych procesów starzenia siła mięśni twarzy spada, przez co stają się mniej sprężyste. To samo dzieje się z przyczepioną do nich skórą. Właśnie dlatego najlepsze kosmetyki odmładzające nie zdziałają cudów, jeśli mięśnie twarzy zostaną zaniedbane. Na zły stan mięśni twarzy wpływ ma również chroniczny stres, a także zmęczenie czy niezdrowy tryb życia – nadużywanie papierosów i alkoholu, niedostateczna ilość wypijanej wody oraz nieodpowiednia dieta.
Facefitness, zwany także gimnastyką lub jogą twarzy, zyskuje w ostatnim czasie wielką popularność. Proste i relaksujące ćwiczenia, które każdy może wykonać w domu, dają naprawdę spektakularne efekty. Jeśli więc chcesz, by twoja twarz prezentowała się młodziej, koniecznie dowiedz się więcej o facefitnessie.

Czym jest trening mięśni twarzy?

Aktywność zwana facefitnessem popularna była już około sto lat temu. To nieinwazyjny i łatwy sposób na poprawę siły i sprężystości mięśni, a tym samym skóry.
Niektórzy sądzą, że regularnie wykonywany trening mięśni twarzy daje efekty porównywalne do liftingu. Tak jak na pozostałych częściach ciała, trenowane mięśnie skracają się, stają się jędrne i twardsze. Dzięki temu skóra zyskuje o wiele lepsze podparcie i w naturalny sposób napina się. W połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz odpowiednio dopasowaną pielęgnacją

Jak poprawić mimikę twarzy?

Aktywność zwana facefitnessem popularna była już około sto lat temu. To nieinwazyjny i łatwy sposób na poprawę siły i sprężystości mięśni, a tym samym skóry.
Jakie są zalety gimnastyki twarzy?
 • Może ją wykonywać każdy. Gimnastyka twarzy jest dobra po 50. roku życia, jak również w młodości.
 • Nie potrzebujesz do niej żadnych specjalistycznych sprzętów.
 • Daje szybkie, pozytywne efekty.
 • Poprawia nie tylko stan mięśni, ale i skóry, pobudzając krążenie.
 • Możesz trenować nawet codziennie i to wszędzie – w pracy, w samochodzie czy w domu.
 • Jest bardzo relaksująca – gimnastyka twarzy może być traktowana jako forma odpoczynku po stresującym dniu.
 • Jak ćwiczyć mięśnie twarzy? Przygotowanie

  Facefitness możesz praktykować nawet codziennie. Jest to wręcz zalecane, aby szybko zauważyć pozytywne efekty jego działania. Pamiętaj, że gimnastykę twarzy wykonuje się na oczyszczonej skórze. Warto ćwiczyć po wieczornym demakijażu.
  Jak przygotować skórę do gimnastyki?
 • Starannie zmyj makijaż, oczyść twarz i nanieś na nią ulubiony krem. Możesz zastosować także olejek do masażu.
 • Zastosuj rozgrzewkę mięśni twarzy. Szybko opukuj je opuszkami palców przez 10 sekund, a następnie lekko podszczypuj. Skóra powinna stać się lekko zaróżowiona. Do rozgrzewki przed treningiem mięśni twarzy możesz również wykorzystać specjalny kamień do masażu lub roller.
 • Skuteczne ćwiczenia na mięśnie twarzy

  Poszczególne ćwiczenia mięśni twarzy pozwolą ci poprawić jędrność skóry, a nawet zmniejszyć widoczność zmarszczek. Wypróbuj proste i skuteczne ćwiczenia mięśni twarzy dla mężczyzn i kobiet.

  1. Ćwiczenie na lwią zmarszczkę

  Przyłóż do czoła dłoń i mocno przyciskaj ją do miejsca pomiędzy brwiami przez 10 sekund. Lekko zwolnij ucisk, nie odrywając dłoni. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

  2. Ćwiczenie mięśnia okrężnego ust

  Masz tzw. zmarszczki palacza? Wypróbuj następujące ćwiczenie: schowaj wargi do środka ust, a następnie mocno je zaciśnij na 10 sekund. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

  3. Ćwiczenie na kurze łapki

  Palcem wskazującym i środkowym delikatnie wyciągnij zewnętrzny kącik oka ku górze, jednocześnie mrużąc oczy. Powtórz 10 razy.

  4. Ćwiczenie na drugi podbródek

  Mocno wyciągnij szyję ku górze, a następnie wysuń żuchwę do przodu. Przytrzymaj przez 10 sekund. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

  5. Ćwiczenie na jędrne policzki

  By wygładzić bruzdy nosowo-wargowe, mocno nadymaj policzki, wstrzymując w nich powietrze przez 5 sekund. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.

  Trening mięśni twarzy – efekty

  Wiele osób sądzi, że facefitness daje błyskawiczne efekty. Już po kilku dniach trenowania twarz wydaje się bardziej wypoczęta i zrelaksowana. Wykonując ćwiczenia mięśni twarzy, na pewno zauważysz poprawę kondycji skóry, która stanie się lepiej ukrwiona oraz gładsza. Gimnastyka twarzy, jako forma masażu, redukuje także drobne przebarwienia i nadaje cerze zdrowy koloryt.

  Jak ćwiczyć mięśnie twarzy? Podsumowanie

  Ćwiczenia mięśni twarzy to nieinwazyjny sposób na jej ujędrnienie i pozbycie się zmarszczek. Można wykonywać je nawet codziennie, a sam trening nie wymaga specjalnych umiejętności. Jeśli chcesz odmłodzić twarz bez radykalnych metod, zatroszcz się o mięśnie. Efekty na pewno cię zaskoczą.
  Zdjęcie: Evanto Elements