Data publikacji:

Duo Fem czy Climea? Co wybrać?

Menopauza dla większości kobiet jest trudna do zniesienia. Pojawiają się dolegliwości, które mają negatywny wpływ na jakość życia. Wiele kobiet czas przekwitania utożsamia z utratą kobiecości. Panie mogą obawiać się, że przestaną być postrzegane jako atrakcyjne. Na szczęście w XXI wieku kobiety dojrzałe mogą zatrzymać młody wygląd. Mogą też złagodzić objawy menopauzy za pomocą skutecznych preparatów. Sprawdź, czy dla ciebie będzie lepszy Duo Fem, czy Climea?
duo fem czy climea

Climea Forte czy Duo Fem? Co wybrać?

Climea Forte i Duo Fem to naturalne preparaty dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Stanowią alternatywę dla hormonalnej terapii zastępczej. Zwalczają typowe objawy menopauzy, które zazwyczaj pojawiają się u kobiet w wieku 40 - 52 lat:
  • stany niepokoju,
  • ataki paniki,
  • nerwowość,
  • ataki duszności,
  • obfite pocenie się (zwłaszcza w nocy),
  • uderzenia gorąca,
  • problemy z libido,
  • nadmierne zmęczenie,
  • stany depresyjne,
  • problemy z koncentracją.
Inne dokuczliwe objawy przekwitania to między innymi kołatanie serca, tycie oraz nietrzymanie moczu. Takowe należy zwalczać za pomocą leków, diety i odpowiednich zabiegów czy ćwiczeń.

Climea Forte – dawkowanie

Climea Forte w swoim składzie zawiera izoflawony sojowe, witaminy (D, E i B6), wyciąg z szyszek chmielu, nasiona lnu i wapń. Suplement diety należy zażywać raz dziennie. Czas suplementacji wynosi 6 miesięcy. Po tym terminie dalsze zażywanie Climea Forte należy skonsultować z lekarzem. Jeśli chodzi o Climea Forte a ciśnienie, to podczas menopauzy może wystąpić problem z podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi. Tego typu objawy trzeba jednak skonsultować z kardiologiem lub z lekarzem pierwszego kontaktu. Climea opinie ma dobre. Kobiety są zadowolone z efektów terapii tym suplementem diety i jego atrakcyjną ceną.
Dla kobiet, którym zależy na ładnym wyglądzie skóry, włosów i paznokci, dedykowany jest suplement diety Climea Forte Plus. Bazowy skład został rozszerzony o witaminę A, biotynę, selen i jod.

Duo Fem – w jakim wieku zacząć stosować?

Duo Fem to zestaw tabletek o naturalnym składzie do stosowania na dzień i na noc. W skład tabletki przeznaczonej do użycia w ciągu dnia wchodzi koniczyna czerwona, magnez, cynk, witaminy (D, C, B6) oraz chrom. Tabletka przeznaczona na noc składa się z czerwonej koniczyny, wyciągu z szyszek chmielu, melisy, cynku i witamin (D, E, C). Producent Duo Fem nie wskazał przeciwwskazań do stosowania tego preparatu. Wyjątkiem jest nadwrażliwość czy uczulenie na składniki suplementu diety.

Duo Fem a waga

W trakcie menopauzy może wystąpić problem z przybieraniem na wadze. Nadprogramowe kilogramy mogą pojawić się dość szybko. Ich utrata raczej nie będzie już taka łatwa. Przyczyną może być spowolniony metabolizm, a także brak czasu na zajęcia ruchowe. Chrom może zmniejszyć apetyt i odwrócić uwagę od słodyczy. Podjadanie wszelkiego typu przekąsek i nieodpowiednie żywienie to prosta droga do otyłości. Dodatkowe kilogramy mogą źle wpływać na samopoczucie. Dlatego zawierający chrom Duo Fem jest korzystnym rozwiązaniem dla kobiet, które wiedzą, że mają tendencje do tycia i już odczuwają przyrost masy ciała.
Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.