Data publikacji:

Depilacja bikini: krem, wosk, laser czy maszynka? Co wybrać? Poradnik i wskazówki, jak depilować miejsca intymne

Zastanawiasz się, jaka depilacja bikini jest najskuteczniejsza? Do wyboru masz klasyczne maszynki, wszelkie kremy, wosk, a także zabieg laserem wykonany w profesjonalnym gabinecie. Na co więc się zdecydować? Jakie wady i zalety ma każda z metod? O tym opowiadamy w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury po dawkę kompleksowej wiedzy!
depilacja bikini

Depilacja bikini – poznaj rodzaje depilacji i wybierz najlepszą!

Jaka depilacja bikini będzie najlepsza? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W końcu dla jednych kobiet najważniejsza jest trwałość przeprowadzonej depilacji, a dla innych cena jej wykonania. Aby więc dowiedzieć się, jaki rodzaj depilacji będzie dla ciebie najlepszy, najpierw musisz dowiedzieć się wszystkiego na temat poszczególnych jej rodzajów – poznać plusy i minusy. Wady i zalety. Właśnie dlatego powstał nasz poradnik. Poniżej omawiamy najpopularniejsze rodzaje depilacji bikini, abyś mogła wybrać sposób najlepszy dla siebie.

Bikini – depilacja maszynką. Plusy i minusy

Depilacja bikini maszynką zdecydowanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów pozbycia się niechcianych włosów z miejsc intymnych. Dlaczego? Ponieważ taka depilacja jest tania i szybka. Co więcej, wykonasz ją w zaciszu swojej łazienki bez konieczności kupowania specjalistycznych sprzętów. Musisz mieć jedynie dobrą maszynkę oraz piankę lub krem do depilacji miejsc intymnych - taki kosmetyk nawilży skórę, ułatwi maszynce poślizg i zapobiegnie późniejszym podrażnieniom.
Jakie są plusy depilacji maszynką? Przede wszystkim to, że taka depilacja jest tania. Po drugie, wykonasz ją szybko i praktycznie wszędzie – nawet w podróży.
Czy depilacja bikini maszynką ma jakieś minusy? Niestety tak i wie o tym z pewnością każda kobieta, która chociaż raz korzystała z tego sposobu depilacji. Przede wszystkim trwałość. Po goleniu się maszynką włosy zaczynają odrastać już nawet po 2–3 dniach (w zależności od osoby). Dzieje się tak, ponieważ maszynka ucina włosy przy skórze, a więc te szybko rosną.
Po drugie, depilacja maszynką może prowadzić do podrażnień. Co więcej, podczas odrastania włosów odczucia też nie są zbyt przyjemne – skóra swędzi i nierzadko piecze. Taka depilacja jest też mniej ekologiczna – maszynki jednorazowe należy wyrzucać po każdym użyciu. Alternatywą jest tutaj maszynka z wymiennymi wkładami.

Depilacja bikini kremem – krem do depilacji czy maszynka? Co sprawdzi się lepiej?

Czym jest depilacja kremem? Chodzi o depilację kremem, który nakładamy na wybrane partie ciała, zostawiamy na kilkanaście minut, a krem rozpuszcza włosy i my później powinniśmy bez problemu zmyć je podczas kąpieli lub usunąć specjalną plastikową szpatułką dołączoną do opakowania. Taka depilacja z założenia ma być bezbolesna i nie powodować podrażnień tak jak maszynka.
Wszystko brzmi idealnie. Ale jak to wygląda w praktyce? Czy kremy do depilacji bikini są bezpieczne?
Depilacja kremem działa dobrze na włosy, które nie są zbyt grube i twarde, np. te na twarzy, rękach, a czasem na nogach. Niestety gorzej radzi sobie z owłosieniem z miejsc intymnych. Efekt? Nawet mocny krem może nie być w stanie usunąć całego owłosienia. Później wybrane partie musimy więc zgolić maszynką.
Kolejnym minusem depilacji kremem może być to, że taki krem może uczulać. Dlatego jeśli chcesz wypróbować tę metodę, to najpierw przeprowadź próbę uczuleniową, np. na nadgarstku. Jeśli skóra mocno piecze, pali lub co gorsza pojawiają się na niej jakieś zmiany, np. pęcherze, to znaczy, że jesteś uczulona na konkretny krem i pod żadnym pozorem nie nakładaj go w miejscach intymnych!
Wykonując depilację bikini kremem, wybieraj kremy do depilacji miejsc intymnych – takie kremy są zazwyczaj silniejsze w działaniu i mają więcej składników łagodzących ewentualne podrażnienia.
Co z trwałością takiej depilacji? Po depilacji kremem włoski odrastają wolniej niż po depilacji maszynką. Zazwyczaj efekt utrzymuje się od 5 do 10 dni. Jest to więc ciekawa alternatywa, ale musisz pamiętać, że taka depilacja nie zawsze usuwa od razu wszystkie włosy – zwłaszcza jeśli stosujesz taki krem do depilacji bikini.

Depilacja bikini woskiem

Depilacja bikini woskiem na wiele zwolenniczek. Dlaczego? Ponieważ efekt takiej depilacji utrzymuje się długo w porównaniu do depilacji maszynką czy kremem. Ile? Od 3 do nawet 6 tygodni – w zależności od konkretnej osoby. Skąd taka duża trwałość? Depilacja woskiem wyrywa wszystkie włosy razem z cebulkami, a więc ich wzrost jest znacznie wolniejszy.
Niestety depilacja bikini bywa dość bolesna. Ponadto nie radzimy wykonywać jej w domu. Jeśli nigdy nie miałaś doświadczenia z woskiem kosmetycznym, to w celu depilacji bikini udaj się do profesjonalnego gabinetu. Woskiem można się poparzyć, a nieumiejętnie zerwane plastry skutkują ranami i silnymi podrażnieniami na ciele.
Minusem depilacji woskiem może być to, że taki rodzaj depilacji sprzyja wrastaniu włosków. Aby temu zapobiegać, należy więc wykonywać peelingi i masować wydepilowaną skórę. Możesz też szorować ciało szczotką, ale w przypadku depilacji bikini nie jest to najlepszym rozwiązaniem.
A jak wygląda cena depilacji bikini woskiem? Powinna ona być w przedziale między 50 do 100 zł. Wyjątek? Użycie lepszej jakości wosku lub pełna depilacja, tzw. brazylijska. Wówczas koszty depilacji woskiem wzrosną.

Depilacja laserowa bikini – wszystko o zabiegu

Depilacja laserowa jest depilacją trwałą, co oznacza, że seria zabiegów laserem usuwa 80% owłosienia na stałe. Pozostałe włoski są na tyle cienkie i słabe, że zazwyczaj odpadają same albo wystarczy delikatnie je golić raz na kilka tygodni. Depilację laserową wykonasz tylko w profesjonalnych gabinetach. Co więcej, aby efekt był skuteczny, należy wykonać serię zabiegów – zazwyczaj około sześciu. Minusy depilacji laserem? Przede wszystkim wysoka cena. Niektóre osoby uważają też, że depilacja laserem może być bolesna. Ale to już mocno indywidualna kwestia. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej bikini, to obejrzyj poniższy filmik.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.