Data modyfikacji:

Jaki zegarek z ciśnieniomierzem wybrać?

Każdy chce być zdrowy – nie ulega to żadnej wątpliwości. Szybki styl życia powoduje, że wiele osób dość często o tym zdrowiu zapomina. Mało kto prognozuje, że może ono ulec pogorszeniu. Może też być zmienne wraz z upływem lat. Najważniejsza w utrzymaniu zdrowia jest profilaktyka. Kiedyś pomiaru ciśnienia krwi trzeba było dokonywać za pomocą ciśnieniomierza. Dzisiaj technologia proponuje inne rozwiązania. Sprawdź, jaki zegarek z ciśnieniomierzem będzie dla ciebie najlepszy!
Jaki zegarek z ciśnieniomierzem wybrać?

Dlaczego warto jest kontrolować ciśnienie krwi?

Profilaktyka zdrowia w Polsce stale kuleje. Chociaż mówi się o niej coraz głośniej, to w praktyce jest to sprawa spychana na boczny tor. Lekarze pierwszego kontaktu i specjaliści chcą leczyć konkretne choroby. Mało który lekarz pierwszego kontaktu interesuje się dobrym zdrowiem pacjentów. Niejednokrotnie pacjenci narzekają na problemy z uzyskaniem skierowań na badania profilaktyczne. Sporo osób idzie do lekarza dopiero, gdy zaczyna się źle czuć.
Nadciśnienie tętnicze to choroba pojawiająca się z wielu powodów. Wymaga stałego leczenia. Nieleczona może wpłynąć na pogorszenie kondycji zdrowotnej. Wysokie ciśnienie tętnicze krwi to zagrożenie udarem lub zawałem. Tak ciężkim chorobom zdecydowanie lepiej jest zapobiegać. Leczenie ma charakter długotrwały. Nie zawsze możliwy jest powrót do dawnej formy. Dlatego zegarek z ciśnieniomierzem to rewelacyjna sprawa dla osób dbających o swoje zdrowie. Jest to zdecydowanie wygodniejsza formuła pomiaru RR niż ciśnieniomierze tradycyjne. Te ostatnie wymagają umiejętności wykonywania pomiarów. Zajmują sporo miejsca w torebce lub w aktówce. Nie pozwalają na dyskretną kontrolę ciśnienia krwi. Zegarek, który mierzy ciśnienie, nie wywołuje niepotrzebnych pytań.

Zegarek z ciśnieniomierzem nie tylko dla fanów aktywnego stylu życia

Tradycyjne zegarki za jakiś czas będą kupowane raczej przez koneserów. Nowocześni ludzi oczekują, że zegarek będzie im oferował dużo więcej niż sprawdzanie czasu. Kontrola parametrów życiowych wydaje się stanowić minimum tych oczekiwań. Takie możliwości zegarka są niezwykle pomocne dla osób uprawiających sport. Nie ma znaczenia, czy ktoś uprawia go zawodowo, czy amatorsko. Podczas takiej aktywności dobrze jest wiedzieć, kiedy trzeba przystopować i odpocząć.
Takie pomiary są bardzo ważne u osób początkujących. Ludzie, którzy długo prowadzili siedzący tryb życia, nie będą mogli pochwalić się dobrą kondycją fizyczną. Takową zdobywa się stopniowo. Osoby początkujące mogą odczuwać chęć dorównania osobom od dawna uprawiającym sport. Fizycznie nie jest to raczej możliwe. Organizm nie dogoni takich celów. Koniecznością będzie kontrolowanie ciśnienia tętniczego krwi. Posiadanie zegarka z ciśnieniomierzem podczas treningu jest bezcenne!

Czy zegarek z ciśnieniomierzem może zastąpić tradycyjny ciśnieniomierz?

Jeszcze pod koniec XX wieku w szpitalach i w przychodniach dominowały ciśnieniomierze rtęciowe. Potem zastąpiły je z lekka zmodernizowane urządzenia z dużo mniejszym zegarem. Z czasem na rynku pojawiły się ciśnieniomierze elektroniczne. Nie każdy człowiek potrafi prawidłowo nałożyć aparat do mierzenia RR. Pompowanie mankietu do górnej granicy przewidywalnego ciśnienia bywa bolesne. Sama czynność pomiaru może wywoływać stres, przez który nagle wzrasta wynik. W ostatnim czasie pojawił się też zupełnie inny problem. Typowe mankiety są za małe dla osób otyłych. Z tego powodu osoby z otyłością nie mogą w prawidłowy sposób badać swojego RR.
Jak zegarek mierzy ciśnienie krwi? Umożliwia to innowacyjna technologia LED. Wystarczy uruchomić funkcję pomiaru RR. Wynik pojawi się za chwile. Uzyskanie prawidłowego pomiaru wymaga mocnego przylegania zegarka do nadgarstka. W chwili pomiaru ważne jest samopoczucie człowieka. Chodzi o to, by nie było nerwowej atmosfery. Nerwy mogą wywołać gwałtowny skok ciśnienia tętniczego krwi.

Zegarek z większymi możliwościami niż przeciętna państwowa przychodnia

Garmin Fenix 6X Pro to wybitne zjawisko w sektorze innowacyjnych zegarków. W głównej mierze jest dedykowany sportowcom. Skorzystać powinny z niego praktycznie wszystkie osoby, które odczuwają problemy ze zdrowiem. Cena za ten super mechanizm nie powinna być barierą. Produkt umożliwia wezwanie pomocy. Jest to cenna zaleta na wypadek pogorszenia stanu zdrowia. W ataku paniki może się zdarzyć, że ktoś zapomni, jaki jest numer ratunkowy.
Nieco tańsze zegarki Garret to bardzo duży wybór produktów dla każdego. Bogata kolorystyka pozwala na wybór zegarka idealnie pasującego do własnego stylu. Marka jest popularna nie tylko z uwagi na fajny design, ale i wiele funkcjonalności. W ofercie marki znajdują się również zegarki dla osób kochających elegancję. Z łatwością można dobrać zegarki dla całej rodziny (od dzieci, po seniorów).
Zdjęcie: alexstand/Envato Elements
Autor: Dorota Zgutka