Data modyfikacji:

Wybieramy sprzęt do domowej siłowni

Jakich urządzeń nie powinno zabraknąć i które warto mieć, dbając o formę?
Wybieramy sprzęt do domowej siłowni

Posiadanie własnego miejsca do ćwiczeń jest dla wielu spełnieniem marzeń. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać, czekać jak dany sprzęt się zwolni, ani stresować się spojrzeniami innych. Aby podnieść komfort swoich treningów, zaopatrz swoją siłownię w sprzęt umożliwiający przeprowadzenie kompleksowych i zróżnicowanych treningów.

Bieżnia treningowa

Dzięki niej przeprowadzisz trening aerobowy, a przy regularnym użytkowaniu zrzucisz zbędne kilogramy i poprawisz kondycję. Jest to rozwiązanie bezpieczniejsze niż bieganie w terenie, szczególnie gdy w swojej okolicy masz do dyspozycji głównie twardy asfalt zagrażający stawom, a jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia.

Podczas biegu pracuje całe ciało. Ćwicząc na bieżni, wzmacniasz mięśnie nóg i pośladków, spalasz kalorie oraz nadmiar tłuszczu, rzeźbisz sylwetkę, wspierasz funkcjonowanie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.

Bieżnia to urządzenie polecane nie tylko osobom zaawansowanym, ale także totalnie początkującym. Korzystanie z niej jest bezpieczne, a dzięki dodatkowym funkcjom może pozwalać na monitorowanie czynności serca, spalanych kalorii, dostosowywać trening adekwatnie do oczekiwanego celu, Twojego wieku oraz wagi. Na stronie https://www.morele.net/kategoria/bieznie-1492/ jest wiele dostępnych modeli. 

Atlas do ćwiczeń w domu

To urządzenie, które pomoże Ci kompleksowo zadbać o wzmocnienie mięśni wielu partii ciała. W zależności od modelu możesz wykonać na nim trening nóg, rąk, klatki piersiowej, pleców, a także brzucha. Im więcej funkcji oferuje sprzęt, tym z reguły więcej miejsca zajmuje i wyższa jest jego cena. Atlas umożliwia dostosowywanie obciążenia, dzięki czemu możesz z niego korzystać zarówno na początku swojej ścieżki po zdrowie i piękną sylwetkę, jak i na kolejnych stopniach zaawansowania.

Orbitrek - odchudza i modeluje

Zajmuje tyle miejsca co bieżnia, wzmacnia uda, modeluje łydki, podnosi pośladki, rzeźbi talię, poprawia siłę rąk. To jeden z ulubionych sprzętów miłośników cardio. Dodatkowym jego atutem jest fakt, że wykonywane ruchy odbywają się po orbicie, dzięki czemu nie ma takiego obciążenia dla stawów, jak w przypadku bieżni, czy steppera. Na orbitreku mogą śmiało trenować nawet osoby otyłe i kobiety w ciąży (oczywiście za pozwoleniem lekarza prowadzącego).

Rowerek stacjonarny

Doskonale sprawdza się podczas zrzucania zbędnych kilogramów i korzystnie wpływa na układ krwionośny. Podczas pedałowania możesz słuchać swojej ulubionej, motywującej muzyki, a nawet oglądać seriale, jeśli to pozwoli Ci wydłużyć trening. Rowerek zalecany jest również osobom po kontuzjach kolana lub stawu skokowego.

Drobny sprzęt do ćwiczeń

Poza dużymi urządzeniami, w domowej siłowni warto mieć drobne akcesoria, które pomogą w codziennych aktywnościach fizycznych. Na większość tych niewielkich gadżetów znajdzie się miejsce nawet w ciasnym mieszkaniu. Są to: mata do ćwiczeń, hantle, kettlebell, fitball, taśmy oporowe, roller, skakanka, poduszka sensomotoryczna. Pozwolą urozmaicić każdy trening, a także wykonać go w każdych warunkach. Możesz je nawet zabrać ze sobą, wyjeżdżając na wakacje.

Nie zapomnij o dobrej wentylacji w miejscu do ćwiczeń oraz sprzęcie grającym, który umili Ci czas podczas treningów i doda energii do większego wycisku.

Artykuł sponsorowany