Data publikacji:

Jak wybrać wałki które nie niszczą włosów?

Każda kobieta lubi od czasu do czasu zmienić swój wygląd. Najłatwiej to zrobić przy pomocy fryzury, na przykład kręcąc włosy. Istnieje wiele metod kręcenia włosów: lokówka, papiloty, termoloki, trwała ondulacja, wałki… W dobie włosomaniactwa coraz popularniejsze staje się kręcenie włosów na wałkach. Jest to metoda bez użycia ciepła, bezpieczna i nieinwazyjna. Dzięki temu struktura włosa nie zostaje naruszona, a włosy mogą kręcić się podczas snu. Jak wybrać wałki, które nie niszczą włosów? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytania.
wałki które nie niszczą włosów
Warto kręcić włosy w sposób mało inwazyjny, aby ich nie niszczyć. Jest to kluczowe zwłaszcza wtedy, gdy lubimy mieć loki lub fale codziennie, a nie chcemy wykonywać trwałej ondulacji. Aktualnie na rynku jest bardzo szeroki wybór wałków do włosów. Są one różnego rodzaju i posiadają różne kształty. Ich głównym zadaniem jest stworzenie wymarzonej fryzury bez użycia czynników fizycznych lub chemicznych (np. ciepła). Jakie wałki, które nie niszczą włosów wybrać? 

Wałki jedwabne

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla włosów jest jedwabny wałek do włosów. Jego cena jest zdecydowanie wyższa w porównaniu z innymi wałkami do kręcenia włosów. Jednak warto zainwestować i cieszyć się pięknymi lokami bez niszczenia włosów. Jedwabne wałki posiadają różną średnicę. Należy wybrać odpowiednią dla siebie. Trzeba wziąć pod uwagę długość i gęstość włosów oraz jaki rodzaj loków lub fal chcemy uzyskać. Satyna jedwabna sprawia, że włosy się nie puszą ani nie elektryzują, a dodatkowo są chronione przed tarciem podczas snu. Jedwabny wałek nakłada się inaczej niż tradycyjne wałki na włosy. Jest to długi, giętki przedmiot, który należy umieścić na środku głowy i nawijać po bokach włosy. Na końcu trzeba związać wałek z tyłu i gotowe. Po kilku godzinach możemy cieszyć się pięknymi, sprężystymi, lśniącymi lokami.

Wałki z gąbką

Najbardziej klasyczne są plastikowe wałki z gąbką. Można je znaleźć w większości drogerii, a nawet w hipermarketach. Ich cena nie jest wygórowana. Są one odpowiednie do spania dzięki obecności miękkiej gąbki. Dlatego można je stosować zarówno w dzień, jak i w nocy. Plastikowa obejma gwarantuje, że włosy nie będą się rozwijać. Nie trzeba stosować dodatkowych klipsów. Kolejnym atutem jest różna szerokość wałków. Dzięki temu można uzyskać satysfakcjonujący skręt. Wałki te są dedykowane cienkim i delikatnym włosom. Zapewniają naturalny skręt włosów. Jeżeli gąbka ulegnie odkształceniu, należy wymienić produkt na nowy.

Wałki na rzep

Innym popularnym rodzajem wałków, które nie niszczą włosów aż tak jak użycie lokówki, są wałki na rzep. Są one łatwe w użyciu. Nadają niesamowitą objętość fryzurze. Jeżeli chcemy w nich spać, warto zabezpieczyć je jeszcze siatką tak, aby nie spadły podczas nocnego przewracania się z boku na bok. Wałki nie podrażniają skóry głowy. W zależności od średnicy można uzyskać różny rodzaj skrętu. Bardzo ważne jest, aby w przypadku długich włosów nie nawijać zbyt grubych pasm, ponieważ wówczas włosy mogą nie utrzymać się na wałkach. 

Wałki samozaciskające się

Alternatywą dla wałków na rzep są wałki samozaciskające się. Są one wykonane z plastiku. Można w nich spać lub wysuszyć włosy np. za pomocą suszarki. Wałki nie podrażniają skóry głowy. Nie wymagają też użycia spinek czy wsuwek. Bardzo wygodnie się w nich śpi i nie niszczą włosów, nawet tych bardzo cienkich i delikatnych. Posiadają powierzchnię antyseptyczną. Dodatkowym atutem jest możliwość utrzymania higieny wałków. Dzięki wykonaniu wyłącznie z plastiku wałki można myć pod bieżącą wodą z dodatkiem detergentu. Nie uszkodzi to ich struktury. Zapewni natomiast czystość wałków samozaciskających.
Cena w przypadku plastikowych wałków do włosów nie ma większego znaczenia. Zarówno tańsze, jak i te droższe wałki eksploatują się w podobny sposób i należy je regularnie wymieniać. Tak unikniemy niepożądanych uszkodzeń struktury włosa. Dodatkowo loki będą wyglądały po prostu lepiej.
Nie każde wałki będą bezpieczne dla naszych włosów. Należy unikać przede wszystkim wałków metalowych lub z metalowymi elementami, które mogą zahaczać o włosy, powodować ich ciągnięcie i łamanie. Również termoloki będą bardziej niszczyć włosy, ponieważ zastosowano w nich technologię z wykorzystaniem ciepła.

Jak nałożyć włosy na wałki?

Wałki nakłada się na delikatnie wilgotne lub suche włosy, w zależności od preferencji. Warto przed założeniem wałków zaaplikować aktywator skrętu lub inny preparat ułatwiający skręt włosów. Następnie należy dobrze rozczesać włosy i nawijać je na wałki. Czas trzymania wałków na włosach jest bardzo indywidualny. U niektórych będzie to godzina, u innych trzy godziny, a ktoś inny będzie potrzebował całej nocy na uzyskanie odpowiedniego skrętu. Trzeba testować czas metodą prób i błędów. Po upływie odpowiedniego czasu wałki należy zdjąć, a włosy przeczesać palcami i zaaplikować preparat utrwalający, np. lakier do włosów. I gotowe! Możesz cieszyć się pięknymi lokami cały dzień bez niszczenia włosów!
Zdjęcie: Envato Elements