Data publikacji:

Waga łazienkowa: ranking najlepszych produktów

Wybór dobrej wagi łazienkowej może wydawać się trudny, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele produktów o różnych funkcjach i cenach. Dla ułatwienia tego procesu przed zakupem warto określić własne potrzeby i sprawdzić, czym charakteryzuje się nowoczesna waga łazienkowa. Ranking najpopularniejszych modeli powinien być w tym pomocny. 
waga łazienkowa

Inteligentna waga analityczna, czyli jaka?

Inteligentna waga łazienkowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą śledzić swoje postępy w odchudzaniu lub poprawić kondycję i samopoczucie. Dzięki połączeniu ze smartfonem poprzez dedykowaną aplikację (za pośrednictwem Bluetooth lub Wi-Fi) waga analityczna jest w stanie zmierzyć nie tylko masę ciała, ale także m.in. tkankę tłuszczową, zawartość wody w organizmie czy stan masy kostnej i mięśniowej. Wprowadzając do aplikacji takie dane jak wiek oraz wzrost, można też obliczyć wskaźnik BMI i dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Pomiar w nowoczesnych produktach daje dokładność do 100 g lub nawet 50 g, czym „wygrywa” z klasyczną domową wagą łazienkową. Rankingi najlepszych produktów, jakie można znaleźć w internecie, uwzględniają właśnie m.in. precyzyjność pomiarów oraz dostępne funkcjonalności.

Najlepsza waga łazienkowa – jak wybrać?

Wybór najlepszej wagi łazienkowej warto zacząć od określenia swoich oczekiwań. Jeśli potrzebujesz prostego urządzenia, aby co jakiś czas sprawdzać swoją masę ciała, to klasyczna waga elektroniczna łazienkowa może być dla ciebie odpowiednia. Jeżeli natomiast uprawiasz sport, dążysz do określonej sylwetki, odchudzasz się lub po prostu chcesz mieć pełny obraz swojego zdrowia i kondycji, rozważ zakup inteligentnej wagi analitycznej.
Przy wyborze nowoczesnej wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej i innych parametrów warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Na początek sprawdź (np. czytając opinie w internecie), czy waga jest łatwa w użyciu, a także, czy jej funkcje są dostosowane do twoich potrzeb. Ważnym czynnikiem jest precyzja pomiaru – producenci podają tzw. margines błędu, jaki może zawierać wynik, który powinien być jak najniższy. Poza tymi podstawowymi elementami, warto też zwrócić uwagę na poniższe aspekty.
 • Kompatybilność z aplikacją – aby móc zapisywać i analizować dane, upewnij się, że waga połączy się z aplikacją, której używasz, lub na twój smartfon jest dostępna aplikacja stworzona przez producenta danej wagi.
 • Bateria – wiele inteligentnych wag łazienkowych jest zasilanych bateryjnie, dlatego warto wybrać taką, której bateria starcza na długo i łatwo można ją wymienić.
 • Jakość wykonania i trwałość – smart waga powinna być solidna i odporna na uszkodzenia, by służyć bez awarii przez długi czas.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne produkty pozwalają mierzyć różne parametry, warto więc postawić na model, który będzie odpowiadał twoim potrzebom, np. waga z pomiarem tkanki tłuszczowej lub masy mięśniowej.
 • Cena musi być dopasowana do twojego budżetu i odpowiadać funkcjom, jakie oferuje dana waga łazienkowa. Ceny tych najlepszych zaczynają się od około 100 zł.
 • Najlepsza waga łazienkowa – ranking 

  Poniżej znajdziesz najczęściej wybierane nowoczesne wagi łazienkowe w rankingu uwzględniającym ich różnorodne funkcje. 
 • Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 – waga łazienkowa z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej z dokładnością do 50 g. Ta chętnie wybierana waga analityczna mierzy 13 parametrów ciała, m.in. procent tkanki tłuszczowej, masę mięśniową czy wskaźnik idealnej wagi. Stworzona jest ze szkła hartowanego, odpornego na uszkodzenia. Po połączeniu z aplikacją zapisuje dane z pomiarów 16 użytkowników.
 • Huawei Scale 3 Pro to inteligentna waga łazienkowa, która zawiera 8 elektrod pomiarowych, pozwalających analizować skład ciała w oparciu aż o 22 wskaźniki pomiaru, m.in. poziom beztłuszczowej masy ciała, białka i zawartości minerałów w kościach czy BMI. Ta smart waga łączy się z aplikacją Huawei Health, w której gromadzone są dane na temat zdrowia i kondycji, zbierane też przez inne urządzenia, jak choćby smartwatch monitorujący jakość snu. Wagę wyróżnia stylowy design – wykonana jest ze szkła hartowanego, które zmienia kolor w zależności od kąta padania światła.
 • Amazfit Smart Scale to kolejna warta uwagi inteligentna waga łazienkowa z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej z dokładnością do 50 g, tkanki mięśniowej, tłuszczowej trzewnej i wielu innych parametrów. Ta waga analityczna może mierzyć dane w dwóch trybach: normalnym i sportowym. Łączy się z aplikacją Amazfit, która opracowuje spersonalizowany plan ćwiczeń, dostosowany do masy i budowy ciała użytkownika.
 • Garmin Index S2 – ta inteligentna waga łazienkowa w rankingu powinna się z pewnością znaleźć. Pozwala dokładnie sprawdzić, w jakiej części ciało składa się z tłuszczu, mięśni, kości czy wody. Ciekawym gadżetem są widgety na wyświetlaczu urządzenia, jak np. prognoza pogody, ułatwiająca planowanie treningu na najbliższy dzień. Waga łączy się z aplikacją Garmin Connect, w której można utworzyć profile dla 16 osób, a każda z nich może śledzić swoje indywidualne postępy i stan kondycji. 
 • Tech-Med HW-FIT003 to prosta w obsłudze i przystępna cenowo smart waga, która mierzy m.in. zawartość w organizmie wody, tkanki mięśniowej, tłuszczowej i kostnej. Łączy się z dedykowaną aplikacją, która określa wskaźnik BMI, a także umożliwia ustalenie celów (np. zmniejszenie masy ciała lub zwiększenie tkanki mięśniowej) i planu treningów. Urządzenie pozwala utworzyć profile dla 8 osób. 
 • Smart waga z pomiarem tkanki tłuszczowej to doskonałe narzędzie do śledzenia postępów w odchudzaniu czy wzmacnianiu mięśni. Urządzenia współpracujące z dedykowanymi aplikacjami pozwalają łatwo ocenić, czy wysiłki wykonywane podczas treningów przynoszą oczekiwane rezultaty. Inteligentna waga wykonuje dokładny pomiar wielu parametrów, po czym w ciągu kilku sekund podaje wyniki, które gromadzi i pozwala analizować.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Rita Turbiarz
  Rita Turbiarz

  Chętnie piszę o tematach związanych ze zdrowiem, aktywnością fizyczną, dbaniem o dom i ogród oraz o ciekawych książkach, filmach i grach (dla dużych i małych), chociaż spod mojego pióra wychodzi o wiele więcej. Gdy już oderwę się od klawiatury, to ćwiczę jogę, staram się coraz lepiej poznawać roślinną kuchnię i marzę o własnym psiaku – może kiedyś!