Data modyfikacji:

Trymer do brwi dla kobiet: jak używać?

Każdy, kto choć raz źle wyregulował brwi, doskonale wie, jak duży mają one wpływ na ogólny wyraz twarzy. Starannie ułożone włoski sprawiają, że buzia wygląda po prostu symetrycznie. Dziś do łask na szczęście powróciły brwi o naturalnym kształcie, ale czasami potrzebna jest odrobina kosmetycznej regulacji. Czym ją zatem wykonać? Wypróbuj akcesorium takie jak trymer do brwi i przekonaj się, że w Twojej kosmetyczce znajdzie się miejsce nie tylko dla pęsety!
trymer do brwi

Trymer do regulacji brwi – co to za urządzenie?

Do tej pory największą popularnością cieszyły się pęsety oraz plastry do regulacji brwi. Część kobiet chętnie odwiedza też kosmetyczki, które nadają włoskom regularny kształt – przez nitkowanie lub też wyrywanie. Jaka metoda sprawdzi się u Ciebie najlepiej? Nie ma na to jedynej słusznej odpowiedzi – wszystko zależy od indywidualnej kondycji Twoich włosków oraz ich kształtu. Jeśli chcesz go diametralnie zmienić, zdecydowanie warto oddać się w ręce profesjonalistki. A gdy chcesz dbać o systematyczne pielęgnowanie kształtu, to pomoże Ci trymer do brwi!
Co powinnaś wiedzieć o tym urządzeniu? W sklepach czekają zarówno akcesoria ręczne, jak i elektryczne. Sporą popularnością cieszą się uniwersalne sprzęty z wymiennymi nakładkami – tak, by włoski można było usuwać również z innych miejsc (dotyczy to w szczególności wąsika, okolic intymnych czy nawet nosa lub uszu).
Trymer do regulacji brwi można nazywać synonimicznie golarką, bo w przeciwieństwie do pęsety nie wyrywa włosków, tylko je goli. Pęseta osłabia cebulki, które po czasie mogą przestać odrastać – czasami zależy nam na takim długotrwałym efekcie. Jeśli jednak nieopatrznie wyrwiesz włoski pęsetą i czekasz na ich odrośnięcie, musisz uzbroić się w cierpliwość. Gdy korzystasz z trymera do brwi, to – nawet w przypadku wpadki – masz niemal stuprocentową szansę, że włoski pojawią się ponownie.

Zalety trymeru do brwi

Urządzenie do brwi – trymer – cieszy się coraz większą popularnością. Zadowolone użytkowniczki wymieniają wiele jego zalet, więc warto wypróbować go na własnej skórze i cieszyć się pięknymi, zdrowo wyglądającymi włoskami! Co zaliczymy do największych zalet tej golarki?
  • Ergonomiczny kształt: nieważne, czy wybierasz ręczne, czy może elektryczne urządzenie, na pewno bez problemu zabierzesz je wszędzie, gdzie chcesz. Urządzenie niewielkich rozmiarów łatwo pomieścić w kosmetyczce lub schować w łazience, dzięki czemu o kształt swoich brwi możesz dbać również podczas wakacji czy służbowego wyjazdu.
  • Prosta obsługa: trymer do brwi nie jest wcale skomplikowanym akcesorium, wystarczy właściwie jeden prosty ruch, dzięki któremu pożegnamy niechciane włoski. Nie musimy poświęcać również zbyt dużo czasu na ich regulację – jest to urządzenie znacznie mniej wymagające niż pęseta pożerająca co najmniej kilka lub kilkanaście minut!
  • Brak podrażnień: do wyjścia zostało Ci kilkanaście minut i właśnie zorientowałaś się, że Twoje włoski nieestetycznie odrosły? Wybierz trymer do brwi – możesz skorzystać z niego tuż przed wykonaniem makijażu. To, że goli on włoski, działa na Twoją korzyść, ponieważ nie powinien wywoływać zaczerwienień na skórze!
  • Bezbolesność: to zaleta, którą docenią w szczególności posiadaczki bardzo twardych i mocnych włosków. Płynące łzy, zaczerwienienia oraz ogromny ból podczas korzystania z trymera do brwi staną się wyłącznie przykrym wspomnieniem – to urządzenie właściwie w żaden sposób nie powinno powodować dyskomfortu w trakcie użytkowania!
  • Zminimalizowane ryzyko zacięć: wyrywanie twardych, grubych włosków pęsetą nie tylko jest bolesne, ale może też powodować mikrokrwawienia. To zatem niezbyt higieniczne, ale też niezbyt bezpieczne. Sięgnij po trymer do brwi, gdy chcesz ograniczyć tego typu urazy.

Trymer do brwi i jego wady

Niewielkie rozmiary, prosta obsługa, podkreślanie naturalnego kształtu brwi, brak podrażnień – czy trymer ma zatem jakiekolwiek wady? Mało które akcesorium uchodzi za idealne. Poznaj więc pewne niedogodności, które mogą Ci towarzyszyć podczas korzystania z tego urządzenia. Czy są bardzo denerwujące? Musisz ocenić to samodzielnie – w końcu nie każdy musi pokochać trymer do brwi. Opinie są różne i uzależnione od wielu indywidualnych czynników! Jakie wady może mieć zatem to urządzenie? Sprawdzamy!
  • Krótkotrwały efekt: jeśli korzystasz z trymera do brwi, musisz liczyć się z tym, że zabieg należy powtarzać mniej więcej co 2–3 dni. Ma to związek z tym, że nie osłabia on cebulek, tylko usuwa (goli) widoczną warstwę włosków. Jeśli zależy Ci na długotrwałym efekcie, skorzystaj z pęsety, nitkowania lub wosku.
  • Rozładowana bateria: gdy korzystasz z elektrycznego trymera do brwi, musisz pamiętać, by zawsze go naładować lub sprawdzić stan baterii. Żadna z nas nie chciałaby znaleźć się w sytuacji, w której jej włoski wymagają regulacji, a urządzenie odmawia współpracy. Po pęsetę po prostu sięgasz i nie musisz martwić sprawdzać, czy zadziała.
  • Widoczne czarne kropeczki: to również wiąże się z tym, że trymer do brwi nie wyrywa, lecz goli włoski. Na szczęście ślady mają mikroskopijną wielkość, także są właściwie niewidoczne. Jeśli dodatkowo aplikujesz korektor na górny łuk brwiowy, tym bardziej nie powinnaś się nimi przejmować.
  • Niemożność usunięcia pojedynczych włosków: trymer do regulacji brwi pozwala kształtować ich ogólny kształt, ale nie usunie pojedynczych włosków. W praktyce oznacza to więc, że nie jest aż tak precyzyjny jak pęseta. Jeśli masz jednak dobrze wyregulowane brwi, wystarczy sam trymer, który ułatwi kontrolowanie wyglądu włosków.

Jak wybrać najlepszy elektryczny trymer do brwi?

Musisz zastanowić się, czy powyższe wady bardzo mocno wpłyną na Twój komfort użytkowania tego akcesorium. Najlepiej wybrać oczywiście wielofunkcyjny trymer do nosa i brwi czy okolic intymnych oraz cieszyć się jego holistycznym działaniem. Jak zatem wybrać najlepszy trymer do brwi? Oto nasze porady!
Trymer elektryczny – jeśli tylko będziesz prawidłowo go stosować – posłuży Ci przez kilka lat. Ręczne urządzenie (golarka) z kolei jest znacznie tańsze, ale po kilku użyciach będzie musiało wylądować w koszu. Sprawdź również, czy trymer zawiera w zestawie wymienne ostrza oraz oceń rączkę – czy jest wystarczająco stabilna. Jeśli sięgasz po elektryczny trymer do brwi, pamiętaj również, by wybrać urządzenie objęte gwarancją!

Jak używać trymeru do brwi?

Wybrałaś już swój trymer i chcesz go w końcu użyć? Spokojnie – to bardzo proste! Na początku dokładnie oczyść oraz osusz brwi. Urządzenie przyłóż do skóry, wykonaj pewny ruch pod włos i... gotowe!
Jeśli masz problem z wstępnym wyregulowaniem włosków – na przykład pęsetą – udaj się do kosmetyczki, a później już dbaj o utrzymanie salonowego efektu. Po użyciu trymera do brwi możesz zadbać o pielęgnację. Wmasuj we włoski kroplę olejku rycynowego, tak by dodatkowo wzmocnić i odżywić cebulki.
Przekonaj się, że korzystanie z trymera do brwi to bardzo szybki, prosty, a także bezbolesny sposób na nadanie brwiom idealnego kształtu, od którego nie można oderwać wzorku – oczywiście w pozytywnym znaczeniu!
Zdjęcie: garetsworkshop/Envato Elements
Autor: Anna Mlonka