Data modyfikacji:

Termometr bezdotykowy – jaki wybrać?

Mierzenie temperatury jest niezwykle istotne zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Stan podgorączkowy oraz gorączka świadczą o toczącym się w organizmie stanie chorobowym lub sytuacji, w której może być niezbędna interwencja lekarska. Poza tym niekiedy odczuwamy różne dolegliwości, rozkojarzenie i osłabienie, nie zdając sobie sprawy z tego, że przyczyną jest stan gorączkowy i ulgę przynieść mogą podstawowe preparaty o działaniu przeciwgorączkowym. W sprzedaży dostępnych jest wiele różnego rodzaju produktów do dokonywania pomiarów temperatury. Wśród nowoczesnych propozycji, dzięki którym zmierzenie temperatury ciała jest niezwykle komfortowe, szybkie i proste, znajduje się termometr bezdotykowy. Jaki wybrać i na co zwrócić uwagę, by zaopatrzyć się w sprzęt dobry i precyzyjny, który posłuży na długo?
Termometr bezdotykowy, jaki wybrać

Czym jest termometr bezdotykowy?

Przed odpowiedzią na pytanie, jaki termometr bezdotykowy wybrać, warto określić, czym jest takie urządzenie i w jaki sposób funkcjonuje. Stosowane przez wiele lat termometry rtęciowe, gdzie odczyt temperatury możliwy był dopiero po kilku minutach, przeszły już do historii. Obecnie wykorzystywana jest w tym celu zupełnie inna technologia, oparta na działaniu podczerwieni.
Urządzenia bezdotykowe umożliwiają pomiar bez kontaktu z ciałem danej osoby. Takie termometry wykorzystując podczerwień, odczytują temperaturę ciała (lub otoczenia) z odległości od 5 cm do 15 cm od badanej powierzchni, a następnie wyświetlają właściwą wartość na wyświetlaczu urządzenia. Umożliwia to określenie temperatury niemal natychmiastowo i w sposób bardzo higieniczny, bez potrzeby dezynfekcji urządzenia po każdym użyciu. Na rynku dostępne są różne termometry bezdotykowe. Jaki wybrać? W tej kwestii może pomóc zestawienie najczęściej wybieranych i polecanych urządzeń.

Termometr elektroniczny bezdotykowy – jaki wybrać?

W sprzedaży dostępne są różne produkty do pomiaru temperatury. Cena to jeden z aspektów, który może wpłynąć na zakup takiego sprzętu jak termometr bezdotykowy. Ranking najwyżej ocenianych produktów ukazuje jednak, że aby zaopatrzyć się w doskonałe urządzenie, wcale nie trzeba przeznaczać na ten cel dużych kwot. Jaki kupić termometr dla dorosłych, a jaki termometr bezdotykowy dla noworodka sprawdzi się najlepiej? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Termometr bezdotykowy – ranking

Jednym z najlepszych termometrów bezdotykowych jest model Beurer FT 65. Produkt ten bardzo szybko dokonuje pomiaru, a przy podwyższonej temperaturze włącza się alarm. Wartość może być wyświetlana zarówno w stopniach Celsjusza, jak i w stopniach Fahrenheita. Urządzenie nie zawiera rtęci ani szkła, wyposażone jest w duży wyświetlacz i automatyczne wyłączanie.
Jest to produkt bardzo łatwy i wygodny w obsłudze oraz dostępny w przystępnej cenie. To sprzęt będący idealną odpowiedzią na pytanie, jaki termometr bezdotykowy dla noworodka i dziecka będzie odpowiedni, ponieważ za pomocą urządzenia można mierzyć temperaturę czoła oraz ucha.
Drugim wartym zakupu termometrem bezdotykowym jest model Omron Gentle Temp 720. Choć jest to urządzenie nieco droższe, dokonuje pomiaru w niespełna jedną sekundę i posiada możliwość zapisu dwudziestu pięciu wyników, co bywa niezwykle przydatne w monitorowaniu stanu chorego.
Termometr bezdotykowy Omron Gentle Temp 720 posiada duży, czytelny wyświetlacz LCD, na którym wyświetla się temperatura otoczenia wtedy, gdy nie jest używany. Może on dokonywać mierzenia zarówno temperatury ciała, otoczenia, jak i powierzchni, w tym cieczy, co bywa niezwykle przydatne również w czynnościach i pracach wykonywanych na co dzień. Jeśli zastanawiasz się, jaki kupić termometr dla dorosłych, ten model jest propozycją idealną, która sprawdzi się również świetnie na prezent.
Kolejna warta rozważenia opcja wśród termometrów bezdotykowych to urządzenie Geratherm Non Contact. Produkt ten wyposażony jest w alarm podwyższonej temperatury i podświetlany wyświetlacz. Zapewnia szybki pomiar i możliwość zapisania aż 30 wyników. W zestawie dołączone jest oryginalne etui do bezpiecznego przechowywania sprzętu.
Termometr bezdotykowy Geratherm Non Contact to model, dzięki któremu można zmierzyć zarówno temperaturę, ciała, otoczenia, jak i danej powierzchni. Jest bardzo łatwy w obsłudze i charakteryzuje się świetnym stosunkiem ceny do jakości produktu.
Na uwagę zasługuje również termometr bezdotykowy Tech-Med TMB-Compact. To możliwość zapisu trzydziestu dwóch pomiarów, alarm przy podwyższonej temperaturze, dodane do zestawu etui oraz duży, czytelny wyświetlacz. Model ten umożliwia dokonanie pomiaru temperatury ciała, powierzchni i otoczenia oraz jest bardzo wygodny i łatwy w użyciu. Urządzenie wyposażone zostało także w funkcję kalibracji i umożliwia wyświetlanie pomiaru zarówno w stopniach Celsjusza, jak i stopniach Fahrenheita.
Termometr bezdotykowy Tech-Med TMB-Compact charakteryzuje się również doskonałym stosunkiem ceny do jakości urządzenia oraz funkcji, jakie posiada.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!