Data publikacji:

Tejpy na twarz – jak stosować? Jak założyć tejpy na twarz?

Współczesne możliwości kosmetyczne pozwalają kobietom na stosowanie szeregu różnych zabiegów poprawiających wygląd ich twarzy. Młody wygląd twarzy to cel wielu osób, dlatego metody poprawiania stanu skóry cieszą się coraz większą popularnością.
Tejpy na twarz – jak stosować? Jak założyć tejpy na twarz?
Zmarszczki to zmora wielu kobiet, ponieważ często pojawiają się w bardzo widocznych miejscach. Wiele kobiet, które podejmują walkę z powstałymi zmarszczkami, nie jest zadowolonych z uzyskanych efektów, ponieważ produkty określane jako przeciwzmarszczkowe nie zawsze zapewniają skuteczne działanie.
Kobiety, które chcą skutecznie i na długo pozbyć się zmarszczek, mogą zdecydować się na stosowanie tapingu na twarz. To nieinwazyjny zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością wśród walczących ze zmarszczkami osób.
Taping to metoda, która wykazuje dużą skuteczność w wygładzaniu lub całkowitym niwelowaniu powstałych na twarzy zmarszczek. Regularne przyklejanie taśm poprawia także owal twarzy oraz skutecznie zmniejsza opuchliznę i ewentualne obrzęki twarzy.

Tejpy na twarzy – na czym polega?

Zabieg polegający na przyklejaniu tejpów na twarz poprawia wygląd twarzy oraz wykazuje dużą skuteczność w walce ze zmarszczkami. Taping do niedawna kojarzony był jedynie z przyklejaniem taśm do części ciała innych niż twarz. Popularne było stosowanie taśm na łydki, barki lub kolana, a od jakiegoś czasu można skorzystać także z przyklejenia tejpów na twarz.
Zadowalające efekty tapingu można uzyskać jedynie wtedy, gdy taśmy będą przyklejone prawidłowo. Tejpy przyklejone na twarzy pozwalają na przywrócenie naturalnej sprężystości skóry oraz znacznie poprawiają jej elastyczność. Prawidłowo zaaplikowane taśmy rozluźniają napięte mięśnie, wspomagają pracę układu limfatycznego, poprawiają krążenie, wygładzają blizny, zmarszczki oraz zmniejszają obrzęki i opuchliznę twarzy.

Kto może stosować tejpy do twarzy?

Stosowanie tejpów na twarz to nieinwazyjny zabieg, na który w obecnych czasach decyduje się coraz więcej osób. Dynamiczny postęp w świecie medycyny, fizjoterapii oraz kosmetyki sprawił, że tego typu zabiegi stają się normą i mogą służyć coraz większej licznie osób.
Anti-aging to zwrot, z którym często spotykają się osoby zainteresowane światem kosmetyki i naturalnych metod poprawiania urody. Niwelowanie zmarszczek oraz innych oznak upływającego czasu to częsty cel, który przyświeca wielu osobom. Taping to jedna z najbardziej skutecznych metod w tej dziedzinie, dlatego w szybkim czasie stała się bardzo popularna. Przyklejanie tejpów na twarz to zabieg, który obecnie znaleźć można w ofercie wielu fizjoterapeutów oraz osób profesjonalnie zajmujących się usuwaniem oznak starzenia.
Na zabieg z użyciem tejpów mogą zdecydować się te osoby, które odczuwają dyskomfort z powstałymi na ich twarzy oznakami starzenia. Mogą to być zmarszczki, utrata jędrności skóry, powstający tzw. drugi podbródek oraz napięcie mięśni żwaczy. Taping to także dobry sposób na zapobieganie tym objawom, dlatego można go stosować jako zabieg profilaktyczny.

Tejpy na twarz – zalety i przeciwwskazania

Tejpy na twarz to skuteczna metoda zwalczania oznak upływającego czasu, która nie bez powodu cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Wśród najważniejszych zalet tapingu można wymienić:
 • przywrócenie jędrności skóry oraz poprawę jej elastyczności,
 • widoczne wygładzenie skóry oraz spłycenie zmarszczek,
 • rozluźnienie napięcia mięśniowego,
 • dotlenienie tkanek,
 • znaczne zmniejszenie widoczności blizn,
 • niwelowanie obrzęków twarzy.
Taping, chociaż jest uznawany za metodę bezpieczną i powszechnie stosowaną, nie powinien być wykonywany u osób, które wykazują pewne przeciwwskazania. Lista wspomnianych przeciwwskazań do przyklejenia tejpów na twarz nie jest długa, jednak warto wiedzieć, kiedy nie powinno się jej stosować. Przeciwwskazania do przyklejenia tejpów na twarz to np.:
 • świeże rany lub blizny na twarzy,
 • zakrzepica żył,
 • alergia na klej wykorzystywany do przyklejania taśm,
 • powstałe stany zapalne oraz podrażnienia,
 • infekcje skóry,
 • widoczna przerwana ciągłość skóry w miejscu, w którym ma być umieszczona taśma.
Przeciwwskazaniem do przyklejania tejpów na twarz mogą być także niektóre choroby, takie jak choroby nowotworowe. Aby mieć pewność, że zabieg tapingu będzie bezpieczny dla organizmu, warto skonsultować swoje plany z lekarzem, który oceni, czy przyklejenie taśm na twarz jest w danym przypadku bezpieczne.
Dobrym sposobem na kontrolę reakcji alergicznej jest przyklejenie niewielkiego kawałka taśmy na fragment skóry. Jeśli po godzinie nie pojawią się żadne reakcje alergiczne, oznacza to, że można przykleić tejpy na twarz.

Jak przykleić tejpy na twarz?

Przyklejanie taśm na twarz nie jest trudne, jednak na taki zabieg warto wybrać się do profesjonalisty. Odpowiednie przygotowanie twarzy do tapingu jest niezwykle ważne, ponieważ skóra twarzy jest bardzo wrażliwa. Bezpośrednio przed zabiegiem nie należy nakładać na twarz kosmetyków zawierających silne substancje, takie jak retinol lub kwasy. Zamiast nich warto wówczas zaaplikować na twarz lekki krem.
Taśmy można przyklejać na twarzy w miejscach takich jak czoło, policzki, okolice oczu, podbródek, nos oraz na szyję. Tejpy przyklejone do twarzy powinno pozostawić się na około 6 lub 8 godzin.
Po tym czasie można zdjąć taśmy. Aby odklejenie ich było łatwe i bezbolesne, warto namoczyć je letnią wodą. Taśmy należy delikatnie rolować. Szarpanie i zrywanie taśm z twarzy nie jest bezpieczne dla skóry, ponieważ może powodować powstanie podrażnień. Po odklejeniu taśm skórę twarzy należy dokładnie oczyścić oraz zaaplikować na nią kosmetyki pielęgnacyjne.
Zdjęcie: Wavebreakmedia/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo