Data publikacji:

Najlepsza maść na stopę cukrzycową

Cukrzycy często mają problem z niegojącymi się ranami. Czasem dotyka ich także schorzenie zwane stopą cukrzycową. W poniższym artykule podpowiadamy, jaka jest najlepsza maść na stopę cukrzycową. Ponadto wyjaśniamy dokładniej, czym jest stopa cukrzycowa, jak ją rozpoznać oraz leczyć. Zapraszamy do lektury!
najlepsza maść na stopę cukrzycową

Najlepsza maść na stopę cukrzycową. Czym jest stopa cukrzycowa? Jak ją rozpoznać i jak leczyć?

Jaka jest najlepsza maść na stopę cukrzycową? Jeśli takiej szukasz, to przejdź do dalszej części artykułu, gdzie znajdziesz ranking najlepszych maści na stopę cukrzycową. Zanim jednak do tego przejdziemy, zastanówmy się, czym w ogóle jest stopa cukrzycowa i jak się ją leczy.
Zespół stopy cukrzycowej to owrzodzenie, infekcja, a także destrukcja stawów, kości czy tkanek głębokich w obrębie stóp. Stopa cukrzycowa występuje poniżej kostki i może charakteryzować się też zaburzeniem czucia lub jego całkowitym zanikiem. Stopa chorego może być także zniekształcona. Schorzenie dotyka osób chorujących na cukrzycę. Na stopę cukrzycową cierpi ok. 15% chorych.
Jakie inne charakterystyczne objawy pojawiają się przy stopie cukrzycowej? Zdeformowane paznokcie, zimne i blade stopy, uczucie mrowienia, pieczenia, bólu czy drętwienia w obrębie stóp, modzele na podeszwowej części stopy, otarcia naskórka, skaleczenia, rany, a także nadmierne rogowacenie naskórka.
Stopa cukrzycowa to poważne schorzenie, które nieleczone może skończyć się amputacją! Nie lekceważ więc nawet najdrobniejszych objawów i nie bój się konsultacji z lekarzem.
Jak leczy się stopę cukrzycową? Przede wszystkim decyzję powinien podjąć lekarz. To on przepisuje odpowiednie leki – najczęściej są to właśnie maści z antybiotykami. Ponadto na stopę cukrzycową stosuje się specjalne opatrunki. Ważnym aspektem jest również nawilżanie skóry na stopach, co zapobiega rogowaceniu naskórka.
Warto dodać, że im bardziej zaniedbana stopa cukrzycowa, tym trudniej będzie ją wyleczyć. W niektórych przypadkach może to nawet okazać się niemożliwe. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Jeśli jesteś cukrzykiem, regularnie odwiedzaj lekarza i badaj się kontrolnie. Nie zapominaj o przyjmowaniu leków, które w cukrzycy ratują życie. Gdy zauważysz chociażby drobne objawy, rany czy otarcia na stopie, które nie wynikają z urazów mechanicznych, to niezwłocznie zgłoś się do lekarza.

Najlepsza maść na stopę cukrzycową – ranking polecanych produktów

Czy jest jakaś maść na stopę cukrzycową, która pozwoli ci zatrzymać cały proces i uniknąć wizyty u lekarza? Nie. Przy stopie cukrzycowej konsultacja lekarska jest niezbędna! Czasem jednak okazuje się, że zmiany są tak niewielkie, że wystarczy stosowanie maści, aby zapobiec dalszemu rozwijaniu się choroby. Albo oprócz maści z antybiotykami lekarz zaleci ci smarowanie stóp maściami bez recepty, które przyspieszają gojenie się ran i mają działanie profilaktyczne. I właśnie jeśli po konsultacji z lekarzem szukasz takiej maści, to znajdziesz ją poniżej.
Poniżej przygotowaliśmy ranking polecanych maści w leczeniu stopy cukrzycowej. Sprawdzą się one także dla cukrzyków, którzy mają problem z trudno gojącymi się ranami, ale jeszcze nie dotyka ich stopa cukrzycowa. Wszystkie z omawianych maści to preparaty, które zostały sprawdzone i przetestowane przez dziesiątki kupujących. Dzięki temu masz pewność, że nie podejmujesz decyzji w ciemno. Koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem!

Cicatridina – maść na trudno gojące się rany cukrzycowe bez recepty

To jedna z najlepszych maści na trudno gojące się rany, która jest dostępna bez recepty. Może być stosowana w przypadku przyspieszenia gojenia różnych ran – w tym także wynikających ze stopy cukrzycowej. Maść wspomaga leczenie ran powierzchownych, ale też tych głębokich. Jej głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Ten zapewnia trofizm, napięcie i elastyczność tkanek. Jego zdolności do przyspieszania i poprawy procesu gojenia zostały wykazane w wielu różnych badaniach klinicznych. Testujący przede wszystkim cenią tę maść za skuteczne działanie i dużą wydajność.

Help4Skin gojenie ran

Tym razem maść w formie żelu hydrokoloidowego, który przyspiesza gojenie ran. Żel reguluje prawidłowy poziom wilgotności rany i tworzy optymalne środowisko gojenia. Help4Skin sprawia, że rany goją się szybciej i mniej bolą. Ponadto żel zmniejsza ryzyko powstawania blizn.

Oxedermil – krem na pękające pięty

Preparat, który zmniejsza nadmierne rogowacenie naskórka, nawilża pękające pięty, wspomaga leczenie odcisków i modzeli, a także wspiera leczenie infekcji grzybiczych i bakteryjnych. Ponadto intensywnie zmiękcza, regeneruje i odbudowuje. Produkt jest również odpowiedni dla diabetyków! W składzie Oxedermilu znajdują się 30% mocznika, witamina E i alantoina.

Diabetegen Forte

Musisz poznać tę maść gojącą dla cukrzyków! To maść na bazie colostrum. Jest to niezwykle rzadka substancja naturalnie występująca w przyrodzie, która działa bardzo silnie i stymuluje organizm do autoregeneracji. Maść została przebadana dermatologicznie. Preparat ma zapobiegać stopie cukrzycowej, silnie nawilżyć suchą i szorstką skórę, złagodzić uczucie świądu. Warto wspomnieć, że maść zyskała szereg certyfikatów, nagród i wyróżnień, które potwierdzają jej skuteczność.

Kadefarm Ranisilver maść

Maść wspomaga leczenie ran i uszkodzeń skórnych o charakterze przewlekłym i ostrym. W jej składzie znajdują się kwas hialuronowy, witamina E, mikronizowane srebro oraz fitokolagen akacjowy. Maść nawilża, chroni, zapewnia optymalne nawilżenie mikrośrodowiska rany oraz wspomaga procesy fizjologicznej regeneracji tkanek.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.