Data publikacji:

Najlepsza maść na rwę kulszową: propozycje produktowe

Cierpisz na rwę kulszową? Z pewnością szukasz ulgi w bólu. Zerknij do poniższego artykułu, w którym podpowiadamy, jaka jest najlepsza maść na rwę kulszową. Zobacz nasze propozycje produktowe, które zyskały wiele pozytywnych opinii testujących. Zapraszamy do lektury!
najlepsza maść na rwę kulszową

Najlepsza maść na rwę kulszową – jaką wybrać? Polecane produkty

Jaka jest najlepsza maść na rwę kulszową? Propozycje dobrych maści, które przyniosą ulgę w bólu, znajdziesz poniżej. Na naszej liście znajdziesz wyłącznie polecane propozycje. Wszystkie z wymienionych maści zyskały setki lub dziesiątki pozytywnych opinii. Koniecznie je sprawdź!

Traumon – najlepsza maść przeciwbólowa na rwę kulszową

Jaka maść jest najlepsza na rwę kulszową? Wiele osób wskazuje, że Traumon. Maść zbiera wiele pozytywnych opinii. Substancją czynną tej maści jest etofenamat. To niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Traumon świetnie sprawdzi się w przypadku tępych urazów takich jak stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien czy stawów. Ponadto jest polecany przy chorobie zwyrodnieniowej stawów barkowych, kręgosłupa czy kolanowych. Może być również stosowany w bólach okolicy lędźwiowo-krzyżowej czy w zapaleniu nadkłykci.

Bengay

To nieco mniej znana maść niż jej poprzednik, ale warto zwrócić na nią uwagę – nie przez przypadek jest na drugim miejscu w naszym rankingu. Maść zyskała wiele przychylnych opinii od zadowolonych użytkowników. Bengay to maść przeciwbólowa. Jej głównym składnikiem jest salicylan metylu i mentol. Wskazania do jej stosowania to m.in. ból i sztywność mięśni oraz stawów spowodowany przeciążeniem, urazem lub stanem zapalnym, a także bóle odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

Voltaren Max

Przeznaczony głównie do łagodzenia objawów bólowych przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, ale świetnie sprawdzi się także w leczeniu bólu przy rwie kulszowej. Głównym składnikiem maści/żelu Voltaren jest diklofenak. Voltaren działa przeciwbólowo aż do 12 godzin. Dodatkowo ma działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Maść w formie żelu koncentruje się na miejscu bólu, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Dolgit

Krem przeciwbólowy na bóle mięśni, stawów i pleców. Może być stosowany na rwę kulszową lub przy artrozie i reumatyzmie. Substancją czynną maści/kremu jest ibuprofen. Warto dodać, że Dolgit jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Dolgit nie wywiera działania ogólnoustrojowego i nie wysusza skóry, ponieważ nie zawiera alkoholu.

Dip Hot

Jak deklaruje producent, Dip Hot ma zwalczać bóle przewlekłe. Dip Hot to rozgrzewający maść przeciwbólowa. Leczy ból o charakterze mięśniowym i stawowym. Jest polecany przy leczeniu rwy kulszowej. Dodatkowo działa przeciwzapalnie, znieczula i rozgrzewa miejsce bólu. Dip Hot ma w składzie cztery substancje aktywne: salicylan metylu, mentol, a także dwa olejki eteryczne, czyli eukaliptusowy oraz terpentynowy.

Diclac Lipogel

Żel przeciwzapalny i przeciwbólowy. Diclac ma postać żelu liposomalnego, który ułatwia wchłanianie się leku, a więc szybciej wykazuje swoje działanie. Można stosować go w stanach zapalnych, bólach i obrzękach pourazowych kończyn, np. przy skręceniu. Dodatkowo świetnie sprawdza się w bólach stawów obwodowych i stawów kręgosłupa. Może być stosowany przy stanach zapalnych tkanek miękkich, a także w łagodnych postaciach zapalenia stawów. Sprawdzi się również przy rwie kulszowej. Substancja czynna maści/żelu to diklofenak.

4Flex PureGel

Żel przeciwbólowy. Lek na ból oraz stan zapalny mięśni i stawów. Substancją czynną leku jest naproksen. Ta dobrze przenika do mazi stawowej i długo pozostaje w tkankach stawu. To sprawia, że maść precyzyjnie działa w miejscu bólu. Warto wspomnieć, że 4Flex PureGel ma też długotrwałą depozycję w stawie. Okres półtrwania wynosi od 14 godzin do nawet 28 godzin. Dla porównania ibuprofen, ketoprofen i diklofenak mają okres półtrwania ok. 1–3 godzin. Co więcej, naproksen jest też polecany osobom w podeszłym wieku, ponieważ spośród niesteroidowych leków przeciwzapalnych ma najniższe ryzyko działania na układ sercowo-naczyniowy.

Olfen Max

Maść, a właściwie emulżel z podwójną dawką diklofenaku. Przeznaczony do leczenia miejscowego objawowego bólu nawet w ostrych nadwyrężeniach, skręceniach czy stłuczeniach. Polecany także przy leczeniu rwy kulszowej.

Naproxen żel 1,2%

Maść/żel ma bazie naproksenu sodowego. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Może być stosowany w chorobie zwyrodnieniowej stawów, przy urazach tkanek miękkich czy stawów lub ścięgien. Polecany jest też w leczeniu bólu w rwie kulszowej. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych maści, Naproxen nie ma działania rozgrzewającego. Maść/żel chłodzi, działając tym samym znieczulająco.

Tactica Pharmaceuticals Diclotica

Żel/maść na bazie diklofenaku sodowego. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Produkt polecany w leczeniu rwy kulszowej, ale także w przypadku stłuczeń, zwichnięć mięśni, stawów, ścięgien.

Mobilat

Żel stosowany w pourazowych stanach zapalnych stawów, przy przeciążeniu ścięgien i mięśni oraz krwiakach. Lek bazuje na trzech składnikach aktywnych: ekstrakcie z kory nadnerczy, kwasie salicylowym oraz polisiarczanie mukopolisacharydu. Żel/maść działa przeciwzapalnie i przyspiesza regenerację. Sprawdzi się także przy rwie kulszowej.

Difortan

Maść/żel na bazie etofenamatu. Difortan to maść/żel do stosowania w celu łagodnych lub umiarkowanych bólów mięśni, stłuczeń, bólu pourazowego, reumatycznego czy zapalenia stawów. Polecana także do leczenia bólu w rwie kulszowej.
Ból w rwie kulszowej to nic przyjemnego, dlatego mamy nadzieję, że powyższe maści przyniosą wam nieco ulgi. Pamiętajcie, że jeśli stosujecie maści bez recepty przez około 14 dni, a nie dają one żadnych efektów lub ból się nasila, to wówczas należy skonsultować się z lekarzem.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.