Data modyfikacji:

Masażer do pleców: jaki wybrać?

Zmagasz się z bólem pleców i karku? W takim razie dobrym sposobem na zmniejszenie napięcia i dyskomfortu w domowych warunkach jest zafundowanie sobie masażera do pleców. To urządzenie, które jest proste w obsłudze i zarazem skuteczne, dzięki czemu pomaga szybko wyeliminować dolegliwości bólowe. To także gwarancja relaksu i poprawy samopoczucia. Jaki masażer do pleców wybrać? Przeczytaj nasz poradnik i zapoznaj się z zestawieniem polecanych produktów, który czeka na ciebie na końcu.
masażer do pleców

Masażer do pleców i karku – co to jest?

Czym tak właściwie jest masażer do pleców i karku? To urządzenie albo akcesorium, którego zadaniem jest wyeliminowanie bólu związanego ze spięciem mięśni. Na rynku znajdziesz różne rodzaje produktów – masażery elektryczne i ręczne oraz przeznaczone do konkretnych odcinków kręgosłupa. To, który z nich wybierzesz, zależy od twoich indywidualnych potrzeb i budżetu.

Zalety urządzeń i akcesoriów do masażu pleców, czyli dlaczego warto je mieć

Dlaczego warto zainwestować w masażer do pleców i karku? Bez względu na to, czy wybierzesz model elektryczny, czy ręczny, możesz mieć pewność, że nowe akcesorium pomoże ci w:
  • pozbyciu się dokuczliwego bólu,
  • złagodzeniu napięcia mięśni pleców i karku,
  • rozluźnieniu,
  • zrelaksowaniu się,
  • walce z zakwasami po treningu,
  • poprawie krążenia,
  • wsparciu regeneracji mięśni,
  • poprawie jakości snu.
Oczywiście, nawet najlepszy sprzęt do masażu kręgosłupa nie zastąpi wizyty u fizjoterapeuty. Jeśli dolegliwości bólowe w znacznym stopniu pogarszają jakość codziennego życia – warto umówić się na wizytę u specjalisty.

Jaki masażer do pleców wybrać – ręczny czy elektryczny?

Jaki masażer do pleców będzie trafionym zakupem? Do wyboru masz dwa podstawowe rodzaje – ręczny i elektryczny. Poniżej opisujemy szczegółowo każdy z nich.
  • Masażer do pleców ręczny (mechaniczny) – w tej kategorii znajdziesz akcesoria, które nie wymagają podłączenia do prądu. Zamiast tego niezbędny jest ręczny nacisk na bolące i spięte miejsca. Są to na przykład modele drewniane z wypustkami na wałkach, wałki do masowania pleców albo masażery składające się z dwóch piłek. Do ręcznych akcesoriów zaliczamy też maty akupresurowe z plastikowymi kolcami.
  • Masażer elektryczny do pleców – to uniwersalne urządzenie, które sprawdzi się równie świetnie do masowania innych części ciała. Najpopularniejszy w tej kategorii jest masażer wibracyjny do pleców. Oprócz niego znajdziesz też modele ostukujące. Decydując się na elektryczny sprzęt, wybierasz funkcjonalność i komfort użytkowania. Producenci bardzo często wzbogacają go o różne nasadki, obrotowe głowice, regulację intensywności czy nawet funkcję ogrzewania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie zakupu masażera do pleców?

O ile zakup masażera do pleców ręcznego nie powinien sprawić problemu, tak w przypadku poszukiwania modelu elektrycznego warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest rodzaj zasilania – sieciowy, bateryjny albo akumulatorowy. Najlepszym pomysłem jest zafundowanie sobie pierwszej propozycji, która sprawdzi się w domu. Jeżeli chcesz jednak używać sprzętu do masażu pleców w podróży, to lepiej zainwestować w model zasilany bateryjnie albo akumulatorowo.
Równie ważna jest moc. Im jest ona większa, tym silniejszy będzie masaż. Dobrze także sprawdzić, czy interesujący cię sprzęt do masowania pleców jest wyposażony w regulację prędkości, intuicyjny i czytelny wyświetlacz oraz dodatkowe funkcje, takie jak timer czy opcja podgrzewania.
Nie bez znaczenia jest również odcinek kręgosłupa, który chcesz masować. Przykładowo do mięśni przykręgosłupowych najlepiej sprawdzą się piłki w formie masażera, podczas gdy redukcję spięcia w całym ciele zapewni ci mata do akupresury. Z kolei najlepszy masażer lędźwiowy to ten w formie maty masującej.

Masz już elektryczny albo ręczny masażer do pleców? Koniecznie to przeczytaj!

Jeśli jesteś już dumnym właścicielem masażera do pleców ręcznego albo elektrycznego, to pamiętaj, aby zawsze używać go zgodnie z instrukcjami producenta. Aby osiągnąć najlepsze efekty, korzystaj z niego systematycznie w miejscach, w których odczuwasz ból i napięcie.
Jeśli stosowanie masażera wzmaga dolegliwości i dyskomfort, zrezygnuj z jego używania, a zamiast tego skonsultuj się z lekarzem.

Najlepszy masażer do pleców – ranking najpopularniejszych urządzeń

Wiesz już, na co zwrócić uwagę w trakcie poszukiwania najlepszego masażera do pleców i karku. Czas sprawdzić, które urządzenia sprawdzą się najlepiej. Poniżej przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie masażerów do pleców. W rankingu znajdziesz zarówno pistolety, jak i modele grzejące czy 3D.

Pistolet do masażu Malatec

Jest polecany do masowania pleców i nóg. Urządzenie zasilane akumulatorowo ma aż dwadzieścia różnych programów, czytelny wyświetlacz i funkcję regulacji prędkości. Nie zabrakło także sześć wymiennych końcówek, które umożliwiają pracę z wieloma mięśniami.

Masażer szyi, karku i pleców Shiatsu 3D

Urządzenie przeznaczone do uciskowego i limfatycznego masażu pleców. Polecany model bazuje na terapii cenionej w Japonii oraz może być stosowany nie tylko na górnych partiach ciała, ale także do masowania nóg. Masażer ma dwie głowice masujące, jest zasilany na dwa sposoby oraz został wyposażony w funkcję podgrzewania.

Mata masująca Beurer MG205

Zasilany sieciowo masażer do pleców wyposażony w funkcję timera i opcję wyboru masowanego odcinka kręgosłupa. Do jego zalet zaliczamy przełączaną funkcję podgrzewania, zdejmowane siedzisko i łatwą obsługę.

Masażer ręczny Beurer MG80

Idealny do pleców i głowy. Polecany model jest zasilany sieciowo, ma moc wynoszącą 35 W oraz pozwala wykonać masaż ostukujący. Producent wyposażył go w dwie wymienne nasadki, możliwość włączenia ciepła podczerwieni, regulację intensywności oraz kompaktową konstrukcję z antypoślizgową rączką.
Zdjęcie: Pexels
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.