Data publikacji:

Książki motywacyjne – jakie książki o motywacji wybrać?

Masz poczucie, że jesteś mało wydajny w pracy lub w nauce? A może posiadasz skłonność do zwlekania oraz odsuwania zadań w czasie? Bez obaw, nie jesteś jedyny! A w dodatku, specjaliści od efektywności stworzyli książki motywacyjne, które pomogą ci zmienić swoją codzienność.
ksiązki motywacyjne

Książki motywacyjne Top 10

Poznaj, naszym zdaniem, najciekawsze książki motywacyjne, dzięki którym dowiesz się, jak podnieść swoją wydajność, jak pracować kreatywnie i nie zwlekać z podejmowaniem działań. W tym artykule znajdziesz zarówno sposoby na motywowanie pracowników, książki motywacyjne dla młodzieży, jaki tytuły, które pozwolą wypłynąć ci na szerokie wody.

„Zjedz tę żabę! 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania”, Brian Tracy

Jeśli interesują cię książki motywacyjne, powinieneś sięgnąć po powyższą pozycję stworzoną przez Briana Tracy’ego, który jest jednym z czołowych specjalistów w Stanach Zjednoczonych, który zajmuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz organizacją czasu. Powyższa książka o intrygująco brzmiącym tytule polecana jest w szczególności dla ludzi biznesu, którzy chcą podnieść wydajność swojej pracy oraz osiągnąć z niej prawdziwe zadowolenie. Co więcej, tytułowa żaba to metafora oznaczająca najtrudniejsze, najbardziej wymagające, stresujące zadanie, z którego realizacją z dużą pewnością będziesz zwlekał najdłużej, jak to możliwe.

Według twórcy, tego typu zdanie może mieć najkorzystniejszy wpływ na twoje dalsze losy zawodowe, a tym samym pomoże w osiągnięciu rezultatów, na których ci zależy (świadomie czy też nieświadomie). Zrealizowanie tego trudnego zadania, a więc „połknięcie żaby”, sprawi też, że poczujesz zadowolenie, gdyż będziesz mieć świadomość, że ta najtrudniejsza czynność jest już za tobą. Autor książki „Zjedz tę żabę!” przedstawia dwadzieścia jeden sposobów, których celem jest poprawa twojej wydajności, a tym samym wzmocnienie swojej pozycji zawodowej. Co ważne, wiele z tych propozycji możesz także zaimplementować do życia prywatnego.

„Wielka magia. Odważ się żyć kreatywnie”, Elizabeth Gilbert

Elizabeth Gilbert to autorka bestsellerów z takich gatunków jak romans, thriller. Jedna z jej książek „Jedz, módl się, kochaj” została sfilmowanego z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych. Bez wątpienia więc jest jedną z najciekawszych pisarek w USA. Nic więc dziwnego, iż stworzyła książkę „Wielka magia”, która opowiada o kreatywności i odwadze w realizowaniu celów.

Autorka poleca ją w szczególności osobom, którym brakuje pewności siebie, cierpliwości i wytrwałości, aby podążać za marzeniami, ale także swoim wewnętrznym powołaniem, gdyż prezentuje sposoby, jak przezwyciężyć te obawy oraz jak zacząć wierzyć w siebie. Książka pozwoli ci z pewnością na znalezienie w sobie pokładów kreatywności, ciekawości świata i radości z codzienności. Elizabeth Gilbert opowiada o tajnikach procesu tworzenia oraz magii, która jest nierozerwalnym jej elementem. Tę pozycję zdecydowanie można wpisać na listę „najlepsze książki motywacyjne”!

„Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”, Nick Vujicic

Kolejną pozycją, którą polecamy w zakresie kategorii „książki motywacyjne”, jest ta napisana przez Nicka Vujicica, który cierpi na fokomelię – rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. W swojej książce „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” prezentuje on swój sposób postrzegania świata oraz swoich ograniczeń, które, jak sam twierdzi, nie zamykają mu możliwości życia pełną piersią. Prowadzi on aktywne życie, podróżuje po całym świecie, występuje jako mówca motywacyjny i tym samym niesie nadzieję i inspirację innym.

„Motywacja pod lupą. Praktyczny poradnik dla szefów”, Anna Niemczyk, Andrzej Niemczyk, Jan Mądry

Jeśli szukasz książki o motywacji pracowników, ta propozycja będzie dla ciebie idealna. Dzięki tytułowi „Motywacja pod lupą. Praktyczny poradnik dla szefów” dowiesz się, jak sprawić, aby twoi podwładni pracowali z zaangażowaniem oraz entuzjazmem. Co więcej, otrzymasz informacje, jak wdrożyć skuteczny plan motywacyjny. Zrozumiesz, co jest siłą napędową dla Polaków. Ponadto autorzy rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące motywowania innych osób. Dowiesz się także o teorii motywacji oraz ich zastosowaniu w praktyce, o których powinien wiedzieć każdy manager. Książka, prócz istotnych treści, posiada edukacyjne, ale także piękne ilustracje Michała Wręgi.

„Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”, Charles Duhigg

Powyższa książka wychodzi z założenia, iż drugą naturą człowieka jest przyzwyczajenie, a nawyki mają ogromną moc. Autor, Charles Duhigg, pokazuje, iż odpowiednie kształtowanie nawyków może w sposób diametralny odmienić nasze życie. Co więcej, nawyki mają wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa, firmy, a nawet całego państwa!

Autor „Siły nawyku” pokazuje na przykładach, że zmiana nawyków, ale także ich zrozumienie pomaga osiągać zamierzone cele. Duhigg pokazuje także mechanizmy stojące za przyzwyczajeniem, które pomagają firmom tworzyć usługi i produkty doskonałe, a nawet pomagają w dotarciu do klienta. Dotychczas „Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie” została przetłumaczona na 31 języków i utrzymywała się przez ponad 40 tygodni w czołówce listy bestsellerów New York Times! Jeśli interesuje się tematyka motywacji i nawyków, ta pozycja musi znaleźć się na twojej liście książek do przeczytania.

Jeśli czujesz niedosyt, polecamy także inne pozycje:
  • „Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?”,Joanna Steinke-Kalembka, 
  • „7 nawyków skutecznego działania”, Stephen R. Covey,
  • „Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie”, Robert Maurer, 
  • „Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji”, Simon Sinek, David Mead, Peter Docker, 
  • „Zwycięska Formuła. Przywództwo, strategia, motywacja jak w Formule 1”, David Coulthard.