Data modyfikacji:

Jaka jest cena Ketonalu bez recepty?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje Ketonal bez recepty. Warto pamiętać, że wpływ na cenę ma wiele czynników. Potrafi być ona różna w kilku aptekach w tym samym mieście. Jednak trzeba mieć na uwadze, że często za ceną idzie też jakość preparatu. Zobacz, ile trzeba zapłacić za Ketonal bez recepty.
ketonal bez recepty

Ile kosztuje Ketonal bez recepty?

Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny Ketonal już od dłuższego czasu jest dostępny bez recepty. Dzięki temu może nabyć go każda osoba, która zmaga się z ostrymi dolegliwościami bólowymi. Decyzja o wprowadzeniu go do obrotu bez zlecenia lekarza sprawiła, że zwiększył się do niego dostęp. Tym samym rozszerzyły się możliwości doraźnego leczenia bólu.

W przypadku leku Ketonal bez recepty cena (https://www.gdziepolek.pl/produkty/95669/ketonal-active-kapsulki/apteki) różni się w zależności od liczby kapsułek. Preparat może mieć ich 10 lub 20. Ponadto każda apteka może sama ustalić jego cenę. Dlatego często zalecane jest przejrzenie ofert kilku placówek, ponieważ można sporo zaoszczędzić.

Za Ketonal bez recepty trzeba zapłacić:

  • 8–19 zł za opakowanie zawierające 10 kapsułek,
  • 11–28 zł za opakowanie zawierające 20 kapsułek.

Ketonal bez recepty można kupić w każdej aptece – także internetowej.

Co pacjenci sądzą o cenie Ketonalu bez recepty?

Pacjenci często kierują się ceną przy wyborze leku przeciwbólowego. Nikt nie chce przepłacać. Wiadomo, że za poniesionymi kosztami powinna stać także jakość preparatu. Jednak nie zawsze tak się dzieje.

W 2020 roku agencja badawcza Kantar Polska przeprowadziła badania dotyczące opinii pacjentów na temat leku Ketonal Active. Przedmiotem ich zainteresowania była także cena preparatu. 46% badanych uznało, że jest ona adekwatna do jakości. Tyle samo jest zdania, że jest to jedyny lek, który dobrze sprawdza się w ich przypadku.

Kto może stosować Ketonal bez recepty?

Ketonal bez recepty może być stosowany przez osoby, które ukończyły 15 lat. Jest to preparat przeznaczony do krótkotrwałego leczenia. Terapia nie powinna trwać dłużej niż 5 dni. Ketonal bez recepty można stosować na lekki i umiarkowany ból. W przypadku bardziej nasilonych dolegliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazaniami do stosowania leku są:

  • alergia na składniki preparatu,
  • okres karmienia piersią,
  • stosowanie innych leków przeciwbólowych,
  • stosowanie innych leków (m.in. leków trombolitycznych, przeciwpłytkowych, metotreksatu i litu),
  • niektóre choroby (m.in. przewlekła niewydolność serca, wątroby lub nerek),
  • skłonność do krwawień.

Przeciwwskazaniem jest także III trymestr ciąży. Kobiety we wcześniejszych trymestrach powinny zachować ostrożność przed zastosowaniem Ketonalu bez recepty – najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze skonsultowanie się z lekarzem.

Jak stosować Ketonal bez recepty

Ketonal bez recepty trzeba stosować zgodnie z ulotką. Nie można przekraczać zalecanej dawki. Zgodnie z nią można przyjąć jedną kapsułkę raz na 8 godzin (czyli maksymalnie 3 kapsułki dziennie). Należy popić ją szklanką wody lub mleka. Zabronione jest także spożywanie alkoholu podczas stosowania leku Ketonal.

Opinie o Ketonalu bez recepty

Agencja badawcza Kantar Polska postanowiła sprawdzić opinie Polaków o leku Ketonal. W badaniu wzięły udział osoby, które zastosowały go przynajmniej raz. Z sondażu wynika, że jest to marka, która wzbudza zaufanie, a także jest uważana za bezpieczną. Nawet 61% badanych uważa, że Ketonal jest ekspertem wśród leków przeciwbólowych. Z badań wyłania się także opinia, że jest to środek skuteczny, nowoczesny i sprawdzający się przy wszystkich rodzajach bólu.

Artykuł partnera