Data publikacji:

Jaka bieżnia do domu będzie najlepsza? Ranking produktów

Chcesz zadbać o swoją kondycję bez wychodzenia z domu? W takim razie doskonałym wyborem jest bieżnia. Regularne ćwiczenia przy użyciu tego typu sprzętu treningowego mają wiele zalet – wzmacniają kości i mięśnie, poprawiają wydolność organizmu, obniżają ciśnienie, wpływają pozytywnie na koncentrację i samopoczucie oraz wspierają utrzymanie odpowiedniej wagi. Jaka bieżnia do domu jest najlepszym wyborem? Dowiedz się, czytając nasz artykuł.
Przeczytaj również: Trening obwodowy w domu.
bieżnia do domu

Jaką bieżnię treningową wybrać do domu – elektryczną czy magnetyczną?

Pierwszą decyzją, którą musisz podjąć, zastanawiając się, jaką bieżnię do domu wybrać, jest określenie jej rodzaju. Na rynku znajdziesz dwa typy sprzętu treningowego – elektryczny i magnetyczny. Czym się od siebie różnią?
 • Elektryczna bieżnia do domu – droższy, jednak o wiele funkcjonalniejszy i wygodniejszy model. Jak wskazuje nazwa, sprzęt jest wyposażony w zasilanie elektryczne, dzięki czemu możesz łatwo dopasowywać parametry ćwiczeń do swojej kondycji i indywidualnych potrzeb. Dodatkowo większość elektrycznych bieżni ma niezawodną amortyzację oraz wbudowane czujniki, które umożliwiają monitorowanie tętna i kalorii spalonych w trakcie każdego treningu.
 • Magnetyczna bieżnia do domu – tańsze rozwiązanie, które nie ma jednak zasilania. Zamiast tego konieczna jest siła twoich mięśni, która wprawia w ruch taśmę umieszczoną pod nogami. Co ciekawe, ten rodzaj nie jest polecany osobom początkującym i mającym problemy ze stawami.
 • Jaką zatem bieżnię wybrać do domu? Jeśli możesz pozwolić sobie na to finansowo, to lepszym rozwiązaniem jest model elektryczny.

  Na jakie parametry bieżni do domu warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Praktyczne wskazówki

  Odpowiedni rodzaj bieżni do domu to dopiero początek. Aby mieć pewność, że nowy sprzęt treningowy będzie maksymalnie komfortowy w regularnym użytkowaniu, a ćwiczenia bezpieczne i dopasowane do twoich potrzeb, należy zwrócić uwagę na kilka innych istotnych parametrów.
  To przede wszystkim:
 • maksymalna waga użytkownika,
 • maksymalna prędkość,
 • silnik,
 • wymiary taśmy biegowej,
 • kąt nachylenia,
 • pomiary i dodatkowe udogodnienia.
 • Maksymalna waga użytkownika w bieżni do domu

  Wbrew pozorom maksymalna waga użytkownika ma ogromne znaczenie. Najlepsze modele na rynku radzą sobie nawet z obciążeniem na poziomie ponad 200 kg. Nie musisz od razu kupować bieżni do zadań specjalnych, jednak warto zdecydować się na sprzęt, na którym bez problemu mogą ćwiczyć osoby ważące ponad 100 kg.

  Najlepsza prędkość bieżni do domu

  A jaką prędkość w bieżni do domu warto wybrać? Ten parametr jest kwestią dość indywidualną i zależy głównie od twoich możliwości i kondycji. Najczęściej sprzęty treningowe osiągają prędkość na poziomie 20 km/h, jednak z łatwością znajdziesz też szybsze i wolniejsze.

  Silnik – jaki sprawdzi się w dobrej bieżni elektrycznej do domu?

  Na ten parametr powinni zwrócić uwagę klienci szukający najlepszej bieżni elektrycznej do domu (przypominamy, że modele mechaniczne nie są wyposażone w zasilanie). Moc silnika jest związana z prędkością – im lepsza wydajność silnika, tym szybciej pracuje sprzęt treningowy, a ty możesz wykonywać jeszcze intensywniejsze ćwiczenia.
  Uważaj jednak, aby mocny silnik nie szedł w parze z głośną pracą. Warto się upewnić, że ewentualne stukotanie, wibracje czy szum przesuwającej się taśmy w interesującym cię modelu zostały ograniczone do minimum.

  Wymiary taśmy biegowej – jakie wybrać?

  Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza bieżnia do domu, są wymiary taśmy biegowej. Zazwyczaj największy komfort ćwiczeń zapewniają modele, których dolny element jest szerszy i dłuższy – dają w ten sposób maksymalny komfort w trakcie treningu. Optymalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w domowych warunkach, jest bieżnia z taśmą mającą wymiary 140 cm × 51 cm.

  Jaki kąt nachylenia w bieżni do domu?

  Kąt nachylenia wpływa bezpośrednio na intensywność treningu. Już teraz warto zaznaczyć, że osoby początkujące nie powinny z nim przesadzać, ponieważ grozi to urazem. W domowych warunkach świetnie sprawdzą się bieżnie z kątem nachylenia na poziomie 1–4%. Zaawansowani biegacze mogą wybrać model z większym zakresem.

  Pomiary i dodatkowe udogodnienia – co przyda się w trakcie treningu?

  Ostatnim etapem jest sprawdzenie wbudowanych funkcji pomiarowych i dodatków. Jakie wybrać w bieżni do domu? Warto zdecydować się na model z mierzeniem czasu treningu, dystansu i prędkości. Możesz też kupić sprzęt liczący spalone kalorie i monitorujący puls, a także wyposażony w praktyczne kółka transportowe, Bluetooth, miejsce na bidon lub tablet czy wyświetlacz.

  Jaka jest najlepsza bieżnia do domu? Te modele są godne uwagi

  Wiesz już, jaka bieżnia do domu sprawdzi się najlepiej i na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie zakupu. Na zakończenie zachęcamy do zapoznania się z rankingiem polecanych sprzętów treningowych, dzięki którym zadbasz o kondycję bez konieczności odwiedzania siłowni. Zobacz polecane bieżnie do domu!

  1. Kingsmith Walking Pad R1 Pro

  Nie wiesz, jaka bieżnia do domu jest najlepsza? Postaw na elektryczny model Kingsmith, który cieszy się dużą popularnością. To sprzęt przeznaczony dla użytkowników o maksymalnej wadze 110 kg, osiągający prędkość do 10 km/h oraz wyposażony w szereg przydatnych udogodnień. To między innymi 3 tryby pracy, zabezpieczenie przed dziećmi, czytelny wskaźnik LED czy możliwość sterowania przy użyciu aplikacji WalkingPad.

  2. Urbogym V520

  Kolejną propozycją jest elektryczna bieżnia Urbogym, osiągająca prędkość na poziomie 15 km/h. Sprzęt treningowy ma maksymalne obciążenie wynoszące 130 kg, zostało wyposażone w wydajny i cichy silnik oraz niezawodny system amortyzacji. Nie zabrakło również 12 programów treningowych, wyświetlacza LCD oraz kółek transportowych i miejsca na bidon.

  3. Kingsmith R2 Walking Pad

  Może spodoba ci się druga polecana bieżnia od Kingsmith, tym razem w wersji R2 Walking Pad. Elektryczny model przeznaczony dla użytkowników o maksymalnej wadze 110 kg osiąga prędkość 12 km/h, ma kompaktową i składaną konstrukcję oraz może pochwalić się cichą pracą. Podczas ćwiczeń na bieżni możesz monitorować dystans, prędkość, czas treningu i liczbę kroków.

  4. Zipro Notus

  Jaką bieżnię do domu wybrać, jeśli cenisz trwałość i bezpieczeństwo podczas treningu? Świetnie sprawdzi się elektryczny model Zipro Notus, który może pochwalić się 8 niezależnymi amortyzatorami, 12 programami automatycznymi, funkcją liczenia kalorii, wbudowanymi głośnikami oraz antypoślizgową powierzchnią pasa. Całość dopełnia 15-stopniowy kąt nachylenia, prędkość do 18 km/h oraz maksymalna waga użytkownika na poziomie 150 kg.

  5. Zipro Pacto Iconsole+ Bluetooth 5221

  Elektryczna bieżnia do domu marki Zipro jest dedykowana użytkownikom o maksymalnej wadze 130 kg. To sprzęt, na którym osiągniesz prędkość do 12 km/h. Producent zadbał o solidne wykonanie i bezawaryjność, wyposażył polecany model w płynny silnik oraz postawił na maksymalną funkcjonalność. Bieżnia Zipro ma dotykowe czujniki rejestrujące puls, komputer z dotykowym ekranem, port USB, głośniki, a także 12 programów treningowych i opcję bezdotykowej obsługi smartfonem przy pomocy aplikacji iConsole+.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.