Data publikacji:

Najlepsza gofrownica do włosów: jaką wybrać?

Gofrownica do włosów, zwana inaczej karbownicą, sprawdzi się świetnie do stworzenia wielu różnych fryzur – zarówno tych bardziej szalonych, jak i na co dzień. Zapraszamy do poniższego poradnika, w którym podpowiadamy, jak działa gofrownica do włosów, jak ją wybrać oraz polecamy najlepsze urządzenia dostępne na rynku. 

Najlepsza gofrownica do włosów: jaką wybrać?

Gofrownica do włosów – jak działa? Jakie daje efekty?

Gofrownica do włosów służy do tego, aby stworzyć na kosmykach fale. Nie są to jednak fale skręcone, przypominające spiralki. To fale płaskie. Warto dodać, że karbownica jest prostsza w obsłudze niż klasyczna lokówka. Bardziej przypomina ona prostownicę i używa się jej na podobnej zasadzie. 

Jakich efektów spodziewać się po użyciu karbownicy? Twoje włosy z pewnością zyskają na objętości. Ponadto uniosą się u nasady i będą wydawać się lżejsze. Karbowane włosy najlepiej wyglądają na włosach prostych. Jeśli macie kręcone kosmyki, to efekt może nie być tak widoczny, więc najpierw trzeba będzie je wyprostować, a dopiero później pokarbować. 

Najlepsza karbownica do włosów – czym kierować się podczas zakupu?

Karbownicę do włosów wybieramy podobnie jak prostownicę, a więc przede wszystkim zwracamy uwagę na rodzaj płytek, jakie zostały w niej wykorzystane. Najgorsze są płytki metalowe. To właśnie one najbardziej niszczą i palą nam kosmyki. Jeśli szukacie w miarę taniej i dość dobrej karbownicy, to kupcie tę z płytkami ceramicznymi. Możecie wydać na urządzenie nieco więcej? Pomyślcie o karbownicy z płytkami turmalinowymi, np. tytanowo-turmalinowymi, ceramiczno-turmalinowymi. Dzięki turmalinowi włosy się nie elektryzują, są gładkie, lśniące i zdyscyplinowane. 

Co z poszczególnymi funkcjami karbownicy? Możesz pomyśleć o obrotowym przewodzie, jonizacji, automatycznym doborze temperatury lub funkcji szybkiego nagrzewania. Poza tym na rynku znajdziesz karbownice, które mogą być prostownicą i lokówką w jednym. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Przyda się także opcja regulacji temperatury. Dzięki niej zniszczone kosmyki można karbować najniższą możliwą temperaturą i nie narażać ich na niepotrzebne zniszczenia. Z kolei włosy grube i wyjątkowo oporne na falowanie można karbować nieco mocniejszą temperaturą, dopasowaną do rodzaju twoich włosów. 

Karbownica do włosów – ranking 

Szukasz sprawdzonej karbownicy, która ma dobre opinie i doceniło ją wielu testujących? Zerknij do poniższego rankingu. Omawiamy w nim najlepsze karbownice dostępne na rynku. 
  • Remington, Karbownica Ceramic Crimp 220
Karbownica z powłoką ceramiczno-turmalinową. Gofrownica ma regulację temperatury (temperatura minimalna 150 stopni Celsjusza, a maksymalna 220 stopni Celsjusza), obrotowy przewód o długości blisko dwóch metrów oraz funkcję szybkiego nagrzewania – nagrzewa się zaledwie w 30 sekund! Ponadto urządzenie zostało wyposażone w odporną na ciepło matę i automatyczny wyłącznik. Testujący cenią urządzenie za szybkie nagrzewanie, atrakcyjny wygląd i rozsądną cenę. 
  • BaByliss, Falownica W2447E
Falownica z płytkami turmalinowo-ceramicznymi, automatycznym wyłącznikiem i trzema regulacjami temperatury. Ponadto falownica ma funkcję szybkiego nagrzewania oraz obrotowy przewód o długości dwa i pół metra. Co więcej, została wyposażona w technologię HydraCare. Co ona daje i jak działa? HydraCare tworzy na włosach delikatną mgiełkę, która otula kosmyki i chroni je przed przegrzaniem, a więc i nadmiernym zniszczeniem. Testujący cenią tę falownicę za wysoką jakość wykonania, designerski wygląd oraz to, że szybko i bardzo efektownie stylizuje włosy. 
  • BaByliss, Karbownica 2165CE
Turmalinowo-ceramiczna karbownica z automatycznym wyłącznikiem, długim i wygodnym blisko dwumetrowym przewodem i aż dziesięcioma ustawieniami temperatury (od 120 do 210 stopni Celsjusza) – dzięki temu możesz stylizować karbownicą nawet bardzo cienkie i te bardzo grube włosy. Testujący przede wszystkim cenią to urządzenie za szybkie nagrzewanie, zachwycający efekt końcowy, jaki potrafi wyczarować na włosach oraz niską cenę. 
  • BaByliss, Karbownica MultiStyler 10w1
Ta karbownica to właściwie urządzenie 10 w 1, czyli gofrownica, prostownica, falownica 3D oraz cztery rodzaje lokówek – klasyczna lokówka 19 i 32 mm, 19 mm lokówka spiralna oraz 19 mm lokówka z okrągłą szczotką. Ponadto w zestawie, oprócz wielofunkcyjnego urządzenia, otrzymujecie też trzy spinki klipsy, dwanaście szpilek oraz poręczne etui. Każda z końcówek tego urządzenia posiada powłokę ceramiczną ze specjalną funkcją Satin Touch. Dzięki niej karbownica doskonale przewodzi ciepło, szybko się nagrzewa i chroni kosmyki przed zniszczeniami. Niestety minusem tego urządzenia jest to, że nie posiada regulacji temperatury – nagrzewa się wyłącznie do 180 stopni Celsjusza. 
  • Saturn, Prostownica/karbownica STHC0306
Kolejne wielofunkcyjne urządzenie 3 w 1, czyli dwa rodzaje karbownicy (z wąsko i szeroko rozstawionymi korytkami) i prostownica. Urządzenie ma moc 30 W i powłokę ceramiczną. Dodatkowo bardzo szybko się nagrzewa, ale niestety nie posiada regulacji temperatury (nagrzewa się maksymalnie do 190 stopni Celsjusza). Na uwagę zasługuje jego niska cena – za niecałe 50 zł zyskujesz aż dwa różne efekty stylizacji. 

Fryzury z karbowanymi włosami – garść inspiracji

Udało ci się kupić dobrej jakości karbownicę i teraz szukasz inspiracji na modne fryzury? Zerknij do naszej poniższej galerii – znajdziesz w niej kilka różnych pomysłów. A jeśli zastanawiasz się, czy karbowane włosy nadal są w modzie, to już odpowiadamy – oczywiście, że tak! Moda na ubrania, dodatki i fryzury w stylu lat 80. wraca! 
A wam, jak podoba się efekt karbowanych włosów? To świetna alternatywa dla klasycznych fal. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu powyższemu poradnikowi udało wam się dowiedzieć na temat gofrownicy do włosów wszystkiego i znaleźć idealne urządzenie dla siebie. 
Autor: Klaudia Borycka